האם וואווי (Huawei) עומדת להיות הפתעת השנה? אם נתייחס לביצועים שהתגלו בבדיקות הראשונות של מעבד ה-Kirin 920 מתומן הליבות שלה, יכול להיות שביכולתה לתת תחרות של ממש ליצרניות הגדולות.

ה-Kirin 920, על פי הפרטים שנחשפו, דומה באופן עקרוני למבנה הבסיסי שמציע ה-Exynos 5 Octa של סמסונג (Samsung) וזה אומר ארבע ליבות Cortex-A7 וארבע ליבות Cortex-A15 במערכת מבוססת השבב הגרפי Mali-6428 של ARM, היא מיוצרת בליטוגרפיה של 28 ננו-מטר, והיא תומכת בשני ערוצי זיכרון DDR3 במהירות של 800 מגה-הרץ (כנראה DDR3L לאור המהירות). רזולוציה המרבית האפשרית היא 2,450×1,440 פיקסלים, יש מיכה במצלמה ברמה של עד 32 מגה-פיקסלים, וגם תמיכה ב-LTE. מרשים מאוד על פניו, ועוד יותר מרשים, כאמור לאור התוצאות שהיא השיגה.

המערכת, עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון RAM ו-16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון, וברזולוציית FHD,, עם שמונה ליבות שפועלות במהירות של 1.3 ג'יגה-הרץ, השיגה ב-AnTuTu ציון של 37,363 נקודות, יותר מה-36,469 שהשיג באותו מבחן ה-Snapdrgon 801, וקצת פחות מה-37,780 של ה-Snapdragon 805, וכאמור במהירות מעבדים נמוכה למדי. ה-Exynos 5420 של סמסונג הגיע ל-34,379 נקודות, אם נזכיר עוד מעבד שנחשב לחזק במיוחד.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • התמני

  תודה ran

 • התמני

  אני חייב לדעת דבר אחד…מה עדיף למכשיר הפלאפון…מבחינת חימום והמכשיר צריכת סוללה…
  4 מעבדים עם שעון מהיר במיוחד ?
  או
  8 ליבות עם שעון איטי ?

  • Ran

   יש קשר ואין קשר.
   בתאוריה יותר מעבדים יותר צריכת הספק. יותר מהיר יותר צריכת הספק.
   אבל כמו כל דבר בחיים יש עוד משתנים כגון גודל הליטוגרפיה, המידול הפנימי, ועוד דברים שקשורים לאיך תכננו את המודולים השונים. כל דבר בא על חשבון השני.
   קטן יותר->פחות הספק. קטן יותר->פחות שטח לפיזור חום. יותר ליבות->יותר הספק. יותר ליבות->חלוקת משימות->תדר נמוך->פחות הספק.
   בקיצור מסובך על רגל אחת.
   החברות השונות נותנות לך זמן המתנה וזה אולי הנתון הכי קרוב למציאות שהם יכולות לתת.
   כיום רק בדיקות "ביד" שאתר כזה או אחר עורך יתנו לך את התשובה, איזה מכשיר מחזיק הכי הרבה זמן. עבור

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  nvidia k1 לא רואה אותם ממטר..