אחת הבעיות שקיימות למשתמשי הסמארטפונים עם התפתחותה של הטכנולוגיה בשנים האחרונות היא תכיפות ההחלפה של כבלי הסנכרון וההטענה שאנחנו מחליפים מדי זמן, עקב קריעה בגוף הכבל שנגרם כתוצאה ממתיחת יתר, בלאי משימוש ממושך ועוד שלל סיבות אחרות.

snake toyפרויקט חדש שעלה לאחרונה לאתר גיוס ההמונים, Kikstrarter, מנסה למגר ולשים סוף לתופעה המוכרת של כבלים בלויים שנקרעו כתוצאה משימוש ממושך ו/או מתיחת יתר. הפרויקט החדש שזכה לשם Snakable (כבל נחש), הוא כבל אשר שני צידיו משתמשים במעין שרשור ייחודי בהשראת נחשי הפלסטיק מילדותנו, ומעבה את קצותיו-מה שמבטיח כי הכבל יהיה עמיד בפני רוב סוגי הזעזועים כך שתוכלו לקפל אותו, למתוח אותו ולהכניס אותו לתיק או לכיס מבלי חשש שייקרע או יתבלה. "פשוט נמאס לי מהתופעה שנאלצתי להחליף כבל סנכרון פעם בכמה ימים כתוצאה מקריעה, ולכן חשבתי לצפות אותו בחומר עמיד במיוחד ששימש את נחשי הפלסטיק שלי שליוו אותי בילדות"-מספר מרים הפרויקט, Wes Goulbourne (ווס גולבורן), שיצר את הסקיצה הראשונית בעזרת מדפסת תלת מימדית והוצג בפני כנס סטארט-אפים המתקיים בניו יורק.

snakable usb cableחשוב לציין ולהזהיר, שכידוע שימוש בכבלים קרועים, בלויים או כאלה שעברו "עזרה ראשונה" כביכול יכולים לסכן משמעותית את המשתמש, וכן הוא חשוף יותר להתפוצצויות של מכשירים או אף לסכנה של התחשמלות במקרים של חוטים חשופים וגלויים.

הכבל יוצע כפי הנראה במרבית הצבעים הפופלריים לרבות אדום, כתום, שחור ולבן ואורכו מטר ועשרים, כאשר לפי שעה הוא יותאם לכבלי ה-Lightning (אייפון 5 ומעלה) וכבלי מיקרו USB סטנדרטיים עבור מכשירי האנדרואיד ומובטחת אחריות לכל החיים. על מנת שהפרויקט יזכה לראות אור יום בקרוב, מצפה יוצרו לגייס סכום של כ-28,000 דולרים על מנת לממן את עלות הייצור. באמצעות תרומה ורכישה בסכום של 20 דולרים תוכלו להבטיח חיי נצח לכבל שלכם,  אך במידה ותתרמו 30 דולרים תהיו זכאים לקבל גם תקע לקיר בצבע תואם.

לעמוד הפרויקט באתר קיקסטאטר

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.