אפליקציות השבוע

שוק האפליקציות מוצף באפשרויות רבות אם זה באנדרואיד או ב-iOS. ישראל, כמעצמת תוכנה גם לה יש חלק לא קטן בתחום. אספנו 6 אפליקציות פרי פיתוחם של מפתחים ישראליים.


גבו SMS עם SMSaver

רעה חולה בקרב משתמשים טכנולוגים היא חוסר הגיבוי של המכשיר, או לכל הפחות התמונות, הקבצים האישיים וגם הודעות ה-SMS האישיות. אפליקציות ניתן תמיד להתקין מחדש מחנות היישומים, תמורת העלות שלהן, במידה שהן לא חינמיות, והזמן בלבד, ולאסוף מספרי טלפון שנמחקו זה נגיש במידה מסוימת, אבל לכו תמצאו את כל הקבצים ויתר הדברים שהיו על המכשיר. אם לא גיביתם אותם, לפחות רובם אבדו לבלי שוב.

האפליקציה הישראלית SMSaver, שנכתבה על ידי חזי דימרי מ-Dimrix עושה דבר פשוט אך חשוב: גיבוי את המסרונים שנערמו במכשיר לתיבת האי-מייל, וכך לשמור אותם לעד.

מדובר באפליקציה מאוד קלה לשימוש. המסרונים מופיעים כבר במסך הראשי וכל מה שצריך לעשות הוא פשוט לבחור אילו מהם אתם רוצים לגבות, בין אם הם מסרונים שהתקבלו, שנשלחו או טיוטות. אחרי שבוחרים, לוחצים על הכפתור Send to Email. זה הכל.

היא אמנם בסיסית למדי ורק באנגלית, גם לא נוכל לבדוק מתי הגיבוי האחרון בוצע בה או גיבוי מתאריך ספציפי, אבל היא בהחלט עושה את העבודה למי ממכם שגם מרבה להחליף מכשירים או רומים מותאמים.

Google-Play-Store-Button

רעבים? עד 10
טרנד המהפכה החברתית הגיע לא מכבר גם לאוכל. המחירים של ארוחת צהריים במסעדות שרק לקרוא את התפריט שלהן גורם כאבים בכיס הביא לנו לעולם את האפליקציה עד 10. השם של האפליקציה מטעה, משום שניתן למצוא בה גם מנות שעולות יותר מ-10 שקלים – 20 או 30, שזהו המחיר המקסימלי – אולם המטרה שלה פשוטה וטובה: למצוא לכם מנות זולות בקרבת מקום.

עד 10 היא אפליקציה מאוד פשוטה לשימוש. המסך הראשי כולל אפשרות לבחור כמה אתם רוצים להוציא על הארוחה ולחיצה על כפתור החיפוש מובילה לרשימה שמכילה את שמות המקומות בהם ניתן למצוא מנות שעלותן עד הסכום הנבחר. האפליקציה ממיינת את המקומות לפי המרחק שלהם מהמקום בו המשתמש נמצא, בהתבסס על ה-GPS של המכשיר. ניתן גם לסדר את המחירים בסדר עולה או יורד, לצפות במקום במפה ומנות נוספות.

Google-Play-Store-Button  Apple-AppStore-download-button

AppLock: אבטחה חסרת פשרות
בניגוד ל-iOS, מערכת האנדרואיד קלה מאוד לחדירה מפני זרים, ולא, אנחנו לא מדברים על פריצות מהרשת אלא מחברים או ילדים שרק השתמשו במכשיר ופתאום לפתע גיליתם אפליקציות שלא אתם הורדתם. אחת האפשרויות למנוע גישה לא רצויה היא פשוט לשמור את המכשיר צמוד אליכם כל הזמן, אבל זה כמעט בלתי אפשרי. דרך אחרת היא להשתמש באפליקציה AppLock של חברת DoMobile Lab הישראלית.

זוהי אפליקציה חינמית עם גרסה בתשלום שהאפשרות הבסיסית שלה היא לנעול את האפליקציות השונות שמותקנות במכשיר האנדרואיד, לפי בחירה. במסך הראשי מוצגת רשימת כל האפליקציות המותקנות במכשיר, בין אם כאלה שהגיעו אתו כברירת מחדל או כאלה שהורדו מ-Google Play.

ליד כל שם של מי מהן יש מתג קטן שמאפשר לבחור האם לנעול אותה או להשאיר אותה פתוחה. בכל פעם שרוצים לפתוח את האפליקציה לאחר נעילתה יש להכניס קוד. הקוד נקבע כבר בעת ההפעלה הראשונית של AppLock והוא משמש כהגנה עבור כל האפליקציות שרוצים לנעול, וגם כדי להיכנס ל-AppLock עצמה.

באם נרצה, נוכל להחליף את קוד הנעילה לתבנית, אולם תוכלו לעשות זאת רק לאחר ההגדרה הראשונית. כמו כן, אפשר להגדיר במסך זה כתובת דואר אלקטרוני לשליחת הסיסמה במקרה ששוכחים אותה, כולל שאלת מבחן מזהה. ניתן להגדיר את כתובת הדואר האלקטרוני גם במסך ההפעלה הראשוני של האפליקציה.

אבל לא הכל בחינם. לאפליקציה גרסת פרימיום בעלות של $2.99 לשנה יפתחו אפשרויות נוספות כמו נעילת תמונות וסרטוני וידאו, קביעת ערכת נושא ועוד.

