סרטוני הנפילות, או בשמם המקצועי Drop Test, הפכו לטרנד של ממש כאמצעי לבדוק את עמידותם של מכשירים חדשים שזה עתה הושקו. עם זאת, גם מבחן הנפילה המקצועי ביותר ובתנאים האידאליים ביותר לא יכל לחזות כיצד ה-iPhone 5S שנפל מגובה 2900 מטר – יצא ללא פגע.

זה היה אמור להיות עוד יום שגרתי בחייו של בן וילסון, איש עסקים מארה"ב שטס יחד עם עוד חבר במטוס הקל שבבעלותם לעבר מחוז חפצם, כך מדווח הירחון האמריקאי NYPost. אלא, ששינויים בלחץ האוויר גרמו לדלת המטוס להיפתח לפתע ולהפיל את תיקו של בן יחד עם מסמכיו האישיים ומכשיר ה-iPhone 5S שלו מגובה של כ-2900 מטר. "בהתחלה חשבתי שהאייפון הלך לאיבוד", סיפר בן. "אפילו בדקנו לפני כן במכונית ששכרנו ולא שיערתי כי המכשיר נפל מגובה".

למזלו של איש העסקים, מיד בתום הטיסה בדק באתר iCloud.com על מנת לבדוק את מיקומו הנוכחי של האייפון, שלא ידע בשלב הנוכחי שזה שנפל מהמטוס. להפתעתו הרבה גילה כי האייפון נמצא במרחק רחוק יחסית לאזור שבו נפתחו דלתות המטוס והחל להתחקות אחריו הבעזרת מפות, עד שנמצא בריא ושלם תחת עץ באחד ממחוזותיה של ארה"ב כשלידו חמור ששומר עליו.

"החלק המפתיע בסיפור הזה", סיפר בן, "הוא שהאייפון לא ניזוק כלל למעט מספר מכות באלומיניום הצדדי העוטף את המכשיר, אך החשוב מכל כי הוא עובד וניתן להוציא ולקבל ממנו שיחות. אפילו המסך לא נפגע", שיחזר. אגב, אם תהיתם, החלק היותר מפתיע בכל הסיפור המבדר הזה, הוא שהאייפון עצמו היה ללא מגן ראוי.

כך או כך, אולי הלקח שניתן ללמוד מכל הפרשה הזו – הוא שמבחני ה-Drop Test לא באמת משקפים משהו. טוב, אולי קצת.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.