ללא ספק, אחד האירועים המצופים הוא הכרזת מכשיר ה-iPhone הבא. עד היום ניתן היה רק לשער לגבי תאריך ההשקה של האייפון החדש, ומרבית השמועות יכלו לשער לבד שהאייפון החדש יושק באמצע ספטמבר בדומה לדורות הקודמים. כעת, דיווח חדש של אתר הטכנולוגיה AllThingsD מאמת את ההשערות וחושף את תאריך השקתו של האייפון החדש. לפי אותו דיווח, אירוע ההכרזה הגדול של אפל יתקיים ב-10 בספטמבר, עוד קצת פחות מחודש. שמועות רבות קיימות על הכרזה זו – כמובן, רוב השמועות מופנות אל ה-iPhone 5S, היורש החדש של סדרת האייפון, אך בנוסף יש סיכוי כי נראה דגם אייפון מוזל אשר יכונה iPhone 5C.

בגזרת מכשירי היוקרה, השמועות על ה-iPhone 5S, המכשיר השביעי בסדרה, מדברות כרגיל על מעבד חזק יותר ומצלמה איכותית יותר אך הפעם, במסגרת תחושת החדשנות שאפל מנסה להחזיר לעצמה, ישנן הערכות כי נראה גם קורא טביעות אצבעות שיתווסף לאייפון החדש וזאת כתוצאה מרכישתה של חברת Authentec על ידי אפל בשנה שעברה. בנוסף, דיווחים אחרים טעונים כי המכשיר יגיע לראשונה עם שבב NFC, למרות טענותיה של אפל בעבר כי אין שימוש לטכנולוגיה, וכן שהמכשיר יגיע עם מסך ברזולוציית Full HD 1080P ובמגוון צבעים.

האם כך ייראה ה-iPhone 5S?

 

בפעם הראשונה, ישנן שמועות השנה גם על מכשיר לשוק הבינוני. בראייה לאחור, עד היום אפל נהגה להוריד את מחירם של מכשירי האייפון הישנים ב-100 עד 200 דולר כדי לספק מענה לשוק המכשירים הזולים, אך ככל הנראה תפיסת נתח השוק הגדולה בשוק הנמוך והבינוני של מכשירי האנדרואיד גרמו לאפל לשקול דרך פעולה שונה ולהשיק מכשיר לשוק הבינוני. נכון לרגע כתיבת שורות הדיווחים הם כי הדגם המוזל יגיע עם ערכת שבבים A5, מסך בגודל 3.5 אינץ' ומצלמת  5 מגה פיקסל ועם מעטפת פלסטיק, שנחשפה כבר וממשיכה להיחשף כמעט מידי יום המוזל .

הדבר היחיד שניתן לאמת משמועות אלה הוא שכל אחד מהמכשירים החדשים  יריץ את גרסת מערכת ההפעלה החדשה, ה-iOS 7 אשר הוכרזה לפני כחודשיים ומביאה עימה שינוי גדול בתחום העיצוב ומעט שינויים בתחום התפעול. iOS 7 מגיעה עם עיצוב אייקונים שונה, מרכז בקרה חדש, שיפור בממשק ההתראות, מסך נעילה חדש, שיפור במצלמה, עדכונים אוטומטיים של אפליקציות ועוד.

אפל צפויה להכריז בשבועות הקרובים גם על גרסת חדשה למערכת ההפעלה למחשבי המק, ה-Mac OS X, אשר תיקרא Mavericks, אך ככל הנראה השקה זו תתקיים בתאריך נפרד.

חשוב לזכור שתאריך ההכרזה אינו אומת על ידי גורם רשמי, ונצטרך לחכות להזמנה הרשמית של אפל, שבדרך כלל נשלחת שבועיים לפני האירוע על מנת לדעת מתי האייפון החדש באמת יושק.

 • אליה

  סתם סתם סתם חבל על הזמן שלכם בדיבורים על אפל אין על סמסונג!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • ZOOM

   מאד אהבי את הנימוקים המקוריים שלך – כל הכבוד.

 • d

  לא הכריזו כבר על Mavericks? לא אמורה להיות הכרזה אלא שחרור של הגרסה בנובמבר. ואולי יצאו עם הגרסה כמה מחשבים חדשים.

