דיווח חדש המגיע היישר ממקורות המקורבים למפעל אספקת מכשירי האייפון בסין, מעלה סברה מעניינת על פיה חרף התקדמותן של היצרניות המתחרות בנושא הסוללה, עשויה אפל לצייד את מכשירי האייפון 6 הבאים בקיבולת סוללה נמוכה יחסית – ובכך לאכזב חלק נכבד מהמשתמשים.

אחת הבעיות המרכזיות שמאפיינות (כמעט) כל מכשיר חכם, היא הסוללה. אומנם יצרניות רבות החלו לאחרונה לצייד את המכשירים בסוללות בעלות קיבולות גבוהות, אך רבים מהמשתמשים נאלצים להיסחב עם מטען בכיס. כעת, דיווח חדש שמגיע היישר ממפעל האספקה בסין, מציין כי על אף שאפל אמורה להציג מאוחר יותר השנה שני מכשירים אייפון חדשים בגדלי 4.7 אינץ' ו-5.5 אינץ, ובכך לפנות שטח רב יותר לסוללה – ייתכן והשניים יכללו סוללה חלשה יחסית, כאשר מכשיר ה-5.5 אינץ' שייקרא כפי הנראה אייפון אייר יזכה לקבל סוללה מעט חזקה יותר מזו של אחיו הצעיר.

עפ"י הדיווחים, מכשיר האייפון 4.7 אינץ' יכלול סוללה בקיבולת זעומה למדי של 1800mAh בלבד, ואילו מכשיר ה-5.5 אינץ' יכלול סוללה בקיבולת של 2800mAh – ייתכן אולי לאור המסך הגדול. אם אכן השמועות יתבררו כנכונות, אזי אפל עשויה לאכזב גם לא מעט משתמשים שציפו למכשיר בעל קיבולת סוללה גבוהה למדי. ברם, ייתכן גם כי לאור התמקדותה של אפל בשילוב מנצח בין חומרת המכשיר לבין התוכנה, עשויות סוללות המכשירים המדוברים להחזיק זמן ממושך יותר מזה של ה-G3 שעומד על 3000 mAh ומכשיר הגלקסי S5 שעומד אף הוא על קיבולת של 2800 mAh.

לאורך השנים האחרונות אפל לא הגדילה את קיבולת הסוללה באופן משמעותי, בניגוד ליצרניות אחרות. את הסוללה בעלת הקיבולת הגדולה ביותר רשם מכשיר האייפון 5s הנוכחי, המכיל 1560mAh, המהווה עלייה של 120mAh בהשוואה לדור הקודם, מכשיר האייפון 5, שהציג סוללה בקיבולת של 1440mAh.

התמונה באדיבות Shutterstock

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • יוסי

  מצחיק אותי אלה שמדברים על הסוללה של האייפון…
  אני אישית מסתפק בסוללה בהטענה רק בלילה ואחרי הרבה מאוד שימוש במשך היום עם סוללה מקורית ושמורה.

  מה שמצחיק אותי זה שחושבים שאייפון זולל בטרייה, אחרי כמה בדיקות ראיתי שרוב מכשירי האנדרואיד מחזיקים פחות מזמן האייפון

 • עמית

  מערכת האנדרואיד אינה צורכת יותר סוללה מהאייפון
  חוץ מזה המסכים של סמסונג חסכוניים בהרבה מהמסכים של אפל
  גם מכשירי האנדרואיד מצויידים במעבדים חזקים וחסכוניים בדיוק כמו שיש לאייפון

  בנוסף, אתה לא יכול להתווכח עם עובדות, הסוללה של האייפון נגמרת מהר מאוד וכולם יעידו על כך, המכשירים כמו גלקסי 4, גלקסי 5, lg g2, lg g3, אקספריה z1, אקספריה z2 מחזיקים הרבה יותר מהאייפון בשימוש מסיבי, ואני לא מדבר באויר, אלו דברים שקורים בפועל!!
  אני יכול להעיד על הגלקסי 4 (מכשיר קודם שלי) והגלקסי 5 (מכשיר נוכחי שלי) ולאבא שלי יש אייפון 5s.
  הוא קנה לעצמו מטען נייד, הוא כל הזמן מטעין את האייפון באוטו, הסוללה פשוט עפה.
  אני? לילה אחד של טעינה מלאה תספיק לי ליום שלם של שימוש בלי להתקמצן על סוללה אינטרנט בהירות או משחקים.

 • alonbenyaish

  איך אתם חיים בעלי אייפון…לגאלקסי 3 מיני הקודם שלי יש אותה סוללה כמו אייפון 5S…עצוב..לגאלקסי 5 שלי יש פי 2 מכם..איך אפשר לחיות ככה

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   אנדרואיד טוחנת יותר סוללה… מסכים יותר גדולים, מעבדים יותר חזקים, צריך יותר כוח כדי להחזיק את המערכת. בגלל זה הסוללה גדולה יותר.

   • גדי

    צר לי לאכזב אותך, אבל לגאלקסי 3 מיני יש מסך ורזולוציה קטנים יותר.
    בנוסף, הוא משפיל את האייפון 5S בזמני פעילות והמתנה.
    http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5033&idPhone2=5685

    • 4 אינץ'

     איזה טימטום -זה אותו גודל מסך -4 אינץ' –
     איפה אתה חי ???

 • אנונימי

  טעות בכתבה: האייפון 5s מהווה קפיצה שך 120mAh ולא 1020.