בעלי המכשירים הישנים של אפל (Apple) שזכו לקבל את העדכון ל-iOS 8 קיוו שהעדכון ל-iOS 8.1.1 יפתור בעיות המהירות וההשתהות של מכשיריהם. אבל, כפי שנראה, העדכון, אם הוא בכלל עוזר לביצועי מכשיריהם, מדובר שיפור שולי בלבד.

האתר Ars Technica החליט להשוות את הביצועים של העדכון החדש בכמה תחומים לביצועים של iOS 8 המקורי ול-iOS 7.1.2.

הוא ביצע את הבדיקה על מכשיר iOS 4s ובין השאר, לדוגמה, הוא בדק את זמני העלייה של מספר אפליקציות בסיסיות.

ios811

כפי שאפשר לראות בטבלה השיפור מול iOS 8 הוא קל בלבד, ואילו בהשוואה ל-iOS 7.1.2 הוא נשאר עדיין הרחק מאחור, איטי יותר. האתר ביצע גם בדיקות בטאבלטים של החברה כדי להשוות השתהיות וכדי לגלות שפחות או יותר אין שיפור בתחום הזה, ואפם יש שיפור, כאמור הוא קל בלבד.

המסקנה של האתר מהבדיקה שביצע היא שהעדכון עוזר במקצת, אבל שמי שקיווה לשיפור בסגנון של iOS 7.1 ב-iPhone 4, יתאכזב. הוא גם לא צופה שיפורים משמעותיים בעתיד, מכיוון שמעבד ה-A5 של המכשירים הללו "הוא כבר העבר. העתיד הוא 64 ביט".

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • elikohen

  אפל עובדת במתכונת ברורה בה כל גרסא חדשה מאטה את השימוש בטלפונים ישנים יחסית. זאת החלטה עסקית נטו כמו ההחלטה להשיק טלפון חדש ו"קסום" כל שנה.
  אייפון 4 לא היה טלפון רע, הוא עבד יפה מאד עד לגרסא 7. אפל פשוט החליטה להוציא אותו לגמלאות. התומכים של אפל טוענים לתאימות מושלמת בין החומרה לתוכנה. כלומר תאימות מושלמת רק למכשירים עם "ותק" של דור אחד אחורה…

 • IL LEVI

  זה גם יכול לקרות בעולם האנדרואיד.
  קורה הרבה שהיצרן אנדרואיד מוציא עדכון שהורס, למשל, חיי סוללה, משבש WiFi, ניתוקי שיחות וכד'

 • חסוי

  מתי הם יוציאו גרסה מתקנה יש לי אייפון 6 פלוס ועדכנתי אותו ואני מצטער על זה הסוללה פחות טובה

 • שלומי

  אז אפל רק רומזת לבעלי המכשירים הישנים להחליף, זה ב הכל

  • U!

   רק 🙂