 • Mr google

  אז אין אייפון 6 –
  יש שני גרסאות לאייפון 5 –
  אייפון 5C עם גוף פלסטיק ומפרט בסיסי של האייפון 4
  ואייפון 5S -הגרסה משודרגת קלות בלי שינוי עיצובי .
  אולי הפעם האייפון באמת יוכל להתחרות מכשירי האנדרואיד המתקדמים והגדולים
  ואני מקווה שהם יגדילו את המסך ל 4.3 אינץ' אבל השמועות טוענות שהמסך יישאר 4.0 אינץ'
  לעומת הגלקסי S4 שהוא עם 5 אינץ' והפאבלטים המצליחים .
  האייפון 6 יוכרז אולי רק ב 2015 או בסוף שנה הבאה
  אבל ככה גם היה עם האייפון 3GS והאייפון 4S –
  רק גרסאות משופרות קלות .

  • א.א.

   זה מודל שמזכיר במשהו את ה"טיק טוק" של אינטל- דור אחד מציג דגם חדש לחלוטין והבא אחריו מתמקד בשינויים תחת מכסה מנוע תוך שמירה על העיצוב הקיים. אני מניח שזה נובע מהפניה לשוק האמריקאי, בו רבים רוכשים מכשיר מהמפעילה הסלולארית שלהם עם חוזה התחייבות לשנתיים, אז מי שרכש את האייפון 4 לא ישדרג ל 4S אלא ל5, מי שרכש את ה4S ישרג ל5S וכו'. למען האמת, זה מודל שהוכיח את עצמו כרווחי מאוד עבור אפל.

   פחות אהבתי את המפרט של ה5C. מסך 3.5" הוא פשוט מיניאטורי בשוק של היום. בנוסף, A5 היא ערכת שבבים מיושנת. אני בהחלט מאמין שיהיו שיפורים בארכיטקטורה וזה לא יהיה בדיוק אחד ממעבדי הסדרה שהושקו לפני שנתיים וחצי, אך אפילו mediatek שנחשבת יצרנית שבבים למכשירי low end הוציאה בשנה שעברה ערכת שבבים המשתווה בביצועיה לA5, מאז היא כבר הוציאה עוד כמה.
   נכון, מכשירי אפל מעולם לא התהדרו בחומרה החזקה ביותר (מלבד GPU) ונסמכו על תאימות חומרה-תוכנה מעולה, אך מאז השקת מעבד זה הושקו עוד 3 (לפי אחד הקישורים בכתבה, ייתכן שבקרוב ארבעה) דורות ואני תוהה האם התאמת תוכנה ומע' קלה יותר יספיקו, בייחוד בהתחשב בהערכות למחיר לא מאוד תחרותי ביחס למכשירי ביניים בשוק, לפחות מחוץ לחוזה.

   • בולי

    זה המודל הכי רווחי. אין צורך להמציא את הגלגל כל שנה כי אין בזה טעם. אתה גם יוצר ציפיות גבוהות מדי וגם אתה יכול להוציא טכנולוגיה לפני זמנה.

    בכל מקרה לגבי ה 5C, לפי כל הצילומים הוא מגיע עם מסך 4 אינץ, אין לאפל באמת סיבה לתמוך ברזולוציות ישנות יותר. לפי השמועות המעבד יהיה שונה מסדרת ה A והמכשיר יגיע עם 1GB זכרון (זה אומר שכבר לא עם A5).
    בכל מקרה הכל בגדר שמועות, חוץ מהצילומים שכבר ראינו מה 5C. אני מצפה מאפל להוציא מוצר עובד בצורה מהירה למרות שהוא זו שיוכל לספק כל מי שרוצה אינטרנט,מייל,הודעות, טלפון, מצלמה ומוזיקה.

    • א.א.

     נקווה שאתה צודק

 • אליה

  אפל סתם חברה מאפנה אני חושב שהיא מסוגלת ליותר!!!!!!!

 • מישהו

  איחרתם מעט הודיעו על זה אתמול.

  • JASPER

   אתה מגזים בפראות. הכתבה ב AllThingsDigital פורסמה בשבת בשעה 16:22 לפי שעון החוף המערבי. אצלנו בישראל השעה היתה יום ראשון 2:22 לפנות בוקר.

  • בולי

   זאת רק שמועה שכנראה תהיה נכונה. לדעתי עד שלא תהיה הודעה רשמית אין מה לכתוב כתבה.