עוד בטרם הוכרז הדגם השמיני בסדרת מכשירי האייפון מבית אפל, שייקרא ככל הנראה iPhone 6, מוצפת הבלוגוספירה העולמית בשלל ספקולציות והדלפות אודות המכשיר הנכסף שצפוי להגיע השנה בשני גדלים שונים, אולי כניסיון ליישר קו עם מתחרותיה הגדולות.

המדליף המפורסם סוני דיקנסון (Sonny Dickson), הנחשב לאמין במיוחד, שגם היה הראשון לפרסם את מכשיר ה-iPad Air טרם השקתו אשתקד, תקף בסדרה של ציוצים על גבי חשבון הטוויטר שלו את תמונותיהם של שני מכשירים בלתי מזוהים מבית החברה המונחים זה לצד זה, שלטענתו יהיו שני המכשירים שיושקו בחודשים הקרובים. דיקנסון, שאינו פירט חצי מילה אודות המכשירים הבלתי מזוהים, רק חתם את הציוץ תחת הההאשטאג #iphone6. מטרת הציוצים הייתה כפי הנראה כתגובתה לתמונתה של סלבירטיאית טיוואנית שהצטלמה בחודש שעבר כאשר אוחזת בידייה שני מכשירים: אחד מדגם אייפון 5 ואילו השני מעט יותר גדול, שלטענתה יהיה זה מכשיר האייפון הבא.

כפי שגורסות השמועות וההדלפות בחודשים האחרונים כמו גם בהתבוננות על התמונה, צפוייה החברה להציג השנה שני מכשירי אייפון שונים, כאשר אחד מהם יהיה בגודל של 4.7 אינץ, ואילו השני יהיה בגודל 5.5 אינץ', שייכנס כפי הנראה לקטגוריה חדשה של החברה, שטרם ידוע לפי שעה האם בכלל ימותג תחת השם iPhone. עיצובם של שני המכשירים נראים בתצורתם החיצונית זהים למכשירים הקודמים מבית החברה, אולם מכשיר ה-5.5 אינץ' בעל מסגרת מעט יותר דקה מאחיו הצעיר, קרוב לוודאי על מנת לנצל שטחים מתים ובכך להגדיל את תצוגת המסך.

חשוב לציין כי אין כל דרך לאמת את זהותן של התמונות ופרטים נוספים אודות שני המכשירים, כך שעד חודש ספטמבר קרוב לוודאי שנזכה לראות מספר הדלפות והשערות שונות. כך או כך, כנראה שבכל זאת נאלץ להמתין בסבלנות למוצא פיהם של קברניטי אפל מאוחר יותר השנה.

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • EIDANX

  בנאלי כבר…

 • קורן

  באמת שאין על אפל! אבל איך היא הגיע למצב הזה שיהיה לה אייפון 5.5׳ ?!?
  חחחח טוב בכל מקרה אם אני יתחיל בכלל לחשוב לקנות אייפון 6 נראה לי שאני לא הולך לכיוון של ה5.5׳ XD זה כבר הפך לטאבלט סלולרי!XD

 • nevo

  אין על אייפון!

 • בורה

  מסך גדול זה טוב…
  אישית אני מעדיף כפתורים וירטואליים בתוך המסך…

 • יוגב

  העיצוב של האייפון כבר מתחיל לשעמם. מהאייפון 4 כמעט כל המכשירים החילו להיראות אותו דבר. גם סמסונג חוטאת בחאט הזה אבל לפחות היא מגוונת בצבעים, בטקסטורות ובגדלים. איפו העיצוב של האייפון מצליח לשעמם.

 • ינון.א

  מקדימה הוא אחד היפים אבל מאחורה הוא מכוער

 • איתי

  קראתי את הכתבה באנגלית ובפירוש אמרו שזה דגם mockup שימחיש איך יראו ה4.7 לצד ה5.5 אינץ׳ איך הגעתם לכותרת הזאת אין לי מושג

  • Guy

   בגלל שהמכשיר כבר בייצור בסין יש הדלפות מצד הסינים שראו את המכשירים, הם הולכים למעצבים גראפיים שבונים דגם על בסיס מה שהעובד ראה. לכן זה נראה מוזר אבל זה מראה לנו פחות או יותר איך העיצוב הולך להיות.

   • איתי

    כפי שיודעים על פי נסיונות העבר דגמי הmockup עושים עוול למוצר המוגמר במציאות הוא יראה הרבה יותר טוב