דיווח חדש המגיע היישר ממקורות המקורבים למפעל אספקת מכשירי האייפון בסין, מעלה סברה מעניינת על פיה חרף התקדמותן של היצרניות המתחרות בנושא הסוללה, עשויה אפל לצייד את מכשירי האייפון 6 הבאים בקיבולת סוללה נמוכה יחסית – ובכך לאכזב חלק נכבד מהמשתמשים.

אחת הבעיות המרכזיות שמאפיינות (כמעט) כל מכשיר חכם, היא הסוללה. אומנם יצרניות רבות החלו לאחרונה לצייד את המכשירים בסוללות בעלות קיבולות גבוהות, אך רבים מהמשתמשים נאלצים להיסחב עם מטען בכיס. כעת, דיווח חדש שמגיע היישר ממפעל האספקה בסין, מציין כי על אף שאפל אמורה להציג מאוחר יותר השנה שני מכשירים אייפון חדשים בגדלי 4.7 אינץ' ו-5.5 אינץ, ובכך לפנות שטח רב יותר לסוללה – ייתכן והשניים יכללו סוללה חלשה יחסית, כאשר מכשיר ה-5.5 אינץ' שייקרא כפי הנראה אייפון אייר יזכה לקבל סוללה מעט חזקה יותר מזו של אחיו הצעיר.

עפ"י הדיווחים, מכשיר האייפון 4.7 אינץ' יכלול סוללה בקיבולת זעומה למדי של 1800mAh בלבד, ואילו מכשיר ה-5.5 אינץ' יכלול סוללה בקיבולת של 2800mAh – ייתכן אולי לאור המסך הגדול. אם אכן השמועות יתבררו כנכונות, אזי אפל עשויה לאכזב גם לא מעט משתמשים שציפו למכשיר בעל קיבולת סוללה גבוהה למדי. ברם, ייתכן גם כי לאור התמקדותה של אפל בשילוב מנצח בין חומרת המכשיר לבין התוכנה, עשויות סוללות המכשירים המדוברים להחזיק זמן ממושך יותר מזה של ה-G3 שעומד על 3000 mAh ומכשיר הגלקסי S5 שעומד אף הוא על קיבולת של 2800 mAh.

לאורך השנים האחרונות אפל לא הגדילה את קיבולת הסוללה באופן משמעותי, בניגוד ליצרניות אחרות. את הסוללה בעלת הקיבולת הגדולה ביותר רשם מכשיר האייפון 5s הנוכחי, המכיל 1560mAh, המהווה עלייה של 120mAh בהשוואה לדור הקודם, מכשיר האייפון 5, שהציג סוללה בקיבולת של 1440mAh.

התמונה באדיבות Shutterstock

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.