הגלקסי אס 4 החל להימכר בסוף השבוע כבר במספר מדינות בעולם כמו הונג-קונג, אנגליה והולנד וזה בדיוק הזמן להתחיל במבחני הנפילה החופשית. כבר ראינו כיצד מסך הגלקסי אס 4 החדש עמיד בפני שריטות בצורות שונות כמו סכין ומפתחות, אך איך הוא שורד מנפילה בגובה רב? חובבי הרפתקאות (או משוגעים) כמו ב-Android Authority לקחו את האס 4 ובחנו כיצד גוף הפלסטיק מצליח לשרוד אל מול גוף הזכוכית של האייפון 5, משהו שוודאי מטריד לא מעט רוכשי סמארטפון חדשים במיוחד עם המסכים המוגדלים.

האתר לקח את שני המכשירים ובדק במספר בחינות ומספר גבהים את יכולת השרידות שלהם בפני נפילות כואבות במיוחד. באמצעות סט מצלמות הוא גם הצליח להפוך את הצילום למשהו שעוד לא ראינו ובמהלך הנפילה התמונה קופאת ומסתובבת לאחד הכיוונים כך שניתן להבחין בצורה מדויקת באופן הנפילה על הרצפה.

את הסוף לא נספר לכם אבל הוא בהחלט מצדיק רכישת כיסוי מגן מתאים, שכם אף פעם לא תדעו באיזו זווית המכשיר שלכם יחליק מהיד ויתרסק על הרצפה, בתקווה שזה לא יהיה כואב.

עמיד למים?
רבים התאכזבו לגלות כי סמסונג לא ציידה את האס 4 בציפוי חסין למים כפי שהמתחרה סוני עשתה עם האקפריה זד, אולם זה לא מה שעצר את TechRax לבדוק את עמידותו כנגד מים ומה קורה למכשיר בעת זרם לא פוסק של מים מהברז. באופן מפתיע, הוא מצליח להחזיק מעמד לא רע בכלל, ולמרות שלא ראינו מה קורה לאחר מכן והאם הוא יצבור קורוזיה בהמשך, הוא הצליח להמשיך ולעבוד. על כל מקרה, אנחנו לא היינו מנסים בעצמנו.

ונחזור שוב למבחן נפילה, הפעם אלו GizmoSlip שלקחו גם הם את האס 4 ואייפון 5 (וגם האס 3) וביצעו מבחן נוסף: נפילה עם הפנים מטה. במבחן זה קשה לומר שהיו מנצחים, כי שני המכשירים ניזוקו באופן קיצוני, וגם עדשת המצלמה של האס 4 לא נשארה חפה משבר, שלא לדבר על צידי המכשירים שנשרטו באופן בולט, אבל זה עוד מבחן שייזכר שכדאי לשמור על מכשירכם טוב טוב.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • סתיו

  יש לי גלקסי 4 ולמרות גורילה גלאס 3 נוא נשבר נלי מהגובה שלך הברכיים בחיים אל תאמינו מה שאומרים לכם הכי טוב לקנות מגן טוב ומגן מסך טוב

 • אהרון

  מבחני מזל נטו
  זה שזה נזרק מאותו גובה זה נחמד, אבל הם נופלים על חלקים שונים לגמרי.
  המבחן הזה לא קובע כלום זה בולשיט אחד רציני.
  הגלקסי פי 3 יותר עמיד וחזק ממנו
  צריך מכונה שתפיל אותם בדיוק באותו אופן וככה אולי אפשר לקבוע.
  שלא נדבר על זה שגם הגלקסי יותר גדול לכן יש לו סיכוי יותר גדול להישבר

  • יוסי

   לדעתי אתה צודק לגבי המבחן וגלקסי 4 עמיד יותר מאייפון 5 אבל כמובן שאייפון 5 הרבה יותר טוב מחתיחת הברזל הזו (גלקסי 4)

 • המבחן שבו 100% כל מכשיר יתנפץ לגמרי- נוקיה לומיה 920/נוקיה ישן נזרק על מכשיר שאינו מתוצרת נוקיה

  לנושא:
  אני קונה את S4 עם Zagg הכי חזק שיש (מישהו יכול לאמר לי מה הכי חזק שם?!) וגם OtterBox דפנדר ומגן קצת פחות חזק לשימושים יומיומיים 😀

 • אופיר

  מי הולך בלי מגן בימינו?
  שיעשו את המבחן הזה עם מגן מסך+מגן סילקון פשוט לכל המכשירים ויראו מה התוצאה, זה נשמר בהרבה יותר.

  • נבו

   אני…
   עם ה nexus one שלי קרוב ל 3 שנים כבר – ללא זכוכית גורילה, אף פעם לא עם כיסוי, וללא מגן כזה או אחר.
   מנקה אותו מדי פעם על חולצת טריקו, ובמקרים נדירים עם בד לניקוי משקפיים.

   הטלפון באותו המצב בו קניתי אותו.

   הדבר היחיד שבו אני נזהר הוא להכניס אותו לכיס עם כרטיסי האשראי, ולא לזה עם המפתחות והכסף הקטן.

 • תומר

  חחחח זרם של מים שבר תגלאקסי חח?

 • ג.ד.

  התוצאות מאכזבות – במיוחד בהשוואה ל – NOTE 2.
  מצד שני, מי שמספיק אידיוט להשאיר 3000+ ש"ח בחנות עבור מכשיר קצה עליון, ולא דואג למגן אותו באופן סביר מרוויח בכבוד את הטיולים ה(מאוד)-יקרים למעבדת היצרן (ע"ע: למה עיצוב המכשיר לא ממש חשוב).

  ג.

  • תקנה מגן טוב ולא יקרה כלום

   מניסיון עם ה s2 שלי

 • 4S

  גוף האלומיניום של האייפון 5 אם כבר….הזכוכית היה עד 4S

 • בולי

  כל המבחנים האלה לא נותנים שום דבר :\ זה עניין של מזל אם זה נופל על המסך או לא

  • גלקסיה

   במיבחן האחרון זה לא מזל . ממליץ לך להציץ

   • בולי

    נכון לא צפיתי באחרון כי התייאשתי אבל זה היה די צפוי.