השמועות היו נכונות: אפל הכריזה היום רשמית על גרסה חדשה לטאבלט ה-iPad 4 (או בשמו המלא, iPad Retina), עם נפח גדול במיוחד של 128 ג’יגה. החל מה-5 לפברואר, ניתן יהיה לרכוש את ה-iPad 4 במחיר של $799 (כ-2,977 שקל) בגרסת ה-WiFi, ומי שמעוניין בתוספת של תקשורת סלולרית, ישלם $929 (כ-3,465 שקל). המפרט נותר ללא שינוי ובדומה לדגם הקיים ה-iPad 4 מגיע עם מסך מגע 9.7 אינצ’ ומבוסס על מעבד A6X של אפל ורץ על מערכת ה-iOS 6.1 האחרונה.

מעט מפתיע למצוא נפח שכזה גדול שכן אין דרישה כזו גדולה בשוק, ובמיוחד לאור המחיר הגבוהה במיוחד בהשוואה לטאבלטים המתחרים מבוססי אנדרואיד שם ברובם ניתן להרחיב את זיכרון הטאבלט באמצעות חריץ הרחבה ייעודי.

גם הזמן בו בחרה אפל להשיק את המוצר מעט שונה מהרגיל, שכן תערוכת MWC עוד לפנינו ואולי כחלק מהצורך להעלות למודעות בשוק אולם הפעם אין מדובר באירוע או בהשקה חגיגית למוצר בניגוד לפעמים קודמות.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.