למי הסוללה החזקה?

ההשוואות בין הגלקסי 3 לבין האייפון 5 ממשיכות, ואחרי ההשוואה של המסך, אנו עוסקים הפעם בסוללה של שני המכשירים. מקור הסלולר העולמי GSMarena, ערך לאחרונה את מבחן הסוללה על האייפון 5, ואנחנו לקחנו אותו והשווינו את התוצאות לגלקסי 3. קודם כל, נתחיל עם המפרטים הטכניים:

לגלקסי 3 יש מסך בגודל 4.8 אינץ' ברזולוציית HD עם מטריצת PenTile ו-302 PPI. סוג המסך הוא SuperAMOLED, אשר ידוע כמסך חסכוני במיוחד בצריכת חשמל. המסך מסוגל להגיע לבהירות מקסימלית של ל-330nit על מסך בצבע לבן מלא. הגרסה שבה נבדק המכשיר הייתה 4.0.3, כאשר גרסת Jellybean 4.1.1 אינה מספקת שיפור בחיי הסוללה על פי דיווחי הרשת,  ולמכשיר סוללה בעלת קיבולת של 2100mAh.

לאייפון 5 מסך בגודל 4 אינץ' ברזולוציה של 1134X640 פיקסלים במטריצת sRGB ו-326 PPI. סוגו המסך הוא IPS LCD, ובהירותו המקסימלית היא 640nit על מסך בצבע לבן מלא. הגרסה שבה המכשיר נבדק הייתה כמובן iOS 6.0 ללא שינויים בהגדרות. לאייפון 5 סוללה בעלת קיבולת של 1440mAh.

המעבדים של המכשירים מיוצרים בתהליך ייצור של 32 ננומטר, הנחשב לטכנולוגיה האחרונה בייצור מעבדים החסכונית בחשמל, כשרק ה-Snapdragon S4/Krait מיוצרים ב-28 ננו מטר.

מבחן 1: זמן שיחה
במבחן זמן השיחה הרצוף של GSMarena, האתר בדק כמה זמן נוכל לשוחח במכשיר עד שהוא ישבוק חיים לגמרי. כל האפליקציות ברקע כמובן שהיו סגורות. ע"פ הנתונים מהיצרניות, אפל מפרסמת שהאייפון 5 מסוגל להגיע לעד 8 שעות שיחה, בעוד כשלפי סמסונג הגלקסי אס 3 מסוגל להגיע ל-11:40 שעות רצופות. בפועל, האייפון עלה מעבר למצופה והגיע ל-8:42 שעות בסה"כ, אך עדיין הגלקסי 3 היה עדיף עליו עם 10:20 שעות רצופות.
המנצח: גלקסי אס 3

קרא עוד:  הגל הראשון: יצרניות הטלפונים כבר מתבייתות על ה-Snapdrgon החדשים

מבחן 2: זמן גלישה
במבחן זמן הגלישה הרצוף, נבדק אתר אינטרנט אשר נטען אוטומטית מחדש כל 10 שניות כאשר המסך פועל. בדף האינטרנט הנטען אין שום אלמנטים של פלאש, בעוד כבהירות המכשירים היא על 50% וישנה קליטת Wi-Fi מלאה עם נתב התומך בתקן ה-N. כאן האייפון 5 נחל הצלחה מסחררת: הרבה חשבו שעם הגדלת גודל המסך האייפון 5 יאבד מספר שעות רב וקריטי מנתוני הגלישה הרצופה שהיה ל-4S, אך לא כך: האייפון 5 השיג 9:56 שעות, ואם תוסיפו עוד 4 דקות אפשר לעגל את זה ל-10 שעות רצופות, לעומת 5:17 שעות בלבד של הגלקסי 3.
המצח: אייפון 5

מבחן 3: ניגון וידאו
במבחן נוגן וידאו לכל אורך השימוש עם הגדרות בהירות של 50%. ניגון הוידאו המשיך עד להגעת שני המכשירים ל-10% סוללה, בעוד כששניהם גם היו על מצב טיסה. התוצאות היו צמודות אך גם מפתיעות: הגלקסי 3 השיג בסה"כ 10:01 שעות, והאייפון 5 השיג 10:12 שעות.
המנצח: תיקו

מבחן 4: מחזורי הטענה
במבחן הרביעי והאחרון, האתר בדק מהו הזמן בו נדרש להטעין את הסוללה לאחר ביצוע מספר שימושים קבועים. השימושים הם: זמן שיחה של שעה, זמן צפייה בוידאו של שעה וגלישה באינטרנט במשך שעה. אם נבצע פעולות אלו כל פעם בכל מחזור טעינה, נדרש להטעין את האייפון כל 51 שעות (יומיים ו-3 שעות) לעומת 43 שעות של הגלקסי 3.
המנצח: אייפון 5

קרא עוד:  בדרך להיות לבדה? רילמי תופרד מאופו לכדי חברה עצמאית - תיכנס גם לתחום האביזרים

אז במבחן הסוללה האייפון 5 מנצח ביתרון קל על הגלקסי 3, בעיקר בתחום הגלישה באינטרנט , כמו כן גם במרבית מבחני ה-Benchmark המשותפים לשניהם וגם יש כאלה שיטענו שהמסך של האייפון 5 הרבה יותר איכותי. אז מה דעתכם על הנתונים הללו? שתפו אותנו בתגובות.