Google-Play-Store-Button

Full Tank: לחסוך בדלק
אם ברשותכם רכב פרטי אתם יודעים כמה הוצאות האחזקה הנלוות לרכישתו יכולות להיות גבוהות. ישנם הוצאות שאי אפשר לוותר עליהם כמו דלק, ובימים כמו אה שהמחיר עולה ולעיתים רחוקות גם יורד, קשה לעקוב. אז מה עושים?כאן נכנסת האפליקציה FullTank של MoozaTec, שמשלבת מוטיבים חברתיים כדי לעזור לכם למצוא את תחנת הדלק הכי קרובה וזולה למיקום הנוכחי שלכם.

Full tank

בהפעלתה מופיעה רשימה שממוינת לפי מחיר לליטר דלק במרחק של עד ארבעה ק"מ מהמיקום שלכם, או ההיפך. המחיר מופיעים בצבע ירוק, אם הוא מתחת לממוצע, או אדום, אם הוא מעל לממוצע.

אם נלחץ על התחנה, נוכל לצפות בפירוט רב יותר כמו מחיר עבור סוגי דלקים שונים ומתי עודכנה לאחרונה. היתרון החברתי שלה מגיע בזכות המשתמשים – המשתמש יכול לעדכן את המחירים באופן ידני, לטובת כל משתמשי האפליקציה, ולהגדיר האם מדובר במחיר לשירות מלא, שירות עצמי או הנחה עבור תשלום במזומן, אם יש. אפשר לתייג תחנות, להוסיף למועדפים ועוד וגם לקבל מידע נוסף ואילו שירותים ניתנים בתחנה וגם לנווט אליה באפליקציית הניווט שלנו.

Google-Play-Store-Button  Apple-AppStore-download-button

Move: נסו לחשוב
רוב המשחקים שאנו כותבים כאן באתר באים לבדר ולהעביר את הזמן, בעיקר לא באופן החינוכי. אבל הפעם אנחנו דווקא מתמקדים במשחק חשיבה בשם Move המיועד לאנדרואיד ול-iOS ובעוד שהמשחק הזה נראה פשוט מאוד, אבל ככל שמתקדמים בו, הוא דורש להפעיל את השכל יותר ויותר.

במסך מוצג לנו לוח בו מופיעים מספר כדורים אותם צריך להוביל למשבצות המתאימות במספר מוגדר של מהלכים. הבעיה היא שכל הכדורים זזים ביחד. אם מבצעים תזוזה לכיוון מסוים, כל הכדורים שיכולים לנוע לאותו כיוון יעשו זאת בבת אחת. עם זאת, ניתן לשלוט חלקית בתזוזה של הכדורים באמצעות בלוקים אפורים שמפוזרים בלוח המשחק ויכולים לחסום כיוון תנועה מסוים.

כדי לפתור לוח ולעבור ללוח הבא בתור צריך לדעת כיצד להזיז את הכדורים ולאן. בכל שלב יש מספר תנועות מוגדר שצריכים לעמוד בו כדי לעבור לשלב הבא וכן מספר תנועות מינימלי שעמידה בו מקנה ציון מושלם ללוח – שלושה כוכבים.

הוא אמנם חינמי בגרסתו הבסיסית, אך אם רוצים להמשיך הלאה במעלה השלבים יש צורך בתשלום של 0.99 דולר לכל אחת מהן. אם מתקשים, ניתן גם לקבל עד 20 רמזים או לרכוש 10 רמזים ב-0.99 דולר. יש לציין כי החברה מבטיחה כי גם לאחר החלפת מכשיר כל הרכישות נשמרות.

אם נסכם, Move הוא משחק מחשבה שיכול למכר בקלות, לא פחות מקנדי קראש ודומיו, ולפחות תפעילו את השכל על הדרך.

Google-Play-Store-Button  Apple-AppStore-download-button Windows-Phone-store-button

Color Yourself: הוסיפו צבע
אנחנו אוהבים לצלם, להוסיף איזשהו פילטר בסיסי ולשתף, אבל המכשיר שברשותנו יכול לעשות הרבה יותר דברים מזה. Color Yourself, אפליקציה ישראלית שיצר יאיר ברק הופכת כל תמונה שלכאורה צויירה בעפרון, אבל זה רק השלב הבסיסי. בשלב הבא נצבע את התמונה בכמה כלים פשוטים: בעזרת לחיצה על צבע מפלטת הצבעים שמוצגת בצד השמאלי של המסך, נוכל להזיז את האצבע מעל האזור שרוצים לצבוע, וחוזר חלילה. בעזרת העיפרון שמוצג בצד שמאל צובעים, בעזרת המחק מוחקים ואז שוב מעבירים את האצבע על התמונה. בלחיצה על כל אחד מהכלים הללו אפשר לבחור את עובי המכחול הווירטואלי המבוקש מבין חמישה שונים ומוגדרים מראש, עד שנגיע לציור מורכב ועשוי היטב.

Color life app

אם אין לכם כשרון בצביעה, האפליקציה הזו דרך טובה להתחיל איתה, וגם ילדים בהחלט ייהנו ממנה. חסרון שמצאנו הוא שאי אפשר לשמור בכל שלב את התמונה, אלא חייבים לסיים ורק אז לשמור אותה, ובנוסף פלטת הצבעים המוצעת בגרסה החינמית דלה למדי. אם נהנתם, שלמו 3.90 שקל ותוכלו לקבל את הגרסה המלאה.

Google-Play-Store-Button