שמועות רבות נפוצו אודות ה-iPad Pro גדול המסך של אפל (Apple) שצפוי להשתלב לליין הטאבלטים החדש של החברה. הפעם הן מתמקדות בתאריך השקתו כמו גם בתכונותיו, אותן החברה השאירה מחוץ למכשיריה האחרים עד עתה.

הדיווחים מגיעים הפעם מהאתר הכלכלי וול סטריט ג'ורנל (WSJ). הם מספרים כי בטאבלט, שעדיין לא ברור אם יכלול מסך בגודל של 12.2 או 12.9 אינץ', ישולב מחבר USB 3.0 שיאיץ פי כמה וכמה את קצב מהירות העברת הנתונים – זאת במקום מחבר ה-Lightning הקיים היום בתצורת 2.0 בלבד. בנוסף, כך טוענים הדיווחים, ה-iPAd Pro החדש יכלול גם יכולת הטענה מהירה, אם כי טרם ידוע באיזו רמה.

אף שמרבית השמועות הקודמות דיברו על כך כי תהליך הייצור כבר החל למעשה וחשיפתו צפויה להיערך בזמן הקרוב, השמועות הפעם מדברות כי תהליך הייצור ההמוני לצורך הפצה רחבה יידחה כפי הנראה לחודש ספטמבר, כשחודש לאחר מכן כבר יושק באופן רשמי.

מעבר למסך אמורה התצורה של המכשיר החדש לכלול זיכרון עבודה של 2 ג'יגה-בייט לצד מעבד חדש של החברה, A8X או A9X. גם סוללת המכשיר צפויה להיות בעל קיבולת גדולה במיוחד: על פי דיווחים שונים היא תציע נפח עבודה של 12,000 מילי-אמפר/שעה.

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • Asaf Moraz

  אייפד בגודל כזה יהפוך להיות סיוט בידי המשתמש. זה כבד, מסורבל וממש לא נוח!

  • Arik Shainer

   לא ממש רואה את הבעיה באייפד בגודל כזה. להזכירך, גם למיקרוסופט קיים טאבלט בגודל מסך כמעט זהה. מעבר לכך, מאיפה הסקת שהוא יהיה כבד ומסורבל, ובעיקר לא נוח?

   • Asaf Moraz

    יש לי אייפד 4 בבית עם מסך קטן יותר (9.7 אינצ') והוא ממש, אבל ממש לא נוח לשימוש ממושך. בזמן מסוים הוא מתחיל להיות כבד ולהכאיב בידיים ובמיטה זה בכלל סיוט, אז תאר לעצמך מה יקרה אם תוסיף לו עוד 2.3 אינצ? תעשה ת'חשבון שלך לבד. אגב, מה הקשר למיקרוסופט? גם אם יש להם טאבלט כזה זה ממש לא אומר שהוא נוח והפעם אין כלל קשר לאפל. כל חברה שתעשה מוצר מגושם שכזה כנראה תיכשל. בסופו של דבר זה מסך שצריך להחזיק בידיים…

    • Arik Shainer

     מפתיע מה שאתה אומר. גם לי יש אייפד (אומנם את האייפד אייר 2 אך באותו גודל מסך), ואני מאוד נהנה לאחוז בו במיטה – גם אם זה לזמן ממושך. יכול להיות שלך ספציפית הוא לא נוח, אבל רבים אחרים כן ימצאו בו נוחות. דעה סובייקטיבית למדי.

     • Asaf Moraz

      ובכל זאת, אייפד גדול יותר מכפי שהוא כיום יהיה ממש לא נוח לשימוש. גם האייפד הנוכחי גדול, זו הסיבה שאפל השיקו את האייפד מיני. נקודה למחשבה…

      • Arik Shainer

       שוב פעם: עניין סובייקטיבי. על אותו משקל אתה יכול לטעון שגוגל השיקה את הנקסוס 7 כי הנקסוס 10 גדול מדי. נק׳ למחשבה 🙂

       • Asaf Moraz

        יכול מאוד להיות. שוב, אין לי משהו ספציפית נגד אפל, פשוט לדעתי כל טאבלט בגודל של 10 אינצ' ומעלה הוא לא פרקטי.

     • Asaf Moraz

      ובכל זאת, אייפד גדול יותר מכפי שהוא כבר גדול כיום, יהיה ממש לא נוח לשימוש. גם האייפד הנוכחי גדול מידי וזו הסיבה שאפל השיקו את האייפד מיני. נקודה למחשבה…

 • Yossi Cohen

  עם השוליים הענקיים האלה זה נראה כמו איזה טאבלט סיני זול…
  אני מבין למה לא שוליים קטנים כמו של אייפאד מיני אבל כמו של אייר לפחות…

 • K

  איזה קיבולת סוללה ענקית!!!
  אבל חלאס עם כל האייפדים, שיישלבו את אייר ומיני

 • האלמוני

  mAh זה מילי אמפר שעה, לא מילי אמפר לשעה