במשך ארבעת השבועות האחרונים, מאז שוחררה הבטא הראשונה של iOS 7 למפתחים, הרשת עסוקה בלחקור את מערכת ההפעלה החדשנית של אפל מכל כיוון, ועכשיו הגיעה הבטא השלישית של מערכת ההפעלה למפתחים.

תיקוני באגים ושיפור יציבות
כרגיל, מדובר בשיפורי ביצועים ויציבות המערכת, אך נוספו פה כמה שינויים קטנים, בחלקם הבחנו תוך זמן קצר. נעשו שינויים קטנים במרכז ההתראות, באפליקציית מזג האוויר ובאפליקציית המוזיקה כאשר אלו קיבלו פונט שונה במקצת. בר חיפוש חדש ואנימציית "משוך כדי לעדכן" חדשה נוספו באפליקציית המייל, ונעשו שינויים קלים לחיפוש בדפדפן (Safari). נוספה אנימציה חדשה כאשר ניגשים לחיפוש במכשיר (Spotlight), אנימציית אייקונים כאשר מורידים אפליקציות, בהן ניתן החל מהבטא השלישית להשתמש גם תוך כדי עדכון. ממשק המשתמש קיבל גם הוא מספר שינויים הכולל תיקיות שקופות למחצה, עיצוב מחדש של כפתורי השליטה בנגן המוזיקה ולוח השנה מציג בבירור את הימים בהם ישנם אירועים ותזכורות.

הבטא השלישית זמינה כעת למפתחים דרך האוויר, ועל פי דיווחים שפגעו במדויק עד כה, היא תפוג ב-29 לאוגוסט, עוד קצת פחות מחודשיים. עוד על iOS 7 בטא תוכלו לקרוא בסקירה שלנו.

שתף:
-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.
 • פיפוש

  משתמש אנונימי – או שיש לך בעיות בהבנת הנקרא, או שאני לא הסברתי את עצמי כמו שצריך.
  בנוגע לעניין הסיסמה עניתי תשובה בהרחבה ליוסי כהן, אתה מוזמן לקרוא שנית.

  לגבי מה שעניתי לך: זה ממש לא "נכנס מאוזן אחת, ויוצא משניה". עם הרבה מדבריך הסכמתי. וגם לגבי מנורת הלד.
  "לא משהו שהייתי בוכה בגללו, עם זאת היה נחמד עם היה זאת".
  הפיצ'ר הזה הוא באמת הגיוני ביותר ותמוהה שאפל לא הוסיפו אותו עדיין. עם זאת, מבחינתי האישית, זה לא משהו שהיה מפיל עסקה.

  לגבי שורת החיפוש – הסכמתי איתך גם. הרחבתי אפילו ואמרתי, שבגלל הסיבה הזאת בדיוק, אני משתמש ב"כרום" באייפד שלי, ולא בספארי שהוא הדפדפן העיקרי שלי במק. מהסיבה הזו בדיוק. גם מסיבה תמוהה רק עכשיו עשו את זה בגרסה 7, אך עשו סוף סוף וכעת אעבור לספארי. (אייקלאוד וכאלה)

  אני שוב אחזור על זה, כיוון שמה שאתה אומר פשוט לא נכון – המצלמה ב4S נפתחת מהר. זוהי עובדה. אני לא יודע עם איזה מכשיר יצא לך להתעסק, עם כל מכשיר מהדגם הנ"ל שיצא לי להתעסק (שלא היה פרוץ) זה היה כך. באייפון 5 זה מיידי.

  לגבי לבדוק אופציות אחרות, בדקתי מספיק אופציות אחרות, הספיק לי. אני מאוד אוהב את מוצרי אפל בגלל כמה סיבות, וכן, אני מתחבר מאוד לחברה למרות החסרונות שלה שהצגת. פשוט מפריע לי שבאופן שיטתי, יש אנשים מטנפים חברה ומספרים הרבה שקרים והטעיות. אל תדאג לגבי האופקים שלי, הכל טוב.

  פיפוש.

