ביום שני האחרון שחררה אפל (Apple) עדכון גרסה iOS 9.3.3 למכשירי האייפון 4s ומעלה שמתרכז בעיקר בתיקוני באגים לא משמעותיים במיוחד. עתה, מתברר שמלבד העדכון המינורי לכאורה, סגרה אפל חור אבטחה דרכו יכלו האקרים לגשת לססמאות ולמידע האישי של המשתמש.

על פי הדיווח של פורבס, ההאקר הפוטנציאלי מנצל למעשה פרצה בקבצי TIFF, שהם למעשה קבצי תמונה בדומה לקבצי ה-JPEG וה-PNG ושותל קוד זדוני דרכו יכול לגשת למידע האישי של המשתמש הקיים בזיכרון הנדיף של המכשיר. למעשה, החדשות היותר גרועות הן שניתן לשלוח את קובץ התמונה ביתר קלות בשרות ה-iMessage שכן השירות ממיר את קובץ התמונה לקובץ ה-PNG, בעוד הקורבן הפוטנציאלי אינו מודע לכך כלל.

לא ברור לפי שעה כמות האנשים שנפגעו מחולשת מערכת ה-iOS, אם בכלל,  אך נציין כי מלבד שרות ההודעות, הפרצה קיימת בכל הפונקציות השונות של מערכת ההפעלה העובדות עם תמונות ובעיקר בשרות הדואר האלקטרוני המובנה במכשירי האייפון וכמו כן בדפדפן הספארי. לפי הדיווח, חור האבטחה עוד קיים מגירסות קודמות של מערכת ההפעלה, אך התגלה רק לפני כשבועיים על-ידי חוקר אבטחה מחברת סיסקו.

בנוסף, נציין כי אם טרם עדכנתם ל-iOS 9.3.3 החדשה מכל סיבה שהיא, ניתן לבטל את שרות ה-iMessage בהגדרות האייפון וכן לבטל גם את שרות ה-MMS על מנת למנוע סיכוי לפגיעה. עם זאת, נציין כי על-מנת למנוע סיכון של פגיעה עתידית יש לעדכן למערכת ההפעלה החדשה במהירות האפשרית.