עשרה ימים בלבד עברו מאז שהחבר’ה של Jolla העלו את קמפיין מימון ההמונים (הראשון!) לטאבלט באתר Indiegogo, והסכום שהם דרשו בהתחלה ($380,000) נראה כמו מחיר לגרעינים בהשוואה לכסף שהצליחו לגייס עד כה.

יותר ממיליון ו-300 אלף דולרים הצליחו המפתחים לגייס עבור הטאבלט שעדיין בכלל לא קיים אבל נשמע מבטיח מאוד. אולי זה בזכות העובדה כי הוא רץ על מערכת שונה לגמרי (Sailfish OS) המביאה ממשק שונה הנראה נוח ואינטואיטיבי הרבה יותר ממה שאנחנו מכירים.

אז האנשים מהחברה הפינית לא יושבים בחיבוק ידיים וממתינים שהכסף יכנס לחשבון הבנק שלהם (טוב, בערך), אלא הם יוצאים בהבטחה חדשה להוספת תקשורת סלולרית 3.5G לטאבלט אם הם יצליחו לגייס סכום של 2.5 מיליון דולרים.

למרות שהסכום נשמע מעט רחוק, החבר’ה הוסיפו מטרות הגיוניות יותר כמו תמיכה בחריץ לכרטיס זיכרון microSDHC עד 128GB אם הם יגייסו 1.5 מיליון דולרים ותמיכה בפיצול מסך אם הם יחצו מיליון ו-750 אלף דולרים.

עד כה, 837 יחידות של הטאבלט נמכרו במחיר של 209 דולרים ליחידה. בהתחשב שנותרו עוד 11 יום לסגירת הקמפיין, יש סיכוי שהם יצליחו להגיע לרף הראשון והרוכשים יהנו גם מתוספת של חריץ זיכרון, אך מה בהמשך? נמתין לראות.