כחודש לאחר החשיפה הרשמית, וכשבועיים לאחר סבב ההשקה הראשוני, צפוי הדגם החדש והמוקטן של האייפון, iPhone SE לנחות בישראל בליווי הדגם החדש של האייפד, iPad Pro 9.7 אינץ' בעוד כעשרה ימים ברשת איידיגיטל, יבואנית מוצרי אפל בישראל. ההשקה תתרחש ב-21.4, אולם בפועל לא נמסר כל מחיר צפוי ועל כן אפשר לשערך כי הם יתומחרו לא רחוק ממחיריהם בארה"ב (בתוספת מיסים) שנאמדים בכ-399 דולרים (1,500 שקל) ובכ-600 דולר (2,250 שקל) לדגמי הכניסה בהתאמה.

האייפון SE הוא למעשה הכלאה בין האייפון 6 ו-6s, כאשר זה מגיע בגודל 4 אינץ' ובעיצוב זהה לאייפון 5s. מלבד טכנולוגיית ה-3D Touch שנעדרת מהמכשיר, כולל את שבב A9 בארכיטקטורת 64 ביט בתוספת זיכרון עבודה של 2 גיגה-בייט. כמו כן, כולל המכשיר במצלמה אחורית ברזולוציית 12 מגה-פיקסל, סוללה בקיבולת קטנה יחסית של 1642 מיליאמפר וכן חיישן טביעת אצבע. המכשיר יושק בצבע שחור, זהב, כסף ורוז גולד בנפחי 16 ו-64 גיגה-בייט.

האייפד פרו מהווה למעשה אח קטן לאייפד פרו 12.9 אינץ' שהושק לפני כשנה, אם כי חזק ודק ממנו. בדומה לדורות האייפדים הקודמים, גם זה מגיע עם מסך בגודל 9.7 אינץ', אך תחת מכסה המנוע ניתן למצוא מעבד עוצמתי A9X בתוספת מעבד גרפי של 12 ליבות. כמו כן, כולל האייפד פרו 4 רמקולים סטראופוניים, מצלמה אחורית ברזולוציית 12 מגה-פיקסל, חיישן טביעת אצבע בדומה לאייפד פרו הגדול והאייפד אייר 2 ויופץ בצבעי שחור, זהב, כסף ורוז גולד בנפחי 32, 64, 128 ולראשונה גם דגם של 256 גיגה-בייט.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • המסביר לילדים

  לאחר אינסוף השוואות בין מכשירים שונים לזמן סוללה וגודל… המסקנה חד משמעית !! אין קשר בכלל לזמן עבודה וגודל סוללה ( אלה אם כן זה אותו מעבד ואותה חברה)

 • Matanh Haz

  סוללה קטנה ונוראית

 • Samsung Galaxy Note 4

  "סוללה בקיבולת קטנה יחסית של 1642 מיליאמפר"-יחסית?!היום הצרכנים(הכבדים לפחות)מתלוננים על סוללות של 3000 מיליאמפר!(כמעט פי 2!).
  אני מאמין שהסוללה המדוברת מצויידת בקיבולת נמוכה לכל הדעות,ובייחוד כשהמחיר לא הולך להצדיק אותו.

  • pizzaboy

   הסוללה של האייפון לא משהו , אני מסכים … (ולי יש 6)
   הכל טוב בטלפונים של אפל חוץ מהסוללה לדעתי .

  • תומר צייטלין

   אסור לשכוח שזהו מכשיר 4״ ולא פאבלט/4.7״…

   בקיצור, מאמין שמערכת-ההפעלה תעזור לפתרון הבעיה.

   • Samsung Galaxy Note 4

    צודק,שכחתי מהחלק הזה.
    אך אני עדיין סבור ובטוח שהמכשיר הזה לא יספק חיי סוללה טובים.

    • תומר צייטלין

     יותר טובים מב-iPhone 5S, אך פחות מב-6/6s… הכל יחסי.

     לדעתי, הם יהיו סבירים.

     • Camilla-Daddy's Little Monster

      למעשה לפי בדיקות יש לse זמן מסך יותר טוב מל6s.

      • תומר צייטלין

       נכון (גם קראתי זאת).

      • Netanel

       כי יש להם כמעט אותה קיבולת סוללה ולSE יש מסך קטן הרבה יותר.
       מאמין שאפל יכלו לדחוף ל6s הרגיל עוד כמה מיליאמפרים לקיבולת אבל הם בחרו שלא כדי שתהיה סיבה מוצדקת להעדיף לקנות את ה6/s+ ולא את הרגיל.