רכבת ישראל, באמצעות חברת Moblin, משיקה אפליקציה חדשה לסמארטפונים, המשלבת תכנון נסיעה מתקדם עם שלל ערוצי מידע, בידור ופנאי. האפליקציה זמינה לבעלי מכשירי אייפון ואנדרואיד ותקודם להורדה בין השאר בעזרת QR בתחנות הרכבות ובאתר האינטרנט של רכבת ישראל. האפליקציה מהווה פלטפורמה לדיאלוג עם הנוסעים ולשיפור חוויית הנסיעה ועל כן צפויים בעתיד פיתוחים נוספים.

האפליקציה כוללת, בין היתר:

לוח זמנים נוח ופשוט לשימוש הכולל תכנון מסלול נסיעה והחלפת רכבות במקרה הצורך. הניווט בפונקציה זו ובחירת תחנות המוצא והיעד ניתנים לביצוע על ידי גלילה של רשימת התחנות או על ידי סימון התחנות על גבי מפת קווי הרכבת, בצורה הפשוטה והמהירה ביותר.

שעון מעורר חכם שיעיר אתכם לפני ההגעה לתחנה באמצעות מנגינה נעימה ורטט. השעון המעורר, אשר מבוסס על רשת המפות של רכבת ישראל, מזהה את מיקום תחנת היעד כקילומטר לפני ההגעה ומתחיל לצלצל.

חדשות ועדכונים מרכבת ישראל

קישור ליישום 'פסים אישיים' – באפליקציית הפייסבוק של הרכבת המאפשר לנוסעים למצוא חברים לנסיעה, על פי העדפות אישיות ועל פי המידע הקיים עליהם בחשבון הפייסבוק. בין השאר, ניתן להגדיר את החיפוש למציאת שותפים לנסיעה ברכב משותף אלמ תחנת הרכבת או מציאת חברים בנושאי שיחה משותפים.

מחשבון תעריפי נסיעה

ב – 2012 נסעו מעל ל-40 מיליון נוסעים  ברכבת ישראל. החברה מפעילה מעל ל- 400 רכבות ביממה ו- 53 תחנות נוסעים. הקווים הפופולאריים ביותר הם חיפה-תל-אביב (כ-28 אלף נוסעים ביום) ואשקלון – ת"א  (כ-26 אלף נוסעים ביום).

במקביל להקמת מסילות, תחנות ורכישת קרונות וקטרים, פועלת רכבת ישראל לשיפור חווית הנסיעה והשירות לנוסעים במטרה להפוך את הנסיעה לידידותית וחסכונית יותר. בהתאם לכך, מקדמת רכבת ישראל מספר פרויקטים לשיפור השירות בהם: הפעלת אינטרנט אלחוטי ללא עלות ברכבות ובתחנות, שילוט אלקטרוני חכם המציג זמני יציאה והגעה בפועל בזמן אמת, כרטיס נסיעה חכם, העלאת אופניים לרכבת בכל הקווים בשעות השפל, שדרוג ופיתוח מתחמי תחנות הנוסעים ועוד.

הודעה לעיתונות – פורסמה ככתבה וכלשונה.

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.