אחרי זוג מכשירי האייפונים ועדכון למערכת ההפעלה, אפל מתכוננת להכריז בקרוב על מכשייר האייפד החדשים. על פי הערכות, היא תכריז על ה-iPad 5 וה-iPad Mini באמצע חודש אוקטובר ועל פי דיווחים שונים, הם יציעו עיצוב כמעט זהה אך דק יותר וגם קל יותר מאשר הדורות הקודמים.

אייפד מוזהב
האתר הסיני ZOL פרסם אמש זוג תמונות שלטענתו זהו ה-iPad Mini החדש בצבע זהב ובו נראה לראשונה גם חיישן טביעות האצבע בדומה לקיים ב-iPhone 5s. ככל הידוע, ה-Touch ID לא אמור להגיע למכשירי הטאבלטים של אפל, אולם לפי דיווחים אלה נראה כי הדור הבא אכן יקבל את החיישן. על פי דיווחים קודמים, ה-iPad Mini גם יזכה לראשונה ברזולוציית רטינה למסך ה-7.9 אינצ' שלו יחד עם מעבד חזק יותר. עוד מוקדם לומר האם הדברים הללו נכונים, מה גם מאוד קל לזייף את התמונות הללו בהנחה כי העיצוב לא השתנה.

gold-ipad-mini-2-1

iPad 5
דווקא על ה-iPad 5 יש לא מעט פרטים ברשת ועל פי החלקים שכבר ראינו, נראה כי הטאבלט שומר על עיצובו המקורי ואין שינוי קיצוני במבנה הטאבלט, כך שהוא יכלול את אותו המסך בגודל 9.7 אינצ’. כן הוא יצויד במעבד משודרג יותר שעל פי הערכות יכונה A7X אשר יספק תמיכה ברזולוציה הגבוהה של ה-iPad 5 ויחד עם זאת מעבד גרפי חזק יותר, וכן מצלמה משופרת.

עוד לא ברור מי מהטאבלטים ייחשף באירוע שייערך בחודש הבא, האם זהו רק ה-iPad 5 או גם ה-iPad Mini, ונאלץ להמתין לפרטים נוספים.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • PTZ

  ZOOM מסתבר שגם אתה לא הכי בקיא בחומר!!!
  לא היה אייפד מיני בשנת 2005, תעשה שיעורי בית לפני…

 • :)

  תודה על הכתבה 🙂

 • בולי

  דווקא לפי כל ההדלפות האייפד 5 אמור לשנות עיצוב לצורה כמו של האייפד מיני – http://9to5mac.com/2013/01/28/is-this-the-back-of-apples-redesigned-fifth-generation-ipad/

  סביר להניח שגם האייפד מיני החדש יושק באוקטובר.

 • Mr Google

  הטריק החדש של אפל כדי למשוך את הקונים
  זה צבע זהב וחיישן טביעות אצבע .
  הרעיון הזהב מצליח להם מאוד

  • ZOOM

   כהרגלך, אתה לא בקיא בחומר 🙂
   זה לא "טריק חדש" – אפל מכרה כבר בשנת 2005 אייפד-מיני בצבע זהב.

  • ליאור

   אחלה רעיון ,לא?