עוד תקלת עדכון בגזרת מערכת ההפעלה של אפל (Apple). פחות משבוע לאחר ההשקה של גרסה 9.3 מתחילות התלונות להצטבר בפורומים של החברה וכן ברשתות החברתיות השונות. מתברר שהגרסה החדשה של מערכת ההפעלה גורמת צרות שונות ומשונות, והמשתמשים ממהרים לשתף את החוויות שלהם, בעיקר לאחר שאפל עצמה החליטה להפסיק את השדרוג לגרסה החדשה של מערכת ההפעלה לבעלי ה-iPhone 5s ומטה לפני יומיים בלבד.

הדיווח העיקרי הוא על כך שבעת ניסיון לבצע לחיצה על קישור בדפדפן הספארי (Safari) המובנה במכשיר או בדואר אלקטרוני, או בכל יישום אחר שתומך באפשרות ללחוץ על קישורים, היישום קופא ולא מאפשר מעבר ופתיחה של הקישור המבוקש. באפל פתחו שרשור בנושא בפורום שמתייחס לתקלה הזו במכשירי ה-iPhone 6s. אחרים טוענים שהקישורים אינם זמינים ללחיצה בכל מקרה.

ברשתות החברתיות ניתן היה למצוא תלונות על סגירת יישומים, ואף יותר מכך, על סגירת יישומים ואף אתחול מכשירים.

באפל לא הגיבו בינתיים באופן רשמי לבעיות שצצו לאחר העדכון של מערכת ההפעלה, אך אחד המשתמשים בפורום טען כי דיבר עם התמיכה ועדכון, כנראה לגרסה 9.3.1, אמור להיות מושק בכל יום ממש. לטענת אחד המגיבים, הפתרון הזמני הוא לכבות את פונקציית ה-Javascript על ידי כניסה להגדרות המתקדמות של הדפדפן.

וידאו: הבאג בספארי

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.