 • אנוני

  הגירסה החדשה התקנתי עכשיו הגירסה הזו יותר גרועה מבטא 2 אני עכשיו מחזירה לבטא 2 כי 3 כל שנייה קורס ואין שום שיפור ותיקון באגים כמו אי אפשר להוריד מאפל סטור אפליקציות או לנגן מוזיקה מתפריט הנעילה \נורא ואיום ציפיתי לשיפור ותיקון באגים

 • פיפוש

  א.א, אני מבין את טענתך, ומסכים איתה חלקית. Slide To Unlock באמת היה קיים בצורה מאוד דומה.
  עם זאת, יש להעתיק, ויש להעתיק.
  אפל לא רשמה פטנט על צורה, אלא על העיצוב של האייפון. צר לי לאכזב אותך בשנית, כל חברה שמשקיעה בעיצוב עושה זאת. המשפט "מלבן עם פינות מעוגלות" שומש על ידי פרקילטיה של סמסונג על מנת להציג את תביעתה של אפל כמגוחכת ולזכות באהדת הציבור, אך להסיח את דעתם של אנשים מהעובדה שהיא העתיקה וגנבה באופן מכוון את ה-UI של האייפון ואת העיצוב שלו על מנת לרכב על ההצלחה של האייפון. ה-S1 שלי בגרסתו המקורית לשעבר יעיד על כך, הוא פשוט דומה.
  גאד דאם, אפילו את האייקון של הטלפון הם היו חייבים לעשות גם באלכסון ובצבע ירוק. ברצינות?..

  אמרת שהיו "סמארטפונים". זה נכון בהחלט. עם זאת, מספיק שתראה את ה-Keynote של האייפון הראשון, כדי להבין כמה שהם לא התקרבו אפילו לאייפון. זה די מצחיק להשוות ביניהם. היו גם נגני MP3 לפני האייפוד. עם זאת, האייפוד עד היום, הוא נגן המוסיקה המוביל בעולם. (זה לא ישאר כך כמובן, עם פריחתם של הסמארטפונים)
  למה? כנראה שהיה בו משהו מעבר. (ויש בו המון, מת עליו 🙂 עדיין אם הייתה באה חברה, ועושה אייפוד קלאסיק משלה בזמנו, כנראה שהייתה תביעה מצידה של אפל. והיא הייתה מוצדקת, למרות שהיא לא המציאה את נגן הmp3, רק המציאה אותו מחדש. כך היא עשתה גם עם האייפון.

  למה צורה של בקבוק זה שונה? אבל להעתיק את המקבוק אייר/איימק אחד לאחד זה בסדר?
  זה מוצר וזה מוצר. בזה השקיעו מעצבים נשמה זמן ומאמץ על מנת ליצור מוצר יפה, אלגנטי, ואסטתי כמה שיותר.
  למה להעתיק את ה"טאץ' אנד פייל" של סירי (S Voice) זה בסדר, אבל לרשום פטנט על משהו אינטואיטיבי שקבע סטנדרט בתעשיה כמו Pinch To Zoom, Smart Zoom זה לא?

  למה? כי העיצוב הזה הולך. אז למה לנסות לחשוב על משהו בעצמך?

  בתגובה זו אשבח את HTC ו-Sony שלא נגררות לאופנה הזו ושומרים על הצביון שלהן.

  אם יש לך טענות מסוימות כלפי פטנטים מסוימים שנרשמים, הטענות שלך צריכות להיות כלפי משרד הפטנטים. (שאגב יש הרבה דברים שלא ברור איך הוא מאשר)
  כמו שאמרתי, יש להעתיק ויש להעתיק. "וילון ההתראות" שתיארת היה קיים עוד ב-WebOS בצורה מעט שונה, ובפריצה של האייפון כבר מזמן. רוב הדברים שמוספים לiOS קיימים גם ב-OS X.

  למרות הכל, אני כן מסכים איתך לגבי דבר אחד. עושה רושם שהתחרות העזה גרמה לאפל ולעוד חברות להוריד את הכפפות, ולהיות הרבה פחות מעודנים בנושא, משהו שמעט מעציב אותי אישית.
  אפל היא לא פילנתרופית, ורחוקה מכך, אך אני באמת מאמין שהיא היחידה שמשיגה את האיזון הכי "מושלם" בין טובת הלקוחות, המשקיעים, העובדים, הספקים, המפתחים, המוסיקאים, והחברה יחסית לשאר.

  פיפוש.

  • א.א.

