לאחר הסופ"ש הסוער שעבר על עולם הסלולר בעקבות מסיבת העיתונאים של Apple בנושא הקליטה של ה-iPhone 4, תוך כדי הצגת הסברים ש"בעיית הקליטה לא קיימת רק אצלנו", גם HTC וסמסונג, החברות ש"נפגעו" במהלך מהעיתונאים מצטרפות ל-Nokia ו-RIM, שהסתערו על Apple בתגובות קשות משלהן.

נתחיל עם HTC. כזכור, הקורבן שלה היה ה-Droid Eris מבוסס האנדרואיד, שבמבחן הקליטה של Apple הקווים שלו ירדו בצורה חדה מ-4 קווים ל-0. תגובתה של HTC בנושא הייתה מאוד עדינה: "רק 0.016% מהלקוחות שרכשו את ה-Droid Eric התלוננו על המכשיר ומספר קטן מהם חוו בעיות קליטה עם האנטנה." אנחנו לפחות ציפינו מ-HTC לתגובה קצת יותר "סוערת", או לפחות לחשוף כמה רכשו את ה-Eris כדי להבין עד כמה היא קרובה ל-3 מיליון של אפל.

נמשיך עם Samsung, שהקורבן שלה היה ה-Omnia 2, המכשיר העסקי אשר מבוסס על מערכת ההפעלה Windows Microsoft. במבחן הקליטה של Apple קווי הקליטה ירדו מ-4 קווים לקו אחד בודד. להלן התגובה של Samsung: "אנטנת המכשיר Omnia 2 ממוקמת בתחתית המכשיר, כאשר האנטנה של ה-iPhone 4 ממוקמת בצידו השמאלי התחתון. בעיצובי המכשירים שלנו אנחנו שומרים על מרחק מסוים בין היד לבין האנטנה, שלא כמו Apple, שהחליטה למקם את האנטנה של ה-iPhone 4 במקום האחיזה ליד, מה שאומר שלקוחות ה-iPhone 4 יזדקקו כעת לכיסוי בשביל לקבל קליטה טובה. ערכנו מבחני שדה לכל הסמארטפונים שלנו, כאשר עד כה לא היו שום בעיות קליטה עם אף אחד מכשיר שלנו, ואין מקום לבעיות כאלה בעתיד."

ולמרות שהיא לא הוזכרה, Motorola המתקמבקת החליטה גם להגיב על בעיות הקליטה של ה-iPhone 4. הפעם היא לא החליטה להגיב נחרצות, אלא לשלוח עקיצה לסטיב ג'ובס וחבריו ב-Apple: "משתמשי הסלולר לא אוהבים שאומרים להם איך להחזיק המכשיר הסלולר שלהם… זאת תהיה חוסר כנות להגיד שכל המכשירים הסלולריים שווים. אנחנו ב-Motorola נמנעים מלהציב את האנטנה של המכשיר מחוץ המבנה שלו, בעקבות הסיבה שזה עלול לגרום לבעיות קליטה."

עד כה, החברה היחידה שלא הגיבה כלל ונמנעה מ"להצטרף למסיבה", הינה Sony Ericsson, וכנראה שהם מעדיפים לשמור על זכות השתיקה בעניין זה.