כמדי חודש בחודשו מפרסמת גוגל (Google), האחראית על מערכת האנדרואיד, נתונים סטטיסטיים על תפוצתן של הגרסאות השונות של מערכת ההפעלה הפופולרית. נתוני חודש נובמבר שהתפרסמו אתמול (ב'), מעוררים עניין רב, זאת בשל הפצתה של גרסת האנדרואיד KitKat 4.4 עבור כמה דגמים פופולריים במספר מדינות בעולם. על פי נתוני גוגל, 1.1% מכלל התקני האנדרואיד, מריצים את גרסת האנדרואיד העדכנית.

גרסאות ה-Jelly Bean, אלה המסומנות כ-4.1, 4.2 ו- 4.3, מחזיקות בנתח שוק של 54.5 אחוזים. אם מצרפים אליהן את נתוני ה-Ice Cream Sandwich, המצויינות כ-4.0.3-4.0.4, ואת נתוני ה-KitKat, מגלים כי כ-74 אחוזים, כמעט שלושה רבעים מכלל התקני האנדרואיד, מריצים את גרסאות 4 ומעלה של מערכת ההפעלה. יש לזכור כי גרסת ה-4.3 די חדשה, ולפני ש-4.4 כובשת את השוק, נראה כי שמור מקום מכובד גם עבורה. בחודש שעבר הריצו את גרסת ה-4.3 2.3%, ואילו החודש הנתון צמח ל-4.3% מכשירים, זאת בשל הפצתה של הגרסה לאחרונה בקרב דגמי אנדרואיד פופולריים.

גרסאות האנדרואיד 2.3.3-2.3.7, המכונות Gingerbred, מחזיקות נתח שוק של 24.1%. למרות שמדובר בכמעט רבע מכלל משתמשי האנדרואיד, ישנה ירידה של כשני אחוזים מהחודש שעבר, יתכן שזהו חלק ממגמה המצביעה על היחלשות הגרסאות הישנות, גם הנפוצות שבהן.

הנתונים המתפרסמים על ידי גוגל מכוונים בעיקר למפתחים, זאת על מנת שידעו להתאים את האפליקציות שלהם עבור גרסאות אנדרואיד נפוצות. לצד הסטטיסטיקה המצביעה על פופולריות הגרסאות, מופיעים גם נתונים על מאפייני התצוגות של מסכי ההתקנים וגרסתו של מנגנון המכונה Open GL – שניהם חשובים מאוד עבור מפתחים לצורך אפיון תאימות האפליקציות שהם מוציאים תחת ידיהם.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • אביב

  אנדרואיד זה על הפנים. באפל ברגע שיוצא עדכון תוך ימים ספורים הרוב המוחלט של המשתמשים כבר משתמשים במערכת החדשה, זה משפר ביצועים, עוזר למפתחים ועושה רק טוב. אני עם גלקסי 3 לא נמצא בגרסה 4.1 אני עדיין מחכה לעדכון 4.2 (שבוטל) ול4.3 וכבר יצאה 4.4…

  • א.א.

   להבא אל תקנה סמסונג..

  • שון

   אבל כ״כ הרבה מאוכזבים.. ״תוך ימים ספורים״..
   אני קניתי עכשיו אייפון 5 חדש בניילון רק בשביל הגרסה הישנה (6.1.4)

  • כי סמסונג כבר חרא רק כשיצא גלקסי 2 הוא היה טוב ואחרי זה סתם האף שלהם תקוע בתקרה
   אם אתה רוצה עדכונים מהירים כמו באייפון תקנה נקסוס
   אני קניתי G2 וואלה מכשיר מדהים הוא בגרסה 4.2.2 ולא ממש אכפת לי העקר המכשיר מהיר ויפה אז זה לא זה משנה
   ואם גוגל שואלת למה נתקעים בגרסאות ישנות זה לא בגלל שהאנשים מסרבים לעדכן חלקם לא יודעים וחלקם לא יכולים
   אז הבעיה אצלכם תשחררו את הרום קודם לחברות ואז שהעדכון יצא ביחד ואז לא יהיה כאלה פארים

 • הפועל חולון אהבת חיי

  4.4 עדיין על הפנים. מלא אפליקציות לא תומכות 100% ועושות ים בעיות.. אז כרגע בכולופן עדיף 4.2.1 והמקלדת החדשה ב 4.4 מעפנה לא מבין למה שינו אותה

 • גלקסי s4

  ורק אני תקוע עדיין 4.2.2 וניסיתי כבר דרך הkise וזה לא עובד

  • אנונימי

   כי גלקסיייייי זה חראאאאא

  • אם רכשת את המכשיר דרך היבואן או אחת הספקיות בארץ,אז יצא כבר עדכון אנדרואיד 4.3 למכשיר שלך.