ללא ספק, אחד האירועים המצופים הוא הכרזת מכשיר ה-iPhone הבא. עד היום ניתן היה רק לשער לגבי תאריך ההשקה של האייפון החדש, ומרבית השמועות יכלו לשער לבד שהאייפון החדש יושק באמצע ספטמבר בדומה לדורות הקודמים. כעת, דיווח חדש של אתר הטכנולוגיה AllThingsD מאמת את ההשערות וחושף את תאריך השקתו של האייפון החדש. לפי אותו דיווח, אירוע ההכרזה הגדול של אפל יתקיים ב-10 בספטמבר, עוד קצת פחות מחודש. שמועות רבות קיימות על הכרזה זו – כמובן, רוב השמועות מופנות אל ה-iPhone 5S, היורש החדש של סדרת האייפון, אך בנוסף יש סיכוי כי נראה דגם אייפון מוזל אשר יכונה iPhone 5C.

בגזרת מכשירי היוקרה, השמועות על ה-iPhone 5S, המכשיר השביעי בסדרה, מדברות כרגיל על מעבד חזק יותר ומצלמה איכותית יותר אך הפעם, במסגרת תחושת החדשנות שאפל מנסה להחזיר לעצמה, ישנן הערכות כי נראה גם קורא טביעות אצבעות שיתווסף לאייפון החדש וזאת כתוצאה מרכישתה של חברת Authentec על ידי אפל בשנה שעברה. בנוסף, דיווחים אחרים טעונים כי המכשיר יגיע לראשונה עם שבב NFC, למרות טענותיה של אפל בעבר כי אין שימוש לטכנולוגיה, וכן שהמכשיר יגיע עם מסך ברזולוציית Full HD 1080P ובמגוון צבעים.

האם כך ייראה ה-iPhone 5S?

 

בפעם הראשונה, ישנן שמועות השנה גם על מכשיר לשוק הבינוני. בראייה לאחור, עד היום אפל נהגה להוריד את מחירם של מכשירי האייפון הישנים ב-100 עד 200 דולר כדי לספק מענה לשוק המכשירים הזולים, אך ככל הנראה תפיסת נתח השוק הגדולה בשוק הנמוך והבינוני של מכשירי האנדרואיד גרמו לאפל לשקול דרך פעולה שונה ולהשיק מכשיר לשוק הבינוני. נכון לרגע כתיבת שורות הדיווחים הם כי הדגם המוזל יגיע עם ערכת שבבים A5, מסך בגודל 3.5 אינץ' ומצלמת  5 מגה פיקסל ועם מעטפת פלסטיק, שנחשפה כבר וממשיכה להיחשף כמעט מידי יום המוזל .

קרא עוד:  בעיות אספקה בדרך? סמסונג סגרה מפעל בדרום קוריאה בעקבות נגיף הקורונה

הדבר היחיד שניתן לאמת משמועות אלה הוא שכל אחד מהמכשירים החדשים  יריץ את גרסת מערכת ההפעלה החדשה, ה-iOS 7 אשר הוכרזה לפני כחודשיים ומביאה עימה שינוי גדול בתחום העיצוב ומעט שינויים בתחום התפעול. iOS 7 מגיעה עם עיצוב אייקונים שונה, מרכז בקרה חדש, שיפור בממשק ההתראות, מסך נעילה חדש, שיפור במצלמה, עדכונים אוטומטיים של אפליקציות ועוד.

אפל צפויה להכריז בשבועות הקרובים גם על גרסת חדשה למערכת ההפעלה למחשבי המק, ה-Mac OS X, אשר תיקרא Mavericks, אך ככל הנראה השקה זו תתקיים בתאריך נפרד.

חשוב לזכור שתאריך ההכרזה אינו אומת על ידי גורם רשמי, ונצטרך לחכות להזמנה הרשמית של אפל, שבדרך כלל נשלחת שבועיים לפני האירוע על מנת לדעת מתי האייפון החדש באמת יושק.