אמש בחצות החלה מכירתם של מכשירי ה-iPhone 6 וה-iPhone 6 Plus במספר מוקדים ברחבי הארץ. בסניף הראשי של iDigital, מפיצה מורשית של אפל (Apple) בישראל, קיימו אירוע "לילה לבן" בו נמכרו ראשוני המכשירים בישראל. כשמרבית החנויות בקניון רמת אביב שבתל אביב נסגרו, החגיגה של אוהדי אפל רק החלה ומאות מהם עמדו בתור ורק חיכו לשעה 24:00. אז, כמו שעון שוויצרי, החלה הספירה לאחור וראשוני הלקוחות זרמו במהירות לסניף שם הם רכשו את המכשיר החדש שכה חלמו עליו.

מאות האנשים שעמדו בתור הארוך התחלקו לשניים: אלו שכבר הזמינו את המכשיר ברכישה מוקדמת ורק באו לאסוף אותו, ואלו שבאו לנסות את מזלם לרכוש מכשיר ממלאי המכשירים המצומצם שהגיע לארץ. המקדימים החלו לתפוס מקום עוד משעות הצהריים וקיוו להיות הראשונים שמחזיקים את המכשירים החדשים. בראש התור הופתענו לגלות ילד נמוך קומה, אולי רק בן 8, ששמר בקנאות על מקומו בראש התור עוד משעות הבוקר ועד לרגע פתיחת הדלתות.

"אירוע מרגש מאוד", אומרת ל-TGspot איילת צרפתי-רוזן, מנכ"לית iDigital. "זו גם השקה ראשונה שלי כמנכ"לית, וגם זו הפעם הראשונה שאת האייפונים אנחנו מייבאים…ההיענות היא מדהימה", מוסיפה איילת. אך יחד עם אווירת החגיגיות סביב ההשקה, בתקופה האחרונה התקבלו דיווחים שונים בעולם על תופעה שמכשירי ה-iPhone 6 Plus החלו להתעקם לאחר שהופעל עליהם לחץ פיזי. צרפתי-רוזן ממהרת להרגיע: "זו שטות. זו באמת שטות וכבר בדקו את זה גם בארצות הברית ואין בזה שום דבר", היא אומרת.

iphone-6-stand-idigital

ובעוד שהתורים ממשיכים להשתרך ועיקר ההמולה מתרחשת בתוך החנות, מצאתי את מנחם בן ה-80 מהרצליה יושב לבדו על יד שולחן באזור המזון המהיר שבקניון. "שיגעון, פשוט שיגעון", הוא מתייחס להמונים הצובאים על הדלתות. "מה יקרה אם אנשים יקנו את המכשיר שלהם מחר?" הוא שואל אותי לאחר שמסביר כי הגיע לקנות לנכדו iPhone 6 Plus במתנה ליום ההולדת. "ולך יש אייפון?", אני שואל את מנחם והוא מוציא מהכיס אייפון 4 ומסביר לי ש"מוצרים נהדרים יש לאפל. נהדרים".

וידאו: הספירה לאחור בפתיחת החנות

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • נמר סגול

  לא נורא קמילה.. מבינים אותך. את הוכחה שאלוקים לא חנן את כולם..

 • עמית

  שלומי לעומת הדואר ששם אתה מחכה חסר אונים כי החבילה שם ופשוט התור לא זז כי הסניף לא יודע לעבוד, כיף לעמוד בתור יחד עם כל האנשים שמחכים לאותו דבר שאתה מחכה לו, יש אווירה, יש רמה! אתה מת לקבל את המכשיר החדש שלך ! ולדעת שיש לך אותו כבר אחרי שחיכית (כי עדיין לא החלה המכירה שלו) זה סיפוק אדיר..

  בחיים לא תבין אנשים שאוהבים טכנולוגיה והאוהבי קידמה שנמצאים בקהל יחד עם כל הילדים והפחות אוהבים. זה לוחץ, זה מרגש.

