הגלקסי אס 4 החל להימכר בסוף השבוע כבר במספר מדינות בעולם כמו הונג-קונג, אנגליה והולנד וזה בדיוק הזמן להתחיל במבחני הנפילה החופשית. כבר ראינו כיצד מסך הגלקסי אס 4 החדש עמיד בפני שריטות בצורות שונות כמו סכין ומפתחות, אך איך הוא שורד מנפילה בגובה רב? חובבי הרפתקאות (או משוגעים) כמו ב-Android Authority לקחו את האס 4 ובחנו כיצד גוף הפלסטיק מצליח לשרוד אל מול גוף הזכוכית של האייפון 5, משהו שוודאי מטריד לא מעט רוכשי סמארטפון חדשים במיוחד עם המסכים המוגדלים.

האתר לקח את שני המכשירים ובדק במספר בחינות ומספר גבהים את יכולת השרידות שלהם בפני נפילות כואבות במיוחד. באמצעות סט מצלמות הוא גם הצליח להפוך את הצילום למשהו שעוד לא ראינו ובמהלך הנפילה התמונה קופאת ומסתובבת לאחד הכיוונים כך שניתן להבחין בצורה מדויקת באופן הנפילה על הרצפה.

את הסוף לא נספר לכם אבל הוא בהחלט מצדיק רכישת כיסוי מגן מתאים, שכם אף פעם לא תדעו באיזו זווית המכשיר שלכם יחליק מהיד ויתרסק על הרצפה, בתקווה שזה לא יהיה כואב.

עמיד למים?
רבים התאכזבו לגלות כי סמסונג לא ציידה את האס 4 בציפוי חסין למים כפי שהמתחרה סוני עשתה עם האקפריה זד, אולם זה לא מה שעצר את TechRax לבדוק את עמידותו כנגד מים ומה קורה למכשיר בעת זרם לא פוסק של מים מהברז. באופן מפתיע, הוא מצליח להחזיק מעמד לא רע בכלל, ולמרות שלא ראינו מה קורה לאחר מכן והאם הוא יצבור קורוזיה בהמשך, הוא הצליח להמשיך ולעבוד. על כל מקרה, אנחנו לא היינו מנסים בעצמנו.

ונחזור שוב למבחן נפילה, הפעם אלו GizmoSlip שלקחו גם הם את האס 4 ואייפון 5 (וגם האס 3) וביצעו מבחן נוסף: נפילה עם הפנים מטה. במבחן זה קשה לומר שהיו מנצחים, כי שני המכשירים ניזוקו באופן קיצוני, וגם עדשת המצלמה של האס 4 לא נשארה חפה משבר, שלא לדבר על צידי המכשירים שנשרטו באופן בולט, אבל זה עוד מבחן שייזכר שכדאי לשמור על מכשירכם טוב טוב.