העדכון האחרון של אפל לגרסת ה-iOS 7, הוסיף שינוי משמעותי במרכז העדכונים של המערכת. המרכז המשודרג הוא פאנל העוקב אחר כל ההודעות הנכנסות, כך שנוכל לגשת אליהם בקלות. זוהי תוספת שכבר קיימת במערכת ההפעלה הניידת של אפל עוד מימי iOS 5, אך הוא זכה לעיצוב מחדש ב-iOS 7. העיצוב המחודש של אלמנטים רבים במערכת ההפעלה בגרסה 7 זכה לביקורות רבות, חלקן אוהדות וחלקן ששליליות. בעיקרן של התגובות השליליות, מדובר על שינוי בפונקציונליות. כמובן ששינויים משמעותיים תמיד מתקבלים במידה מסויימת בעוינות קלה, אך מכלול הפיצ׳רים שמרכז ההתראות מכיל הופך את מרכז העדכונים של iOS 7 לכלי עבודה יעיל.

הסתירו הודעות לא רצויות
ההגדרה הראשונה שניגע בה יכולה להיות שימושית בהגנה על הפרטיות שלכם. כאשר אתם מקבלים הודעות SMS או iMessages, המכשיר שלכן באופן אוטומטי יציג את תוכנה של ההודעה בהודעת הדחיפה (פוש). בזמן שהפיצ׳ר הזה הוא בהחלט נוח, הוא גם עלול להוות מפגע פרטיות עבורכם בכל הקשור להודעות בעלות תוכן פרטי או רגיש. בהמשך תלמדו כיצד לפתור את הבעיה הזו, כמו גם כיצד לקבוע את הצורה שבה אתם מעוניינים שההודעות הללו יוצגו על מכשירכם. תחילה, בואו נבחן כיצד לקבוע איזה סוג של הודעות תרצו לקבל מאפליקציית ההודעות: בדף ההגדרות של הודעות, הקישו על הודעות, ותחת סגנון התראות, בחרו בהתראות ,באנרים או ללא.

iOS 7 Notification center 2

כאשר בוחרים כיצד תרצו שההודעה הנכנסת תציג עבור כל אפליקציה בנפרד, חשוב לשקול את ההשלכות עבור כל אחת מאפשרויות. התראות דורשות פעולה לפני שתוכלו להמשיך, אך הן יפסיקו כל פעולה שאתם מבצעים במכשירכם עד שתאשרו/תבטלו אותן. באנרים מופיעים בחלק העליון של המסך ונעלמים באופן אוטומטי כעבור רגע בכדי שלא להפריע לכם, אך אם אתם לא מתעסקים עם מכשירכם באותו הרגע, אתם עלולים לפספס הודעה חשובה. ניתן גם להחליק כלפי מעלה על באנרים בכדי להעלים אותם במהירות רבה יותר.

iOS 7 Notification center 3
איך אתם רוצים את ההתראה שלכם?

וחשוב יותר, פיצ׳ר הגדרת ה-״תצוגה המקדימה״ שולט על התוכן שמוצג בזמן קבלת ההודעה בהתראה או בבאנר. אתם יכולים למצוא את ההגדרה הזו בחלק התחתון של הגדרות ההודעות שלכם במרכז העדכונים. אפליקציית ההודעות היא האפליקציה היחידה עם האפשרות זו, ולכן לא ניתן להחיל את האפשרות הזו על אפליקציות אחרות כגון WhatsApp, טוויטר או פייסבוק.

פונקציית ה-"הצג כשהמסך נעול" בהגדרות של האפליקציה גורמת להודעות להופיע על המסך גם אם הטלפון נעול. מימין ניתן לראות התראת חדשות שמוצגת על מסך הנעילה.

iOS 7 Notification center 4

פונקציית "צלמית של יישום עם תג" היא הגדרה בקרה שמאפשרת לכם לקבוע אם תרצו (אן אם לא) לראות את מספר ההתראות הממתינות על הסמל (אייקון) של האפליקציה. להלן צילום מסך של אפליקציית WhatsApp עם פונקציית ״צלמית של יישום עם תג״ מופעלת בצד השמאל, וכבוייה בצד ימין. האופציה שלא להציג את מספר ההודעות הממתינות המוצגות היא תכונת פרטיות נחמדה, אשר בשילוב עם היכולת שלא להציג התראות על מסך הנעילה והבחירה באפשרות "ללא" כהגדרת "סגנון התראות" – מאפשרת לכם פרטיות שיא.

