ממשיכה לשבור את השיאים של עצמה: אפל הציגה אמש את הדו"ח הרבעוני, האחרון לשנת 2015, בו דיווחה על הכנסותיה ורווחיה. אף על פי כי מדובר ברבעון הרווחי ביותר מבחינתה מאז ומעולם, דווקא הזינוק לעומת אשתקד חווה איטיות מסוימת.

ברבעון שחתם את השנה החולפת, מכרה אפל מספר שיא של כ-74.8 מיליון מכשירי אייפון. בעוד מדובר בנתון מרשים כשלעצמו, מדובר "רק" בעלייה של כ-0.4 אחוזים לעומת התקופה המקבילה אשתקד, אז מכרה מספר של כ-74.5 מיליון אייפונים. למעשה, הערכותיהם המוקדמות של האנליסטים חזו מכירה של כ-76.5 מיליון אייפונים – נתון גבוה מהנתון שהוצג בפועל.

שנת 2015 הייתה השנה הרווחית ביותר עבור אפל, לפחות בגזרת מכירות המכשירים. בתום השנה שעברה, נמכר מספר שיא של כ-231.55 מיליון אייפונים, המהווה עלייה של כ-20 אחוז לעומת שנת 2014 בה נמכרו כ-162.6 מיליון אייפונים, נתון השובר למעשה את רף המכירות השנתי שעמד עד כה על כ-200 מיליון אייפונים.

האייפון עולה – האייפד יורד

בעוד אפל רשמה עלייה הדרגתית במכשירי האייפון ברבעון האחרון, דווקא מכירת האייפדים הצטמקה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. בתום הרבעון האחרון של 2015 מכרה החברה מספר של כ-16.4 מיליון מכשירי אייפד – המהווה ירידה של כ-25 אחוז בתקופה המקבילה אשתקד אז מכרה כ-21 מיליון מכשירים. בתום שנת 2015 כולה מכרה היצרנית כ-49.5 מיליון מכשירים – המהווים ירידה של 22 אחוז משנה לשנה.

בגזרת מחשבי המק של החברה נרשמה גם כן ירידה קלה וסך המחשבים שנמכרו נאמד ב-3.5 מיליון יחידות המהווה ירידה של כ-3.5 אחוזים משנה לשנה.

מרוויחה יותר

בתחום הכספי, סך הכנסות החברה ברבעון שחלף נעמד בכ-76 מיליארד דולר, בעוד רווחיה נעמדו בכ-18.4 מיליארד דולר. מדובר למעשה בעלייה ברווחיות בשיעור של 2 אחוזים מהתקופה המקבילה אשתקד בו דיווחה על רווח של כ-18 מיליארד דולר. בתום הרבעון, דיווח לראשונה מנכ"ל היצרנית, טים קוק, כי סך כל המכשירים הפעילים שברשותם חשבון Apple ID פעיל חוצה את קו המיליארד. סה"כ, בקופתה של היצרנית, נמצאים כעת כ-216 מיליארד דולר במזומן.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.