רבות דובר על מערכת ה-iOS 8 והחידושים שהיא מביאה, אך מה עם אלה התוספות שהיא עדיין לא הציגה? מתברר שאפל מתכננת להציג בהמשך גם יכולת של פיצול המסך לעבודה במקביל, כך לפי מפתחים שבדקו את הקוד של גרסת הבטא הראשונה ומצאו לא רק קוד התומך בזה אלא גם הצליחו להפעיל את הפיצ’ר ולהציגו בוידאו.

בוידאו שהוצג ב-9to5mac נראה היכולת לפצל את מסך ה-iPad ולגרור צד אחד של המסך ולצמצם את שטח העבודה, כך שניתן יהיה לפתוח אפליקציה נוספת בצד השני ולעבוד במקביל על שתי אפליקציות, ממש בדומה ליכולת הקיימת במכשירי הסמסונג האחרונים וגם ב-LG G3 החדש.

האחראי לחשיפה המרעישה הוא סטיבן ת’רוטון סמית’, מי שהיה  גם אחראי בין היתר לחשיפות של תוספות חבויות במערכות הקודמות של iOS עושה זאת שוב, ובאמצעות כלי הפיתוח שאפל סיפקה יחד עם השקת iOS 8 הוא מציג בסימולטור כיצד הדבר מתרחש. ניתן לראות כי כרגע לא מתאפשר לפתוח אפליקציה בחלון השני, אך ה-iPad כן מצמצם את שטח העבודה  לדבריו, הפונקציה קיימת כחלק מהגרסה הראשונית וניתן להפעילה כחלק מהפיתוח ואף לקבוע את גודל החלון לפי מידה קבועה (רבע, חצי או שלושה רבעים).

כרגע לא ברור האם אפל תציג את התוספת החדשה ומתי, אך עד השחרור הרשמי אנו צפויים לראות עוד מגוון שינויים בגרסאות השונות שישוחררו.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • יניב

  כולם צועקים מי גנב ממי, אבל שכחו שהפיצ'ר הזה נראה לראשונה ב-windows 8

 • עמית

  כשסמסונג מעתיקים מאפל כל העולם ואישתו עושה רעש
  אבל כשאפל מעתיקים מסמסונג??
  1. אפקט סגירת אפליקניות (העתקה גסה מאנדרואיד)
  2. אפקט סגירת כרטיסיות בספארי (העתקה מגוגל כרום כלומר, גוגל)
  3. הורדת הסטטוס בר (נמצא באנדרואיד מאז ההשקה של הגירסא הראשונה)
  4. השלמת מילים אוטומטית (העתקה מאנדרואיד)
  5. אפשרות פיצול מסך (העתקה מסמסונג)
  6. אפשרות דחיית שיחה עם הודעה (העתקה מסמסונג, יותר מאוחר נוסף גם לאנדרואיד)

  הרבה מהדברים אלו העתקות מאנדרואיד ולא מסמסונג אבל אפל תבעה את סמסונג על העתקות של אנדרואיד ולא תבעה את גוגל, לכן רשמתי סמסונג בהתחלה.

 • יוסי כהן

  זה לא יעבוד טוב עם רוב האפליקציות… הן מותאמות לרזולוציה מסויימת בניגוד לאנדרואיד שהממשק דינאמי כי הוא חייב להיות כזה…
  אבל מה שכן אני לא רואה סיבה למה לא להפעיל איזה חמישה אפליקציות אייפון על האייפאד ^^

  • ר

   שוב יוסי הכהן מקשקש לנו. האם אי פעם כתבת תוכנה למכשירי אפל ? ראית את החידושים של Xcode בשנתיים האחרונות ? המצב הזה יעבוד מצוין לא פחות ממה שזה עובד ב W8

 • בושה וחרפה

  חחחחחחחחחחחחחחחחחח עושים הפסקת אש בבית משפט וישר גונבים את כל המערכת!!