על פי שמועות מאתר 9to5Mac, אפל תשיק את ה-iPad Air 3 ואת ה-iPhone 5se ב-18 למרץ, רק שלושה ימים אחרי התאריך בו היא צפוייה לחשוף אותם.

על פי המקור, המכשירים החדשים יגיעו לחנויות ויוצעו למכירה באתר אפל לאחר ההכרזה, שעל פי השמועות תתרחש ב-15 למרץ, וללא אפשרות הזמנה מוקדמת. זהו צעד שאפל מרבה לעשות בגזרת המחשבים, אם כי בקרב מכשירי iOS הזמן שמקובל לחכות הוא בין שבועיים לשלושה, זמן שכולל בתוכו גם הזמנה מוקדמת.

על פי השמועות, אפל תערוך אירוע ב-15 למרץ שם תחשוף את ה-iPhone 5se ואת ה-iPad Air 3 לצד רצועות חדשות ל-Apple Watch. ה-iPhone 5se מיועד למשתמשים המחפשים מכשיר חזק ומתקדם, אך מעוניינים להישאר בתחום המסכים הקטנים של 4 אינץ'. המכשיר, על פי השמועות, יהיה בגודל של ה-iPhone 5 ויכלול אלמנטיים עיצוביים ממנו ומה-iPhone 6, כאשר מתחת למכסה המנוע נמצא חומרה שתשים אותו בקו אחד עם ה-iPhone 6 (יש כאלו שאומרים שאפילו עם ה-iPhone 6s), בנוסף לחיישן NFC, טכנולוגיית Apple Pay, הגרסה העדכנית ביותר של קורא טביעות האצבע של החברה (Touch ID), וכן תמיכה ב-Live Photo, אם כי ה-iPhone 5se ככל הנראה ולמרבה האכזבה לא יתמוך בטכנולוגיית ה-3D Touch.

ה-iPad Air 3 צפוי להיות מכשיר חדש לגמריי ולהציג, בנוסף על שיפורים על קודמו, גם תמיכה באביזרים של ה-iPad Pro, כמו המקלדת החכמה והעט של החברה. ה-iPad Air 3 צפוי, על פי השמועות, לכלול נתונים דומים לאלו של ה-iPad Pro כך שסביר להניח שיגיע גם כן עם זכרון עבודה של 4 ג'יגה-בייט ועם מעבד ה-A9X של החברה. גם בגזרת ה-iPad Air 3 אין שמועות אודות תמיכה ב-3D Touch, כך שנראה שהתכונה הזו תשאר בלעדית למכשירי ה-iPhone של החברה לעוד שנה לפחות.