מאז שהושק האייפון 5 הביקוש אליו מרקיע לשחקים וההיצע שלו ממש לא נמצא בשמים, מה שגרם לזמני אספקה ארוכים מאוד, גם מספר שבועות אחרי השקתו. רק לאחרונה נראה כי ההיצע גדל כאשר אפל הורידה את זמן האספקה ל-3 שבועות, שבועיים ובימים האחרונים ההיצע של המכשיר בארה"ב הגיע לשבוע אחד בלבד, כשסביר להניח שעם ההשקה של המכשיר בסין, שצפויה להיות במהלך חודש דצמבר הקרוב ועונת החגים האמריקאית שנמצאת בעיצומה, הזמינות תשאר על בין שבוע למספר ימים לפחות עד סוף 2012. אבל מה שכן אלו הם לא הבשורות הטובות היחידות. הבשורות הלא פחות טובות הן שכעת לא רק שהזמינות גבוהה יותר אלא גם מהיום ניתן לרכוש מכשירי אייפון 5 סים-פרי בארה"ב באופן רשמי.

מרגע השקתו ועד היום, האייפון 5 נמכר בארה"ב כשהוא נעול למפעילות הסלולריות דרכן הוא נמכר כשהעיקריות הן AT&T ו- Sprint. אולם בניגוד לשני מפעילות אלו, המכשיר שנמכר ברשת של Verizon הגיע כשהוא סים-פרי עבור כרטיסי GSM. כלומר מבחינת השימוש ברשת CDMA או LTE המבוססת על המכשיר עצמו (הברזל) המכשיר נעול לשימוש אולם ניתן להכניס כרטיס SIM מכל רשת אחרת, מקומית או לא מקומית (חו"ל) והמכשיר יעבוד עם הסים בלי שום בעיות וללא כל צורך בפעולות מיוחדות – פשוט סים-פרי. באופן מעניין היו גם לא מעט דיווחים כי גם מכשיר שנרכש דרך AT&T, אפשר לפתוח לסים-פרי, זאת על ידי ביצוע רסטור פשוט למכשיר. מה שכן בכל אופן היום כל הנושא הוא היסטוריה ואפל מאפשרת לרכוש הן דרך אתר האונליין שלה והן דרך חנויות האפלסטור שלה, מכשירי אייפון 5 שהם סים-פרי באופן רשמי.

מכשירי האייפון 5 בתצורת הסים-פרי נמכרים באותם מחירים של האייפון 4s בתצורת הסים-מפרי והם $649 עבור דגם ה- 16GB, עבור דגם ה- 32GB המחיר הוא $749 ועבור דגם ה- 64GB המחיר הוא $849 ורק לשם הבהרה הם לא מגיעים עם כרטיס סים כפי שמגיעים המכשירים הנעולים/אלו עם החוזה. באתר אפל מצוין כי מכשירי הסים-פרי הם הבחירה הטובה ביותר עבור אלו שלא רוצים חוזה למכשיר או שנוסעים הרבה ומשתמשים בכרטיסי סים מקומיים

עצם העובדה שזמינות המכשיר החדש השתפרה וכן כי כעת הוא נמכר בתצורת סים-פרי באופן רשמי, צפויה להקל על אלו שרוצים לרכוש את המכשיר טרם הגעתו לארץ, כשלפי הדיווחים ההשקה הרשמית של האייפון 5 בארץ צפויה להיות בין ה- 9 ל- 16 בדצמבר, אם כי הזמינות שלו עדיין לא ברורה כאשר ברור שסדר העדיפות של אפל מכוון לשווקים הומים יותר.

נחזור שוב לסין, שם אפל הודיעה כאמור רשמית על ליין המכשירים האחרון שלה במדינה אשר ינחת בחנויות ב-7 לדצבמר למכשירי האייפדים ו-14 לדצבמר עבור מכשיר האייפון 5. האייפון נחשב לאחד המכשירים הפופולריים ביותר במדינה ובין המכשירים שיושקו הם האייפון 5, האייפד מיני והאייפד דור רביעי, אולם עדיין לא ידוע מה יהיה המחיר הסופי למכשירים. אפל עבדה לא מעט על קבלת האישור לשיווק המכשירים למדינה, אשר נחשבת לסגורה יחסית, כאשר שני דגמי אייפון 5 אושרו לשיווק על ידי הרגולטור המקומי של הממשל הסיני כשאחד יפעל ברשת CDMA והשני ב-WCDMA, ובאשר לדגמי האייפד הם ישווקו עם תקשורת WiFi בלבד.

פורסם לראשונה באתר iPhones

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.