היה נראה השבוע, שוב, שמיקרוסופט עושה את הכל נכון הפעם, בדרך למערכת ההפעלה החדשה שלה Windows 10 בפרט, ובדרך למיקום שלה כחברת תוכנה מובילה בכלל. כנס המפתחים השנתי שלה, Build 2015, שפע מצגות ותצוגות שהראו עד כמה החברה מאזינה פחות או יותר ללקוחות שלה, ומנסה באמת, אבל באמת, לעמוד בציפיות שלהם ממנה וגם שלה מעצמה.

גם הקריאה שלה למפתחים להמיר את האפליקציות שלהם לסביבת חלונות, באה במקום והיא נכונה. אם הכלים שהיא תספק למפתחים באמת יקלו על עבודת ההמרה, עד כדי כך שהיא תבוצע לאחר יד, חנות האפליקציות שלה אולי סוף סוף תצמח לרמה 'מקובלת' – לפחות בסטנדרטים של אנדרואיד ו-iOS. אמנם או לא יהיו אפליקציות חדשות בגל הראשון, אבל מה שחשוב כרגע זה הכמות. אחר כך, אם המפתחים אכן יתרשמו, ואם הם יוכלו לראות רווחים גם בחנות של חלונות, אז אולי הם יתחילו לכתוב באופן בלעדי ואולי כל אפליקציה חדשה לסביבות המתחרות תעבור מייד גם המרה, ומיקרוסופט תפתור כך את אחת הבעיות הכי קשות שלה.

גם השם שבחרה עבור הדפדפן החדש שלה מוצלח מאוד. הוא מושך, הוא רומז והוא קורא תיגר על הדפדפנים האחרים. גם כאן, סגירת הפער מול הדפדפנים המתחרים של גוגל ושל מוזילה נראית אפשרית, ועמוד הבית החדש נראה בהחלט מעניין, על פניו. גם פה, הקריאה להמרה של תוספים במקומה, וגם אם מדובר במעין שלח 'בקבוק הצלה' על פני המים, זה יכול לעזור לה.

ואז, ירייה נשמעה בצהרי היום, וזו לא אחת ששואלים אחרי מי ירבה בג'י-אר, אלא למה לעזאזל היא שוב יורה לעצמה ברגל?

אני מתכוון להודעה שגרסת הטלפוניה של Windows 10 לא תצא יחד עם הגרסה השולחנית. סליחה? אתם לא ראיתם שזה לא עובד שיש הבדל בין מערכות ההפעלה? לא ראיתם כבר עד כמה חשוב שהחידושים והשינויים יגיעו בו זמנית לשוק? הרי כל הרעיון היה לעשות מערכת הפעלה 'אחת', ואם היא לא תהיה כזו, אז מה בדיוק עשיתם? איזו סיבה שבמקום בו Windows 8.1 ו-Windows Phone 8.1 יצליחו דווקא Window 10 ו-Windows 10 for Phones?

אם מהרגע הראשון אנשים לא יוכלו לראות את החיבור האוטומטי בין המכשירים הנידיים יותר לניידים פחות, מה יגרום להם להשתכנע כמה חודשים אחר כך? מבחינתה של מיקרוסופט, לדעתי, מדובר בפספוס גדול, וחבל.
הטור פורסם לראשונה בניוזלטר השבועי עם כל החדשות הכי חמות בשבוע האחרון. רוצים גם? כאן ההרשמה.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • Darkidan

  פספוס אבל ממה שלמדנו על מיקרוסופט- גרסא אחת גרועה ואחריה גרסא אחת טובה- והגענו לטובה אחרי WIN 8

 • ishay

  אני חושב שיש בזה מעט הגיון
  זה לא שזה לא יעבוד טוב ביחד
  לתת ליצרניות להתכונן למערכת טוב יותר ולתת זמן גדול יותר למפתחים להבין את הקונספט ואז להציג את ההמשכיות באירוע בפני עצמו שכולו ייסוב על אחידותה של המערכת בצורה אגרסיבית יותר עם הצגת יותר מכשירים סלולריים חדשים עם המערכת זה מה שהכיוון מוביל אליו

  אני בכלל חושב שאירוע השקה ייחודי לכל פלח שוק ייעזור יותר למותג מייקרוסופט

  המערכת היא אותה מערכת אבל השיחרורים יתמקדו כל פעם בפן אחר של המערכת

  אירוע השקה ווינדוס 10 לשולחן העבודה
  אירוע השקה להתחברות למובייל
  אירוע השקה להתחברות לעולם המציאות המדומה
  אירוע התחברות לעולם המשחקים
  אחרי שכל זה יושלם מייקרוסופוט יוכלו להתמקד בעולם התוכן ולהעשיר לאט לאט את ספריית הvod שלה אם זה משחקים בלעדיים ואם זה בהגדלת ספריית התוכן הכללית שמכילה את xbox music וכמובן יאפשר לה לגדול אל עולם חבילות התוכן כמו שנטפליקס עושה
  למייקרוסופט יש מרחבי התרחבות עצומים ביותר

  רק להסתכל על אפל כמעצמת תוכן כדי לקבל פרספקטיבה ראויה לפסגות שמייקרוסופט יכולה להגיע אליהן

 • שמואל

  זה אכן פספוס אבל לא עד כדי כך שיחסל את הרעיון באם הוא בנוי כמו שצריך