   קודם כל, העלית מס' טענות ואנסה להשיב על כולן: ראשית, איני מתמקד בתביעה הספציפית נגד סמסונג (שזו חב' שאם לי שום סנטימנט כלפיה), בעיקר כי איני מתמצא מאוד בראיות וכי יש חלקים בממשק שדי ברור שהועתקו (למשל, העיצוב המחודש של S voice) אלא במאבק בין ios לאנדרואיד ובין יצרנית כלשהי של מכשירים מבוססי אנדרואיד לאפל. כל העניין הזה היה יכול להסתיים בשקט ומבלי להכות גלים לו אפל הייתה מסכימה לעשות את הדבר המקובל ולהגיע להסדר הוגן, כמו מייקרוסופט- שרווחיה מאנדרואיד גדולים מרווחיה מWP, כי מבינים שא"א להמציא הכל מחדש כל פעם, יש מסגרות עיצוביות ואייקון של חייגן יהיה כנראה טלפון, לא משנה באיזו זוית או צבע.. לכן אין פטנט על וילון התראות, או על המון דברים אחרים. אפל מסרבת לעשות זאת בשיטתיות ומתעקשת להילחם. היא שינתה את החוקים במובן בו היא מנסה לרשום *כל דבר* כפטנט, מסרבת לתמלוגים ותובעת בבתי משפט, אך מזדעקת כשמסרבים להניח לה שימוש סטנדרטי בפטנטים בבעלות אחרים. ראיתי את הkeynote המדובר ב2007, האייפון היה הרבה פחות "חכם" מסמארטפונים אחרים שהיו אז, הוא פשוט חיבר בין פיצ'רים של מס' דגמים קודמים שיצאו לשוק בממשק חדש. למה לא היה גל תביעות כשהוא יצא? כי היו סטנדרטים מקובלים בשוק.

   שנית, יש לי טענות רבות לגבי השיגעון שנקא רישום פטנטים, אך גם אם פרצה קיימת, אינך חייב לנצל אותה לרעה בבוטות שכזו.

   שלישית, הצלחתם של מוצרי אפל נזקפת בעיניי לדבר האמיתי בו אפל מצטיינת והצטיינה תמיד: שיווק. בתחום זה, היא בין הטובות בעולם, בכל תחום שהוא- יעיד על כך חוזק המותג שלה. לצורך העניין, האייפון הראשון (והשני והשלישי) היה נחות טכנולוגית בצורה משמעותית ממתחריו, בבדיקת איכות שמע במעבדה, האייפוד הגיע למקום 9 מ12, וכו'. העניין הוא שמוצריה מצליחים *למרות* חסרונותיהם בשל השיווק הגאוני והמיתוג מעורר ההערצה שלה.

   לסיום, החב' דואגת למשקיעים ולמוסיקאים, ללא ספק. לעובדים? מה עם פועלי פוקסקון האומללים שעובדים בתנאים כמעט בלתי אפשריים ובשכר זעום? הספקים? דבר איתם לגבי הבלאגן והבלעדיות בחוזים. המפתחים? האזן לכל אלו שפיתחו אפליקציות נהדרות ובעדכון הבא של מע' ההפעלה אפל ניכסה את השימושיות שלה לעצמה וייתרה בעצם את רכישת האפ' מבלי לתגמל או אפילו לתת קרדיט. לחברה? מה עם שאר השוק שתקוע עקב הזרמת כסף בלתי נתפשת לרישום פטנטים על כל דבר שזז ונסיון לחנוק את התחרות בכל דרך אפשרית? האם כל מי שלא לקוח אפל לא שייך לחברה?

   • פיפוש

    א.א., כבר התעייפתי מלהגיב לזה, אך איש זאת בכל זאת.
    זוהי זכותה של אפל לסרב לתמלוגים על דברים שהיא פיתחה. היא לא מחויבת לעשות זאת רק כי לטענתך זה ״המקובל״ בשוק. אני כן מסכים איתך שהיא מגזימה לפעמים אבל זהו הקפיטליזם ידידי, במלוא הדרו.
    לא חסרים פטנטים שהיא מתירה עליהם שימוש ומקבלת תמלוגים. אתה מסרב להתייחס לתביעה מול סמסונג, אבל מפה כל הבלגן התחיל. זה לא היה בכאלו עוצמות לפני כן.
    נכון, אייקון של חייגן כנראה יכיל טלפון., סתם נתתי את זה בתור דוגמה אבל אתה מתעקש להתעלם ממה שאני מנסה להעביר. *מי קבע שהוא חייב להיות באותה צורה באותה הזווית ובאותה הצבע?!״
    הרי לא על זה יקום וטיפול טלפון ולא על זה הוא יכשל מבחינה עסקית. עושים את זה כדי לנסות לחקות את הטאץ׳ אנד פיל של המתחרה.מסמכים פנימיים של סמסונג יעידו שזו הייתה כל המטרה של החברה.

