חלוקת הגרסאות האנדרואיד, Jelly Bean בטופ.

בתחילת החודש הנוכחי פרסמה גוגל את חלוקת הגרסאות של מערכת האנדרואיד ולאחר שבמשך שנים הייתה זו גרסה 2.3 GingerBread שהראתה דומיננטיות ותפסה כ-70% בשיאה, כעת הגיעה תורה של גרסת Jelly Bean לכבוש את הבכורה. Jelly Bean, שם הממתק התורן המתפרש על גרסאות אנדרואיד 4.1-4.3 הגיע לשיא וכמעט עבר את רף 50 האחוזים.

חלוקת הגרסאות האנדרואיד, Jelly Bean בטופ.

Android Jelly-Bean 4.1, הוכרזה בתחילת חודש יוני בשנת 2012. גרסה זו הייתה מהפכנית והביאה עימה שינויים ושיפורים במערכת ההפעלה כגון ווידג'טים בבר ההתראות, שהתרחבו יותר מאוחר באנדרואיד 4.2 לווידג'טים גם במסך הנעילה. מהתבוננות בנתונים, גרסה 4.1 בת השנה, תופסת 36.5 אחוז, בזמן ש-4.2 תופסת 10.6 אחוז והגרסה הכי חדשה, 4.3, שהוכרזה באמצע יולי האחרון תופסת רק אחוז וחצי מכלל מכשירי האנדרואיד אך חשוב לציין כי בנתיים היא קיימת (רשמית) אך ורק במכשירי הנקסוס, בגלקסי נוט 3 שהוכרז לפני חודש ובמכשירי ה-HTC One שקיבל לאחרונה את העדכון.

בהשוואה לדוח הקודם שלפני חודשיים, ניתן לראות שבניגוד ל-4.2 ו-4.3 שמצליחות להתרומם, שאר הגרסאות נשארות במקומן או יורדות. את המקום השני בדירוג תופסת גרסת האנדרואיד הכי נפוצה בדימוס, אנדרואיד 2.3 GingerBread, המשיגה הישג לא קטן של 28.5 אחוז. אחריה עומדת ICS 4.0.x  עם 20.6 אחוז. Froyo 2.2 ו-Honeycomb 3.2 מדשדשות מאחור עם 2.2 אחוז ו-0.1 אחוז בהתאמה, וסביר להניח כי כמו קודמיהן הן ייעלמו במהלך החודשים הקרובים מהדירוג ויפנו את מקומן ליורש העצר הבא- Android 4.4 KitKat.

Android KitKat 4.4 צפויה להביא עימה שינויים רבים לממשק המשתמש, ובנוסף לפי גוגל הגרסה החדשה תדאג ל"חווית אנדרואיד מדהימה וזמינה לכל אחד", כך שניתן להסיק כי הגרסה תתאים למכשירים ישנים גם בעלי מפרט חלש. כך בעצם יש סיכוי שהגרסה החדשה, שככל הנראה תוכרז ותהיה זמינה עוד החודש, תצליח לתפוס נתח שוק גדול יותר מאחרות בזכות התאמתה למכשירים רבים. לפי מרבית השמועות גוגל תקיים את ההכרזה על המערכת הבאה ומכשיר הנקסוס הבא ב-14.10.

כל גרסאות האנדרואיד עד היום. עיבוד תמונה: CNET
כל גרסאות האנדרואיד עד היום. עיבוד תמונה: CNET

 

 • T.Y

  אסור לשכוח שלמעשה החברות היחידות שמרוויחות ממשהו חוץ ממכשירים הם אפל וגוגל, לכן יש להם אינטרס לעדכן גרסה כדי לשמור על הלקוח במערכת, לא משנה באיזה מכשיר.
  לעומת זאת שאר החברות נדפקות פעמיים. הם גם לא מרוויחות מעדכון הגרסה, וגם צריכות להשקיע זמן וכסף כדי לעדכן את הגרסה אחרת יש כעס של צרכנים ונטישה

 • danny

  כמעט כל מה שאפשר לעשות ב 2.3 ניתן גם ב ICS/JB יש מבחר לא קטן של אפליקציות שעדיין תומכות מ 2.1.
  גם שהכל פתיר, יש מודים, יש אפליקציות ב PLAY שיכולות לבצע שינויים עמוקים יותר לעומת מערכות אחרות שהיישום כמין sandbox סגור
  לא מבין את ההתלהמות של משתמשי אפל על "העדכונים" אני בטוח שרובם לא מכירים בכלל מה מכיל ה changelog. במיוחד ב IOS שלאורך כל השנים נראה אותו דבר עם שינויים קוסמטים לרוב באפליקציות.
  ומה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל למעט הרקע שניתן לשנות, ובלי פריצה שום דבר לא פתיר.

 • יוסי כהן

  עד ליום שבו גוגל תגרום לגוגל פליי לעדכן את הכל…
  אנחנו נתקע עם הבעיה הזו.
  החברות צריכות למצוא דרך להפריד את הממשק שלהן מהליבה של אנדרואיד ואז כולם יוכלו לעדכן! ואם יש בעיות אז החברה תדחוף עדכון לממשק.
  אני בינתיים שמח עם CM האחרון!

 • שחף

  הישג עלוב לאנדרואיד… לא משנה כמה טובה המערכת העדכנית שלהם, לרוב האנשים לא יהיה אותה גם אחרי שנה.

  • דורון

   מה עלוב פאנבוי?
   רוב האנשים עוברים לאנדרואיד

   • עמרי מרום

    הוא לא ליכלך על זה שאין אנשים באנדרואיד אלא על כך שהרוב נמצאים בגרסה ישנה… מה שנכון… לא שזה כזה עלוב לדעתי כמו שהוא עושה מזה, את רוב האנשים באנדרואיד זה פחות מעניין… והרוב זה לא אנשים כמוני כמוך וכמוהו שגולשים באתרי טכנולוגיה וחיים את זה, הרוב הם אנשים שקונים סמארטפון וזהו, בלי החיפוש התמידי אחר עדכוני תוכנה… בנוסף זה גם לא תלוי באנדרואיד אלא במפעילות, שמורחות את הזמן בצורה מוגזמת, אבל אין לך איך לטפל בזה חח

 • אהרון

  הבעיה בנדרואיד היא לא אצל גוגל, אלא אצל החברות עצמן. אם נגיד יש את סמסונג, היא צריכה לעשות בעצמה את הרום הכי טוב, שיתמוך בכל השפות והחברות ולשחרר אותו לכל המדינות בצורה שווה, ולא לתת למפעילות להתעסק איתו.

  • דן

   הם לא יכולים לעשות את זה לכל הטלפונים כי זה לא כלכלי.
   הן צריכות להמליץ לצרכנים לשים רומים מקוסטמים על מכשירים ישנים

 • ג.ד.

  אני מסופק אם 4.4 תגיע לאחוז גבוה מהמכשירים המריצים את גרסאות 4.0 ו – 2.3 וזאת מכיוון שמרבית המכשירים הישנים כבר לא מקבלים עדכונים מהיצרנים, ומי שעדיין מריץ גרסה מיושנת ככל הנראה לא יוכל \ רוצה לשדרג בעצמו לרום מבושל.
  מצד שני, מכיוון שגוגל יוצאת מגדרה לתמוך עד כמה שאפשר בגרסות ישנות תוך העברת מרכז הכובד לעדכונים דרך החנות, בסופו של יום 2.3 מספקת חווית משתמש סבירה גם אם לא עדכנית.

  ג.ד.