אמש, נפתחו חנויות אפל ליום חדש של השקת שני מכשירי אייפונים חדשים. התמונות שתכף תראו לא יפתיעו אתכם, ובוודאי לא את העובדים שקבעו משמרת בוקר בחנות וכנראה מתחרטים על זה עד עכשיו. במספר המדינות המצומצם בהן החלה מכירת המכשירים החדשים אתמול, נרשמו תורים ארוכים ואנשים חיכו שעות עד ששמו את ידיהם על המכשיר המבוקש של השנה. ג'ימי קימל, כהרגלו, כבר הספיק לצחוק לא מעט על המכשירים החדשים ועל הבהלה סביבם, כשנתן לאנשים אקראיים ברחוב מכשיר אייפד מיני בטענה שזו האייפון החדש, וצילם את התגובות שלהם שנראו רציניות למדי.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oprUI6nupfc

תור ארוך במיוחד נרשם בפריז (צרפת), שם צילם אחד האנשים את התור מתחילתו ועד סופו, בסרטון שאורכו בערך שתי דקות. כשרואים את התור מנקודת המבט של אדם שהולך מתחילתו ועד סופו, רק אז מבינים את גודלו.

תור נוסף וארוך במיוחד נרשם בשדרה החמישית בניו יורק (ארצות הברית), שם אנשים עמדו בכניסה לחנות, מסביבה, על כל פינה אפשרית במדרכה ואפילו בכביש. אל תנסו את זה בבית:

עוד מקומות בהם נרשמו תורי ענק הם לונדון (אנגליה), סידני (אוסטרליה), טוקיו (יפן) וברלין (גרמניה).

טים בא לבקר
הפתעה נעימה חיכתה לאלו שבאו לרכוש את המכשיר החדש בחנות אפל בפאולו אלטו – טים קוק, מנכ"ל אפל בכבודו ובעצמו, בא לבקר ולברך את הרוכשים הראשונים (אם כי ספק אם כל מי שחיכה שם בתור הצליח להניח ידיו על המכשירים החדשים). גם האחראי על iTunes בחברה, אדי קו (Eddy Cue), יחד עם אחראי השיווק, פיל שילר, ביקרו בחנות החדשה שבמרכז הקניות של סטנדפורד. טים קוק גם אישר את ביקורו כשצייץ את ציוצו הראשון בחשבון החדש שלו בטוויטר (שכבר כולל, נכון לרגע כתיבת הכתבה, כ-177 אלף עוקבים): "ביקרתי בחנויות בפאלו אלטו היום. לראות כל כך הרבה לקוחות שמחים מזכיר לנו למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים."

נאמנות לא קונים בחנות
בשעה שיצרניות האנדרואיד עסוקות בלהביא לקוחות מיצרנית אחת לאחרת, נראה שאפל דווקא מנסה לשמר ולטפח את אלו שיש לה (זה כנראה מסביר את התורים), ונראה שמצליח לה. על פי נתוני המכירות, כ-90% מהרוכשים של האייפון 5S הם בעלים של אייפון 5, זאת לעומת 83% מהמשדרגים מהאייפון 4S ל-5. כמו כן, נמסר כי הכוכב האמיתי של המכירות היה ה-5S שהיה אחראי לכ-95% מהמכירות, זאת כנראה בגלל שהאייפון 5C היה זמין להזמנה מוקדמת כבר כמה ימים לפני ההשקה. כמו כן, על פי מבחני ביצועים שנערכו כבר לאייפון 5S החדש, נראה כי הוא אכן מהיר לפחות פי שתיים מהאייפון 5.

ביי ביי iOS 6, שלום iOS 7.0.1
לפני כמה שעות הפסיקה אפל לחתום את הגרסאות האחרונות שלה, iOS 6.1.4 (לבעלי אייפון 5) ו-iOS 6.1.3 (לכל השאר), מה שאומר שלא נוכל לשנמך אליהם יותר. מי שעדכן ל-iOS 7 "תקוע" איתה, אלא אם כן שמר חתימות לגרסא ישנה יותר. לבעלי האייפון 5S זמינה הגרסא החדשה, iOS 7.0.1, שכוללת תיקונים ל-Touch ID, קורא טביעות האצבע של המכשיר. הגרסא זמינה רק לבעלי האייפון 5S והיא זמינה בעדכון דרך האוויר או דרך המחשב.

-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.