תעשיית ההייטק הישראלית ממשיכה לעשות כותרות: לאחר רכישתה של חברת הניווט וייז (Waze) ע"י ענקית החיפוש גוגל בסכום עתק של כ-1.1 מיליארד דולר, מדווח כעת כי החברה היפנית רקוטן (Rakuten) על כוונתה לרכוש את חברת שיחות ה-VoIP וייבר (Viber), בסכום של לא פחות מ-900 מיליון דולר- כך דווח ע"י סוכנות הידיעות רויטרס.

הרכישה החדשה, באה לאחר חרושת השמועות והאפשרות שהחברה היפנית מתכוונת לרכוש את החברה הישראלית בסכום של כ-400 מיליון דולר, אולם לאחר משא ומתן שהתנהל בין שני הצדדים הגיעו אלה להסכמה כי החברה הישראלית תרכש בסכום של כ-900 מיליון דולר. מנכ"ל החברה היפנית אומר כי הרכישה היא אסטרטגיית שיווק מבריקה מצידו, וכי בעקבות רכישתה, כמות משתמשיה של אפליקציית וייבר העומד על 300 מיליון משתמשים, יצטרף לחברה היפנית שכמות משתמשיה עומד על כ-200 מיליון משתמשים. עוד הוסיף מנכ"ל החברה כי בעקבות הרכישה, תתרחב שירותיה מחוץ ליפן.

החברה רקוטן, אינה שחקנית חדשה בשוק היפני: החברה מתפעלת אתר קניות מקוון באינטרנט וכן שולטת על מספר תחומים וירטואליים נוספים בפלח השוק היפני, אולם רכישתה של וייבר אינה הרכישה היחידה של חברת ההייטק היפנית:  באחרונה, הודיעה זו  על רכישתם של מספר ספקים מגרמניה ומברזיל, כשבעקבות רכישות אלו, צמח הרווח התפעולי של החברה היפנית בכ-80 אחוז בשנת 2013.

חברת וייבר היא אפליקציית שיחות והודעות מיידיות על גבי האינטרנט (VoIP) המונה כ-300 מיליון משתמשים מרחבי העולם. לראשונה, הופיעה זו בפלטפורמת ה-iOS בשנת 2010 אך לאחר מכן בשנת 2012, התרחבה לפלטפורמות נוספות כגון אנדרואיד ,Windows Phone. ובלקברי. לאחרונה, אף השיקה החברה קליינט למשמשי מערכות ההפעלה חלונות ומק, המאפשר ביצוע שיחות ושליחת הודעות באמצעות המחשב הביתי.

נציין, כי אפליקציית וייבר הינה חברה שנוסדה בקפריסין, המנהלת שלוחות בבלארוס ובישראל. החברה אומנם אינה מייצרת הכנסות משל עצמה אך ממומנת ע"י גופים פרטיים וחיצוניים. בראשיתה, החברה נוסדה ע"י היזם הישראלי/אמריקאי טלמון מרקו, אולם לאחר מכן, הצטרפו אליו שלושה אנשי עסקים נוספים וכעת מונה החברה ארבעה שותפים.