האייפון הבא שיגיע ככל הנראה גם עם גרסה חדשה של מערכת ההפעלה iOS, כבר עושה את דרכו לרשת, או לכל הפחות השמועות מתחילות להצטבר.על פי קבצי רשומות (לוגים) בכלי הפיתוח של אפל, נמצאו עדויות לשמות 'iPhone 6,1' שלכאורה מריץ את גרסת ה-iOS 7, כך מדווח The Next Web. לשם השוואה, הדור הנוכחי מכונה ברשומות כ-iPhone5,1 או 5,2.

ערכי הרישום מעידים באופן מסוים שאפל עסוקה בבחינת הדגם החדש וכן אפליקציות והתאמתם למכשיר. באופן דומה בחודש מאי האחרון מפתחים שמו לב כי אפל בודקת את iOS 6, וכי חודש לאחר מכן אפל הציגה את גרסה זו שהושק בחודש ספטמבר בשנה שעברה יחד עם ה-iPhone 5.

למרות כי יש סיכוי כי מדובר בזיהוי לא נכון או זיוף, זו לא הפעם הראשונה בה שמענו כי אפל מתכננת להשיק את המכשיר הבא במועד מוקדם יותר מהאחרון , ועל פי השמועות במקום השקה בחודש ספטמבר-אוקטובר, אפל תקדים לחודש מאי-יוני השנה. בכל מקרה, אם אפל אכן בוחנת אב טיפוס חדש, יש סיכוי לא קטן שנראה אותו עוד לפני, כפי שקרה עם ה-iPhone 4 וה-iPhone 5 אשר נחשף כולו כבר ברשת עוד לפני ההשקה.

בשמועות נוספות שהגיעו היום דווח כי אפל תשיק דווקא את המכשיר תחת השם iPhone 5S וכי הוא יגיעו במספר צבעים. שמועה דומה למה ששמענו בעבר. עוד מוסיף הדיווח כי אפל תציע את המכשיר גם בשני גדלים, בדומה לאופן שהציע את האייפד 4 והמיני אייפד.

אפל רוכשת את Waze?
בדיווח שהופיע בניוזגיק נאמר כי אפל שוקלת לרכוש את אפליקציית הניווט הישראלית Waze בסכום הקרוב לחצי מיליארד דולר. השמועות הופיעו גם באתר Tech Crunch וככל הנראה מדובר בדיווח מהימן, אולם לא ברור עדיין מה יעלה בגורל האפליקציה ומרכז הפיתוח בישראל. Waze כבר פועלת כיום ביישום המפות של אפל שהושק ב-iOS 6, ולאחר "פרשת המפות" הבעייתיות של החברה, המליץ טים קוק על Waze כאלטרנטיבה למפות אפל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.