משתמשים שהתקינו את iOS 9, ששוחררה על ידי אפל (Apple) בשבוע שעבר למכשירים התומכים, מתלוננים כי זו גרמת להאטה של המכשיר באופן משמעותי לעומת גרסאות קודמות. ההאטה כך נראה, משפיעה בעיקר על מכשירים מהדור הישן כדוגמת אייפון 4S (שכפי הנראה זוהי הגרסה האחרונה לה יזכה) ואייפון 5.

לדברי המשתמשים, חלק מהאטה המדוברת באה לידי ביטוי בעיקר במעבר בין מסכי הבית השונים וכן משפיעה על התפקוד הכללי של המכשיר. בנוסף, האנימציות במערכת ההפעלה החדשה, שהחלו את דרכן מגרסה 7, נראות כי גם הן פועלות באופן איטי כאשר קיים הבדל לא קטן בין מערכת ההפעלה הנוכחית, iOS 9, לבין מערכת ההפעלה הקודמת. חלק מהמשתמשים אף הגדילו לעשות והעלו מספר לסרטונים בו הם מראים כיצד המכשיר סובל מאיטיות מסוימת.

האתר 9to5mac ערך סקר קצר בין כ-27,725 גולשיו שכבר הספיק לשדרג את האייפון שברשותם למערכת ההפעלה החדשה. הסקר מגלה כי 37 אחוז מהם טענו כי מורגשת איטיות משמעותית לאחר העדכון, בעוד 31 אחוז מהם טענו כי אמנם מורשת איטיות יחסית, אך לא בצורה כזו שמפריעה לשימוש השוטף. עם זאת, יש לציין כי מרבית המתלוננים היו בעלי מכשירים מדגמים ישנים יחסית כדוגמת מכשיר האייפון 4S כאמור, ואילו מכשירים בעלי דגם מתקדם יותר כדוגמת האייפון 5S ומעלה טענו כי הם דווקא מרוצים ממערכת ההפעלה החדשה.

יחד עם זאת, חשוב לזכור כי כל מכשיר בן כמה שנים עלול לסבול מהבדלים בחווית השימוש בהשוואה למכשירים החדשים – נתון אותו יש לייחס לחומרת המכשיר עצמו, שבאופן ישיר משפיעה על האלמנטים החדשים עימה מביאה מערכת ההפעלה חדשה כלשהי, שמטבע הדברים דורשת כוח עיבוד גדול יותר.

וידאו: השוואה בין ביצועי ה-iOS 8 ל-iOS 9

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • ‫דן

  זה גם על הipad 2?

  • רון ויצמן

   יצא עכשיו עדכון לiOS 9.0.2 והמהירות חזרה להיות כמו בiOS 8

 • רון ויצמן

  אין עומס על הזיכרון RAM. אפילו WINDOWS עובד טוב על 1GB RAM. או שאפל עשתה את זה בכוונה או שיצאה לה גרסה על הפנים

  • Shalev

   תראה , בטוח שאפל עומדת מאחורי זה הרי הם רוצים שכל אחד ישתדרג לדגמים החדשים של אפל וככה החברה תמשיך להרוויח בצורה מטורפת כל דגם ודגם

 • Shalev

  נו ברור שזה מאט את המכשיר ,
  בגלל שאפל כל שנה בממוצע מוציאים טלפון "חדש" ומשדרגים את מערכת ההפעלה הם רוצים שכמה יותר אנשים עם הדור הקודם של האייפון ישדרגו לחדש כי הטלפום מתחיל להיות איטי בגלל העומס על הזיכרון RAM ועם האחסון בכללי .
  אפל חכמים שלא תחשבו .

 • רון ויצמן

  גם באייפון 6 יש האטה. הכל זז בFPS נמוך יותר, האפליקציות נטענות יותר לאט. הדבר היחיד שאני יכול להגיד זה הסוללה שישתפרה.

  • Yossi Cohen

   וכמובן FPS נמוך יותר = אייפון שהוא לא אייפון…
   כל מה שבדרך כלל יפה באייפון זה שהוא עובד.

   • ‫דן

    מה שהוא אמר… XD

  • פיפוש

   תעשה ריסטור ב-DFU, לי זה פתר את הבעיה

   • רון ויצמן

    לא משנה. יצא עכשיו עדכון לiOS 9.0.2 והמהירות חזרה להיות כמו בiOS 8