אחת הבעיות שקיימות למשתמשי הסמארטפונים עם התפתחותה של הטכנולוגיה בשנים האחרונות היא תכיפות ההחלפה של כבלי הסנכרון וההטענה שאנחנו מחליפים מדי זמן, עקב קריעה בגוף הכבל שנגרם כתוצאה ממתיחת יתר, בלאי משימוש ממושך ועוד שלל סיבות אחרות.

snake toyפרויקט חדש שעלה לאחרונה לאתר גיוס ההמונים, Kikstrarter, מנסה למגר ולשים סוף לתופעה המוכרת של כבלים בלויים שנקרעו כתוצאה משימוש ממושך ו/או מתיחת יתר. הפרויקט החדש שזכה לשם Snakable (כבל נחש), הוא כבל אשר שני צידיו משתמשים במעין שרשור ייחודי בהשראת נחשי הפלסטיק מילדותנו, ומעבה את קצותיו-מה שמבטיח כי הכבל יהיה עמיד בפני רוב סוגי הזעזועים כך שתוכלו לקפל אותו, למתוח אותו ולהכניס אותו לתיק או לכיס מבלי חשש שייקרע או יתבלה. "פשוט נמאס לי מהתופעה שנאלצתי להחליף כבל סנכרון פעם בכמה ימים כתוצאה מקריעה, ולכן חשבתי לצפות אותו בחומר עמיד במיוחד ששימש את נחשי הפלסטיק שלי שליוו אותי בילדות"-מספר מרים הפרויקט, Wes Goulbourne (ווס גולבורן), שיצר את הסקיצה הראשונית בעזרת מדפסת תלת מימדית והוצג בפני כנס סטארט-אפים המתקיים בניו יורק.

snakable usb cableחשוב לציין ולהזהיר, שכידוע שימוש בכבלים קרועים, בלויים או כאלה שעברו "עזרה ראשונה" כביכול יכולים לסכן משמעותית את המשתמש, וכן הוא חשוף יותר להתפוצצויות של מכשירים או אף לסכנה של התחשמלות במקרים של חוטים חשופים וגלויים.

הכבל יוצע כפי הנראה במרבית הצבעים הפופלריים לרבות אדום, כתום, שחור ולבן ואורכו מטר ועשרים, כאשר לפי שעה הוא יותאם לכבלי ה-Lightning (אייפון 5 ומעלה) וכבלי מיקרו USB סטנדרטיים עבור מכשירי האנדרואיד ומובטחת אחריות לכל החיים. על מנת שהפרויקט יזכה לראות אור יום בקרוב, מצפה יוצרו לגייס סכום של כ-28,000 דולרים על מנת לממן את עלות הייצור. באמצעות תרומה ורכישה בסכום של 20 דולרים תוכלו להבטיח חיי נצח לכבל שלכם,  אך במידה ותתרמו 30 דולרים תהיו זכאים לקבל גם תקע לקיר בצבע תואם.

לעמוד הפרויקט באתר קיקסטאטר

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • יוני

  זה נותן תחושה של כבל עמיד יותר

 • shure

  כבל סינכרון ?! יותר מתאים לאזניות מאשר לכבל סינכרון.
  משקיעים הון תועפות באזניות ומפסיקים להשתמש בהן כאשר הכבל נשחק ונקרע קרוב למחבר או ל-Y.

  • 369

   כמה אתה צודק זה פשוט לא יאמן תופעה מרגיזה!

 • משה

  ממש שטויות החלפת כבל כל כמה ימים

 • דן

  נראה הזוי ומפגר, פשוט לקנות הרבה כבלים זולים או לקנות כבל איכותי והוא יחזיק כראוי.
  זה נראה יותר גרוע מלעטוף את את הכבל בסלוטייפ או משהו, הוא יחל לשים גומיות מסיביות בצדדים וזה היה פותר את הבעיה.

 • לל

  רק האייפונים נקרעים… הכבל של סמסונג שלי 3 שנים איתי איפה לא הייתי איתו וכמו חדש

  • בולי

   יש לי כבל מהאייפוד נאנו דור 2 שקניתי בזמנו ועדיין מחזיק כמו המכשיר. כל אחד משתמש אחרת בכבלים שלו כנראה

 • לינוי לוי

  פשוט וגאוני

 • אור

  מי מחליף כבל?
  יש לי אותו כבל כבר 3 שנים, מהמכשיר הקודם שלי, כבל מקורי מחזיק מעמד שנים, החיקויים הסיניים מחזיקים בדר"כ מעמד הרבה פחות, אבל גם שם יש לא פעם הפתעות.
  לא רואה שום סיבה שהכבל ימתח ויקרע.

  • אריק שיינר

   מאוד תלוי במכשיר. לי יש אייפון 5S כשבועיים לאחר שהוא הושק (הבאתי מחו"ל), וכבר החלפתי כבל כבר 5 פעמים (מקוריים, אגב). כבלי הלייטנינג ידועים כמאוד מאוד עדינים ורגישים לכל קיפול לעומת כבלי המיקרו יואסבי, שנחשבים הרבה יותר עמידים

 • דורון

  קצת הגזימו מחליף כבל פעם בכמה ימים.
  מיותר לגמרי

 • צחי

  אה?!
  אף פעם לא נקרע לי שום כבל.. מה אתם עושים איתו?