טוויטר

מאז שנוסדה לפני כעשור, ב-21 למרץ 2006, רשת המצייצים טוויטר (Twitter) אפשרה לנו לפרסם ציוצים המוגבלים ל-140 תווים בלבד, דבר שהפך לשם דבר בתחום הרשתות החברתיות וטוויטר נחשבה לתופעה שהצליחה לצרף קהל גדול המונה כיום לפי הערכות מעל 330 מיליון משתמשים פעילים, אך האם מגבלה זו גם תכשיל את המשך פעילותה של הרשת?

צייץ לי עד 140

משתמשים רבים מתוסכלים מהעובדה כי מגבלת התווים אינה מאפשרת להם לסיים את הציוץ וכך בחודש ינואר האחרון הופצה שמועה שטענה כי טוויטר מתכננת להרחיב את הגבלת התווים לכל ציוץ ל-10,000 תווים כפי שעשתה בהודעות הפרטיות.

ג'ק דורסי (Jack Dorsey), מנכ״ל החברה, הגיב לדברים במהלך תכנית טלוויזיה אמריקנית (Today) ברשת NBC. במהלך הראיון הוא אמר שאין בכוונת החברה להרחיב את מגבלת התווים. הוא הוסיף כי ״הגבלת התווים טובה לכולנו״ ו-"לא התחלנו את טוויטר עם מגבלת ה-140 תווים. הוספנו על מה שהיה קיים כדי להתאים למגבלה של הודעת SMS".

חלק מהשמועות נבעו מהחלטה שחלקה טוויטר לפני מספר חודשים כאשר הרחיבה את הגבלת 140 התווים על הודעות פרטיות ל-10,000 תווים. מה שגרם להרבה אנשים לשאול האם הצעד הזה יגיע גם לציוצים המסורתיים, מה שלבסוף לא קרה.

כיום טוויטר מאפשרת לעלות תמונות וסרטונים קצרים יחד עם הציוץ, דבר שמספק את בכירי החברה לעת עתה, וכי אתרי צד ג' אשר מאפשרים לעבור את מגבלת התווים על ידי מתן קישור חיצוני לטקסט המלא זאת בשילוב תמונה כפי שחלק מהמשתמשים עושים כיום. טוויטר מודעת לתופעה הזאת, אך לא מתייחסת אליה לעת עתה.