אפל תשלב את אפליקציית זיהוי השירים שזאם (Shazam) בגרסה הבאה של iOS, כך מדווח אתר בלומברג. על פי הפרטים, שזאם תוטמע באופן אינטגרלי במערכת ההפעלה, בדומה לאינטגרציה של טוויטר ופייסבוק כך שמשתמשי האייפון והאייפד לא יצטרכו להוריד אפליקציה נפרדת כדי להשתמש בה.

iOS 8 תשלב את שזאם גם בעוזרת האישית סירי (Siri), כך שבזמן האזנה לשיר מסוים יוכל המשתמש לשאול את סירי מהו השיר המתנגן, והיא תבדוק בבסיס הנתונים של האפליקציה ותשלוף את השיר המדובר.

שזאם נחשבת לאפליקציית זיהוי השירים הפופולרית ביותר עם למעלה מ-90 מיליון משתמשים פעילים מידי חודש. היא משתמשת במיקרופון של המכשיר כדי להאזין ולזהות את השיר המתנגן בזמן אמת ומאפשרת האזנה לשיר המלא ורכישתו.

באפל מעוניינים להגדיל את כמות הרכישות באפליקציית ה-iTunes וזו אחת הסיבות המרכזיות לשילוב שזאם במערכת. עוד דווח כי החברה מתכננת להשיק אפליקציה נפרדת ל-iTunes Radio, ולהתחרות ב-Spotify הנחשב לשירות הזרמת מוזיקה פופלרי בארה”ב.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • רוני

  זה מדהים האופציה לזהות שירים קיימת עוד מהתקופה של סוני אריקסון, ועדיין קיימת באופן מובנה בכל מכשיר של סוני.. זה נקרא trackID

 • אבי

  ספוטיפיי פחות פופולרית מהאיטוינז רדיו, פנדורה היא השחקנית המובילה בשוק כשאפל שנייה לה.

 • עומר

  קיים ב- google now כבר שנה +….

 • עוד פראיירים -הפעם ב 2014

  שטויות .אפליקצייה או סירי -מה זה כבר כ"כ משנה ???! עוד שטות שמנסה למשוך לקוחות כמו
  חיישן טביעות אצבע ,צבע זהב ופלאש LED כפול -באייפון 5S -כולם מתפתים לזה (פראיירים!)
  וקונים טלפון בסיסי ביותר (אייפון) ב 4,000 שקל !!!!!!! חחחחחחחחח פראיירים .
  במקום לקנות גלקסי S5 או גלקסי נוט 3 ב 3,000 שקל !!

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   מעניין למה גם סמסונג קפצה על חיישן טביעת האצבע ? עזוב את זה שהיא משתמשת בטכנולוגיה של כמה שנים אחורה שפעם עובדת ופעם לא.. תמשיך לקנות סמסונג ותהיה הפראייר הכי גדול שקיים.

   • דן

    מעניין למה אפל קפצה על חיישן טביעת אצבע!
    היה את זה בהרבה מכשירים לפני עוד מהתקופה של הכפתורים הפיזיים, היו משלבים את זה במחשבים ניידים.
    לדעת לא רק שזה לא שימושי, זה גם מסוכן.
    הרי המידע מאפל מועבר לNSA, חברות אחרות יכולות לעשות שימושים שקשורים למדינה שלהם וגם פריצה למאגרים תסכן את טביעת האצבע שלך ואת המידע שנשמר בעזרת.