  ואני אומר בתור אחד שלא, לא היה בהשקה אתמול וגם לא יהיה היום אבל היה בלילה לבן אי שם לפני איזה 5 שנים כהשיקו את האייפון 3Gs בארץ. כיף אדיר, סיפוק ענק שבסופו של דבר אני אדע שהיה שווה את זה!

  # ושהעולם ימשיך לצחוק אבל לא תראה או תשמע על השקת מכשיר סמסונג או חברה אחרת שמדברים ומרגישים אותה ככה (ופחות אפל בוי, יותר מציג עובדות).

  • קמילה

   עזוב אותך זה כמו לדבר לקיר,המרמור נוטף מהם הם לעולם לא יבינו את ההתלהבות הזאת ממוצר טכנולוגי כי אף מוצר אנדרואיד לא מושך כזה צומת לב והתלהבות כמו האייפון .אני לא מבינה מה מפריע להם שאנשים מחכים בתור, כאילו זה פוגע בהם אישית.זה פשוט עצוב כל ניסיונות הכפייה שלהם על משתמשי האייפון לעבור לאנדרואיד לא צלחו אז הם מוציאים את התסכול שלהם דרך טוקבקים,פשוט עצוב.

   • Yossi Cohen

    זה לא מריע לי… אני חולה על טכנולוגיה וגאדג'טים וכן אני אוהב את מערכת האנדרואיד. אבל לא תמצא אותי עומד בתור לאיזה נקסוס חדש או משהו כזה וגם לא לאייפון אם הייתי רוצה לקנות אותו.
    בשבילי המכשיר הוא כלי בידור ושימוש לא איזה אביזר אופנה שאני חייב להשיג לפני כולם.

    ועכשיו לטיזינג המעצבן (-;
    מכשירי האייפון כבר לא כזה מדהים אחרי שגוגל הציגו את לוליפופ.

    • קמילה

     מכשירי האייפון כן עדיין מדהימים ,ולוליפופ לא משנה את זה,אנשים רבים לא מתחברים לאנדרואיד וזאת זכותם ,ואנשים אלו רואים את iOS כמערכת הכי טובה עבורם ,הגיע הזמן לקבל את זה ולהמשיך הלאה תתבגרו וקבלו את האחר.

     • Yossi Cohen

      אני מעולם לא אמרתי שIOS גרועה או משהו. אני רק אומר שכל מערכת מתאימה לאנשים מסוג שונה.

 • שלומי

  אתם פתטיים! מי עומד בתור בשביל גאדג'ט? לא יכולתם להמתין עוד כמה שעות? איך אתם יכולים לתרץ? חוויה? זה לעמוד בתור, כמו לעמוד בתור המייגע לחבילה בסניף הדואר, אין כל הבדל!

  • קמילה

   אתה הפתטי כאן,מה זה עניינך מה הם עושים?זה פוגע בך באיזה דרך? מה מפריע לך שהם עומדים בתור למוצר שהם אוהבים ,ממורמר.

   • שלומי

    אני לא ממורמר, ממש לא, ובטח לא כופה אף אחד על שום מוצר. אני לא אמרתי דבר שלילי על המכשיר או המחיר, התייחסתי לתור בלבד. לא משנה איזה חברה ומה היא עושה, אין כל סיבה לעמוד בשבילה בתור. זה לא רעב ללחם, זה לא חלוקה בחינם או משהו, זה פשוט לעמוד בתור כדי לקנות גאדג'ט, מוצר מותרות. תתחברו למציאות אנשים – זו חברה מסחרית שאתם סוגדים לה.

    • אנונימי

     מכיוון שהמלאי הראשוני שמגיע לארץ מאוד מוגבל אם האנשים לא יעמדו בתור ויקנו מיד אז יצטרכו לחכות לא פחות משבוע כדי לקנות אחר כך.

    • קמילה

     ויש רע בכך שאנשים רוצים לעמוד בתור ולהיות בין הראשונים להחזיק במכשיר החדש ? זה לא פוגע באף אחד תנו להם להינות ממה שהם נהנים חיו ותנו לחיות.