בין ההכרזות על המכשירים החדשים, סיפקה אפל (Apple) גם את תאריך ההשקה הרשמי של ה-iOS 8, הגרסה שמבחינות רבות מציגה את השינויים הכי מרחיקי לכת מבחינת תפיסת העולם של אפל.

כזכור לכולם, ב-iOS הנוכחית מאשרת אפל למפתחים לחבור ליישומי הליבה של מערכת האבטחה במגוון דרכים רבות, שאת חלקן העיקרי כבר הספקנו לפרט, כך שהיא תהיה הרבה יותר שימושית וניתן יהיה לעבוד עמה בקלות רבה יותר. אז מה צפוי לנו? מקלדות צד שלישי, ווידג'טים חיים במרכז ההתראות, גישה ל-Touch ID במספר דרכים, ועוד מספר רב של דברים שאת חלקם העיקרי תוכלו לקרוא כאן. מעבר לפתיחות הזו, לא חסרים דברים שאפל הציגה למשתמש הממוצע, ואותם כבר הספקנו לסקר כש-iOS 8 הייתה עדיין בחיתולי הבטה שלה.

אחרון חביב הוא ה-iCloud Drive, שרת האחסון המחודש של אפל יצא גם הוא לדרך באופן רשמי ויאפשר חיים קלים יותר בשימוש בקבצים בין אפליקציות ב-iOS, וגם יחסוך מקום רב במכשיר בכל מה שנוגע לתמונות. פרטים בהרחבה על iCloud Drive ניתן לקרוא כאן.

iOS 8 צפויה לצאת בתאריך 17.9, יומיים לפני השקתו הרשמית של ה-iPhone 6  וה-iPhone 6 Plus. המכשירים שייתמכו בידי מערכת ההפעלה החדשה מעבר כמובן ל-iPhone 6, הם ה-4s, 5, 5s וכמובן אייפון 6. בתחום ה-iPad מדובר בדגמים 2, 3 ו-4 וה-Air, כמו גם המיני וה-iPad מיני עם תצוגת הרטינה.

העדכון יבוצע דרך מהאוויר (OTA) החל בשעה 8 בערב, שעון ישראל בתאריך המוזכר לעיל.