חנות האפליקציות של אפל כבר אמנם לא נחשבת לגדולה ביותר לאחר שגוגל עקפה אותה עם מעל מיליון אפליקציות בחודש יולי האחרון, אבל עדיין היא ממשיכה להתקדם. הערב באירוע ההכרזה על האייפדים החדשים, הכריזה אפל על חציה של רף המיליון אפליקציות בחנות.

טים קוק מנכ”ל החברה אמר כי החנות צמחה בכ-100 אלף אפליקציות מאז חודש יוני האחרון וכבר חצתה את 60 המיליארד ההורדות. מפתחי האפליקציות ל-iOS עדיין מרווחים לא מעט, וקוק חשף כי סך הכל שולמו כ-13 מיליארד דולר עד היום. עוד חשפה אפל קצת נתונים על ה-iTunes Radio שהגיע יחד עם מערכת ה-iOS 7. קוק אמר כי עד כה 20 מיליון אנשים כבר התנסו בשירות ולמעלה ממיליארד שירים מוזרמים מידי חודש מאז שהושק.

בגזרת הטאבלטים, מעל 170 מיליון מכשירי אייפד נמכרו עד היום כאשר בחנות האפליקציות ישנם 475,000 אפליקציות המותאמות לאייפד. לדברי אפל, רוכשי האייפד הכי מרוצים ונוהגים להשתמש בטאבלט עד פי 4 לעומת הטאבלטים המתחרים. לצד זאת, אפל ממשיכה לראות ירידה בשליטה שלה בשוק ומ-60 אחוז משוק הטאבלטים שהיה שייך לה, היא ירדה ל-32 אחוז בקיץ האחרון.

לגבי iOS 7 אומר קוק כי למעלה מ-200 מיליון מכשירים הורידו ב-5 הימים הראשונים את המערכת החדשה, וסה"כ 64 אחוז מסך מכשירי ה-iOS רצים על גרסה 7. מרשים.

עוד בנושא

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.