האם סמסונג (Samsung) מתכוונת לוותר על ממשק ה-TouchWiz המפורסם שלה במכשיר הדגל הבא? על-פי דיווחים שונים, שמקורם בגורמים המקורבים לחברה הקוריאנית, ייתכן כי זו תנטוש את הממשק המסורתי שלה, או לכל הפחות 'תרזה' אותו בכך שתפחית משמעותית מכמות האפליקציות והפונקציות המובנות בו, אפליקציות ופונקציות שלטענת משתמשים רבים הן הגורם מספר אחד לבעיית האטיות היחסית ממנה סובלים מכשירים רבים של החברה לכאורה, במיוחד בעת השוואה לממשקים של יצרניות אחרות.

"אנחנו מתכוונים להיפטר מפונקציות ותכונות מיותרות ולפשט את ממשק המשתמש שלנו עד לרמת מכשירי ה-Nexus 6 של גוגל (Google), ולהתמקד בעיקר, אבל לא רק, בחיזוק החומרה ובהענקת מראה נקי ושימוש פחות מכביד", אמר גורם בכיר המקורב לחברה.

ייתכן כי לא סתם בחרה החברה להזכיר דווקא את ה-Nexus מבין כל מכשירי האנדרואיד השונים: לטענת רבים, ממשק המשתמש של ה-Nexus הוא הממשק המהיר ביותר והקליל ביותר מבין כל ממשקי האנדרואיד השונים. ולא רק זאת בלבד, הממשק מוגדר גם כגרסת AOSP (גרסה נקייה מאת גוגל) ואינו מכיל פונקציות מיותרות – מה שגורם מטבע הדברים לניצול מינימלי של משאבי המערכת ובכך תורם לחוויית משתמש פחות מסורבלת ויותר מהירה.

דיווח זה, מצטרף למעשה לדיווחים רבים אודות מכשיר הדגל הבא של החברה. על-פי כלל הדיווחים, מכשיר ה-Galaxy הבא יספק את השינוי הגדול ביותר אי פעם במכשיריה, חיצונית ופנימית, והוא מיוצר בפרויקט מיוחד אותו החברה שומרת בסוד המכונה 'פרויקט אפס'. כך או כך, סביר שנזכה לראות עוד שמועות והדלפות רבות בטרם ייחשף המכשיר באופן רשמי – כפי הנראה במהלכה של תערוכת המובייל הגדולה (MWC) שתערך בתחילת מרץ.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.