שוק המחשבים הביתי ממתין להגעתם של מעבדי הדור הבא של אינטל (Intel) בארכיטקטורת Kaby Lake שיגיעו בחודש הבא, אולם מבחני ביצועים שעלו לרשת מראים כי אין הרבה למה לצפות.

אתר LaptopMedia חשף מבחני ביצועים שביצע על מעבד Core i7-7700HQ, מעבד הדור השביעי החדש של אינטל, והשוואה את התוצאות ל-i7-6700HQ, מעבד הדור השישי בארכיטקטורת Skylake המיועד לתחום הגיימינג. בבדיקה שהתבצעה עם תוכנות Cinebench ו-NovaBench, התגלה יתרון קל בביצועים  של 2% עד 6% בלבד למעבד החדש.

ההבדל בביצועים זניח שלא לומר מביך למדי. אם אכן אלו הנתונים הסופיים שנראה בעת השקת המעבדים, הדבר אך מעיד כי כלל ארכיטקטורת Kaby Lake אינה באמת מספקת שדרוג ראוי בשוק. כך, שוב נראה כי לאינטל אין באמת מה לחדש בתחום, במיוחד כשהיא מותחת אל הקצה היכולות את המעבדים הקיימים מסדרות Core i זה מספר שנים.

כן אפשר לציין לטובה כי Core i7-7700HQ מציע תדר גבוה יותר ללא שינוי בהספק – 45 וואט. המעבד מצויד בארבע ליבות בתדר 2.8 ג'יגה-הרץ ועד 3.8 ג'יגה-הרץ בטורבו (Turbo Boost) וזיכרון מטמון של 8 מגה-בייט.

כך או כך, אם תכננתם להמתין לחודש הבא כדי להחליף את המחשב – אין באמת סיבה להמתין.

עוד בנושא

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.