הגדרת "צלילים" משמשת לשליטה על החיווי הקולי שמתבצע בעת קבלת התראה. במקרה של אפליקציית ההודעות, ניתן להתאים אישית צליל מסוים, או רטט, או שניהם יחד. עבור אפליקציות צד שלישי ניתן רק לבחור אם החיווי הקולי פועל או מבוטל. לצערנו, לא ניתן כעת לבחור צליל שונה לכל אפליקציה. רק אפליקציות ההודעות והטלפון יאפשרו לכם לבחור צליל ההתראה משלכם.

iOS 7 Notification center 5

הגדרות אלו הן היסודות של האופן שבו עניין ההתראות עובד. שנו את ההגדרות שאתם רוצים עבור כל אחת מהאפליקציות על מכשירכם (כגון דוא״ל, לוח שנה, אפליקציות חדשותיות וכו') על מנת ״לקסטם״ (להתאים אישית) כיצד מכשיר ה-iOS שלכם יגיב כאשר אתם מקבלים התראות מאפליקציות שונות.

התאמה אישית
עכשיו בואו נסקור את ההגדרות למרכז העדכונים עצמו. התאמה אישית זו נותנת לכם את היכולת לראות את כל ההתראות שלכם בבת אחת, ורק את המידע שבאמת אכפת לכם ממנו.

בסעיף ה-״גישה ממסך הנעילה", כיבוי פונקציית ״תצוגת עדכונים" יגרום לכך שלא יהיה ניתן לגשת למרכז העדכונים ממסך הנעילה . כיבוי ״תצוגת היום" יגרום לכך שלא יהיה ניתן לראות את סיכום האירועים היומי ממסך הנעילה.

iOS 7 Notification center 6

בסעיף "תצוגת היום", תוכלו לבחור את הפריטים שברצונכם לכלול בתצוגת היום שלכם. ״סיכום היום" מסכם את האירועים הצפויים של אותו היום בצורת מלל. גם בסעיף "תצוגת היום", אתם יכולים לציין אם ברצונכם לראות תצוגת לוח שנה, יום, תזכורות, מניות וסיכום קצר של היום שלמחרת.

עוד בנושא

סננו את ההתראות
הפיצ׳ר הבא שתרצו לבדוק הוא סעיף ה-"כלול״ וסעיף ה-"אל תכלול". אלו יאפשרו לכם להחליט אילו אפליקציות יופיעו ברשימת ההתראות של מרכז העדכונים לעומת אלו שתבחרו שלא לקבל מהן התראות.

כדי לכלול או לא לכלול אפליקציה מהרשימה, לחצו על שם האפליקציה, גללו למטה והקישו על ״הצג במרכז העדכונים״. אם תפעילו את סעיף "הצג במרכז העדכונים״, תוכלו להתאים אישית כמה התראות מוצגות באמצעות הסעיף ״כלול" שמתחתיו.

כעת, כשאתם מחליקים כלפי מטה מהחלק העליון של המסך, אתם תקבלו מרכז עדכונים מותאם אישית לפי הגדרותיכם. השתמשו בכרטיסיות בחלקו העליון, או החליקו ימינה ושמאלה בכדי לעבור בין הסעיפים "היום", ״שלא נענו״ ו-"הכל " של ההתראות שלכם. סעיף ה-״שלא נענו״ משקף את ההודעות שקיבלתם כאשר מכשירכם היה נעול.

היבט נוסף של מרכז העדכונים הנקרא ״מיקומים תכופים״, אשר אותו ניתן להפעיל או לבטל בהגדרות הפרטיות. הפיצ׳ר השנוי במחלוקת מציג את המפה ורשימה של כל המקומות שביקרתם בהם בתדירות גבוהה. בכדי לכבות אותו, הקישו על הגדרות > פרטיות > שירותי מיקום > שירותי מערכת> מיקומים תכופים.

iOS 7 Notification center 7

עכשיו שעדכוני אפליקציות יכולות לרדת למכשירכם באופן אוטומטי, ייתכן שתרצו להשתמש במרכז העדכונים בכדי לראות אילו אפליקציות התעדכנו. אם תפעילו את סעיף ה-"הצג במרכז העדכונים״ לאפליקציית ה-App Store, העדכונים הללו יופיעו במרכז העדכונים. הקשה על אחד מהעדכונים ברשימה של מרכז העדכונים תביא אתכם לאזור של העדכונים ב-App Store, שבו תוכלו לגלול ולראות את רשימת האפליקציות שהתעדכנו עד כה.

אם תיקחו כמה דקות בכדי להתאים אישית את מרכז העדכונים שלכם, זה יאפשר לכם להתמקד בדברים שאליהם תרצו לגשת במהירות, תוך כדי סינון מידע מיותר.

נכתב במקור על ידי רון ריינס ופורסם באתר iPhones.co.il