האם Nvidia בצרות? לפי דיווח של האתר DigiTimes טושיבה (Toshiba) היא החברה היחידה שהכריזה עד עתה על כוונתה להשתמש ב-Tegra 4, המעבד החדש של החברה, עבור הטאבלטים החדשים שלה שיושקו ביוני עם ההשקה הרשמית של המעבד. כזכור, Nvidia הכריזה על המעבד החדש בתערוכת CES 2013 בחודש שעבר, ומדובר במעבד 4 ליבות Cortex-A15 מהירות עם תוספת ליבה איטית יותר, וכן 72 ליבות גרפיות. המעבד אמור להציע ביצועים גבוהים בהרבה לעומת ה-Tegra 3 ששובץ בלא מעט טאבלטים של לא מעט חברות.

עם זאת, למרות השיפור שמעבד, לפי הדיווח תתקשה Nvidia להתחרות מול הדור החדש של מעבדי ה-Snapdragon מבית קוואלקום (Qualcom) מצד אחד, ומצד שני מול מעבדי ארבע ליבות שמיוצרים על ידי חברות שמכינות מכשירי OEM לשימוש על ידי חברות אחרות, כגון MediaTek, שעל אחת הפלטפורמות שלה מבוסס גם ה-Aiki 5 של Xtreamer, הטלפון הזול שנמכר גם בארץ בחנויות 'באג'.

אסוס (Asus) ואייסר (Acer), שהיו מהראשונות לאמץ את ה-Tegra 3 לאחר השקתו, ושתיים מהשותפות החשובות של Nvidia בתחום הזה, נמצאות כעת על קו החלטה מכיוון שהן נמשכות כיום יותר לשוק הטאבלטים הקטנים עם מסכי ה-7 ו-8 אינץ' ולא לטאבלטים עם מסכי 10 אינץ' ומעלה. בטאבלטים כאלה יש ל-Snapdragon יתרון כי הוא מתחמם פחות בדרך כלל.

כעת החברה שוקלת להוריד את מחירי מעבדי ה-Tegra 3 כדי לחזק את נתח השוק שלה עד להשקה בפועל של ה-Tegra 4 ביוני הקרוב, ומצד שני, לפי דיווח אחר, ייתכן והיא תיקח את העניינים לידיים שלה ותתחיל לייצר טלפונים וטאבלטים משלה שישווקו לחברות OEM או שישווקו על ידי חברה אחת תחת המותג Nvidia או Tegra.

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.