Halo Back, פרויקט חדש שעלה לאתר מימון-ההמונים קיקסטרטר (Kickstarter) מאפשר להוסיף למכשירי ה-IPhone כפתור חזרה על-ידי שימוש במגן מסך חכם.

המסכים של מכשירי הטלפון הולכים וגדלים, מגמה זה לא פסחה גם על מכשירי האייפון (iPhone) מהדור האחרון אשר מצוידים במסכים בגדלים של 4.7 אינץ' לדגם הקלאסי ו-5.5 אינץ' לדגם הפלוס. אך עם המסך גדול מגיעות גם בעיות קטנות כמו הקושי להגיע אל כפתור החזרה, אשר ממוקם בצדו השמאלי-עליון של המסך, מיקום אשר יכול להיות מאתגר במיוחד לבעלי ידיים קטנות. הוגי מיזם Halo Back שעלה לאתר מימון-ההמונים מעוניינים לפתור את הבעיה על-ידי שימוש במגן מסך שהם מכנים מגן המסך החכם הראשון.

משתמשי iOS יעידו כי אין צורך בכפתור חזרה ייעודי, שכן ב-iOS 8 הטמיעה אפל (Apple) אפשרות של טפיחה כפולה על כפתור הבית על מנת להנמיך את המסך ולהנגיש את חלקו העליון או החלקה מצדו השמאלי של המסך, אך כפי שמדגים סרטון שפרסמו הוגי הפרויקט, לא מדובר בפתרון מיטבי, וכפתור חזרה ייעודי עובד בצורה יעילה ומהירה יותר.

אופן הפעולה של מגן ה-Halo Back מנצל את האופן שבו עובדים מסכי נגיעה קיבוליים (Capacitive Touchscreen) והוא יוצר גשר בין השטח המת משמאל לכפתור הבית אל מיקום שבו נמצא כפתור החזרה על המסך. בשל כך לא ניתן להבטיח כי כפתור החזרה של Halo Back יעבוד על כל היישומים, אלא רק על יישומים שאכן מצייתים לקווים המנחים לעיצוב של אפל עבור יישומי iOS.

הפרוייקט הצליח לגייס כבר 78-אלף דולר, מתוך הסכום היעד הצנוע שעמד של 20-אלף דולר. ניתן לתרום לפרוייקט ולקבל מגן מסך בתשלום של 17 דולר, לא כולל משלוח.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • רון וייצמן

  לא כל כך צריך את זה באייפון כיוון שאפשר פשוט לגרור את המסך מצד שמאל לימין וזה כמו הכפתור חזור באנדרואיד. התוכנה היחידה שלא תומכת בזה היא מאקו.

  • הדברים שאמרת מצויינים בכתבה, ראה את הסרטון שצירפו ההוגים של הפרוייקט, לא תמיד מדובר במחוות נוחות או שיכולות להתחרות עם פשוט לחיצה על כפתור.

   • רון וייצמן

    בגלל זה יש אפשרות לגרור את המסך באייפון משמאל לימין וזה עושה אותה פעולה כמו מקש החזור באנדרואיד. בלי הורדת המסך

    • גם מצויין בכתבה.
     באייפד אתה יכול לעבור למסך הבית על ידי מחווה של סגירת אגרוף, עצם העובדה שיש מחווה לא אומרת שזה לא מסורבל ובטוח שלא נוח (ומהיר) כמו -פשוט- לחיצה על כפתור.

     • Asaf Moraz

      עד שלא מתעסקים עם אנדרואיד בשוטף לא מבינים את זה. היום כשאני לוקח אייפון ליד ומנסה לחזור לאחור, אני מתאפק לא להטיח אותו בחזקה בקיר 😉

      • אנונימי

       אז תמשיך להתאפק.
       זה הכי נוח להחליק משמאל לימין כדי לחזור אחורה, זה גם סוג של פעולה ״טבעית״ כי אתה מחליק את האצבע על המסך הצידה כדי לגלות את מה שכביכול מסתתר מאחוריו.

       • Asaf Moraz

        קשה להסביר את מה שאני אומר למישהו שלא התנסה לעומק בשני העולמות. את iOS הכרתי לעומק עוד מימי 3.1.2 ועדיין יש לי מכשיר iOS בבית שמקבל עדכונים, אבל אין מה להשוות בכלל בין הנוחות של אנדרואיד ל- iOS ואנדרואיד הרבה יותר נוחה ופרקטית ממנה.

 • התמני

  יוצר במיוחד לאייפונרים עצלניים חחחחח

  לאט לאט יצא גם מקש משימות אחרונות …. ואז אנשים יבקשו את המקור ולא החיקוי חחחח