לאחר כישלון פרויקט מימון ההמונים לטאבלט שלה וצמצום בכוח האדם, חברת יולה (Jolla) הפינית מוציאה לאור את מכשיר חדש המיועד למפתחים, ה-Jolla C שיושק במהדורה מוגבלת של 1000 יחידות אשר יפעל על הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה Sailfish OS 2.0.

המכשיר החדש נועד להיות חלק מפרויקט לפיתוח והחזרת האמון של קהילת המפתחים. באמצעותו החברה תשתף את הקהילה על פיתוחים חדשים, תתייעץ איתם על תוספות למערכת ותשתף באירועים בלעדיים כמו הכנס שיתקיים בהלסינקי ב-17 ליוני שם ידונו בעתיד מערכת ההפעלה.

Jolla C הוא מכשיר ביניים המצויד במסך של 5 אינץ’ ברזולוציית 720p, רץ על שבב Snsapdragon 212 מתומן ליבות 1.3GHz ומצויד ב-2 ג’יגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM) ונפח אחסון פנימי של 16 ג’יגה-בייט. הוא אכן לא מביא בשורה של חדשנות שכן גם בתחום הצילום הוא מספק חיישן של 8 מגה פיקסל בלבד והסוללה בהספק של 2,500 מיליאמפר/שעה.

החברה מקווה כי עם המכשיר, שאותו היא מתכננת למכור במחיר מופקע של 399 אירו, היא תגייס את הקהילה שתסייע לה להצעיד את מערכת ההפעלה קדימה. אנחנו בספק שזה מה שיעזור.

כתב: מיכאל לנדה

שתף:
-פרסומת-
 • נתי

  טוב שלא הגזימו עם המחיר

 • iphone1000

  הם עדיין תקועים מאחור עם מערכת הפעלה מבוססת Meego ועדיין מנסים להחיות את קמפיין meego מלפני 6 שנים ,שיעברו לאנדרואיד או windows ויצאו כבר מכל הסיפור הזה אחת ולתמיד

 • Amityt

  בקצב הזה, כדאי לה לפרוש.

 • ✡ Netanel ✡

  אם לא הייתם שמים כותרת הייתי בטוח שמדובר במיקרוסופט שמנסה לצאת מהבוץ (ממבט ראשוני בתמונה)…