    אתה טוען שאי אפשר להמציא את הגלגל מחדש, ועל אפל להתיישר עם ה״סטנדרט״. אתה מבקש מעצם מאפל לשנות את הDNA של החברה, כי אלו אחד הערכים הבסיסיים ביותר שעליהם היא מבוססת. התעלמת לחלוטין מהדוגמאות שנתתי על העתקת העיצובים של כמעט כל ליין המוצרים של אפל, כנראה שזה תסכול מצטבר, כשאתה עובד קשה ובא מישהו וגונב ללא בושה עיצובים שלך.

    לגבי האייפוד, אין לי מושג איזו בדיקה ראיתי, כשקראתי עליו הוא הגיע למקום 2/3 ברשימה, אך נזרום איתך. הוא הצליח כי כנראה היה בו משהו מעבר. אם זה הקליק וויל או שיווק מצויין כמו שאתה אומר.

    אפל היא באמת בי הטובות בעולם בשיווק, אך היי! זה חלק מהעניין. אי אפשר להגיד שהיא מצליחה *רק* בגלל זה, זוהי שטות גמורה. המוצרים שלי ברמת איכות גבוהה מאוד, והחברה תמיד שואפת למצוינות ואיך ליצור מוצרים טובים יותר ממתחרותיה.

    מסכים איתך לחלוטין בעניין הפטנטים, הדבר הזה מעכב את התפתחות הטכנולוגיה, אולם חשוב להבין שביטולם יוריד לחברו. מוטיבציה להשקיע כספים בפיתוח.
    חשוב שתבין שבפעולה פשוטה כמו Pinch To Zoom הושקעו המון משאבים ומחשבה על מנת לבדוק האם זוהי באמת הדרך הכי אינטואיטיבית וטבעית לאדם לבצע תקריב על נקודה מסוימת למסך. וכנראה שזו כן.
    אז למה זהו דבר כל כך הזוי לרשום עליו פטנט? מי קבע שזו הדרך הנכונה? נכון, הלקוחות, כי זה עבד. כך לפחות אני רואה את זה.

    לגבי זה שהאייפון היה טיפש יותר ממתחריו כשיצא, אני אפילו לא אגיב לזה, אם כך אתה חושב זה כבר העניין שלך.

    לגבי פסיקתך האחרונה, לא הבנתי איך עובדי פוקסקון שייכים לעובדי אפל בדיוק? הם לא עובדים של אפל, והיא לא זו שמשלמת להם את המשכורת באופן ישיר. אחרי המקרים האחרונים אפל פעלה מול ההנהלה של פוקסקון על מנת לשפר את תנאי העובדים. אבל אתה משתמש בטענה ממש לא לעניין, כי *כל החברות* מייצרות באותם מפעלים ומרכיבים את מוצריהם אותם עובדים! זהו אבסורד להשליך את האחריות על המצב בסין על אפל.

    לגבי המפתחים – תעשה לי טובה בנאדם. רק בקינוט האחרון, אפל אמרה שהיא שילמה 10 מיליארד דולר למפתחים, אז לא נראה לי שהחברה שם מתלוננים, ומי שכן, מוזמן לעבור לפתח לאנדרואיד, נראה כמה כסף הוא ירוויח שם.
    עם המשפט האחרון שלך אני מסכים לחלוטין, זה באמת מעכב את התפתחות הטכנולוגיה, אבל זה עניין אחר. לבסוף, לא הבנתי איך אתה קשור לאפל? אתה לא לקוח שלה, ויש עוד כאלה שהם לא. מדוע היא צריכה לדאוג ללקוחות של חברות אחרות? משפט תמוהה בעיניי.
    לגבי הספקים, זוהי שרשרת ייצור ענקית בכל העולם, לאפל מאות חנויות וחנויות של משווקים שצריכים לדאוג להם, תמיד יהיו עיכובים, אבל מניסיון, ב95% מהזמן זה מתנהל ללא רבב.
    לא אמרתי שאפל היא מושלמת. אמרתי שהיא היחידה שמוצאת את האיזון הכי ״מושלם״ בין כל המרכיבים שציינתי.

    סורי על החפירה, פיפוש.

    • א.א.

     אענה בקיצור נמרץ: ראשית, זה ממש לא התחיל עם התביעה (הזו) נגד סמסונג, זו הייתה התנכלות שיטתית לכל מכשיר מבוסס אנדרואיד ע"פ המדיניות המוצהרת של ג'ובס. גם אם נניח שהS1 הועתק כולו לחלוטין מאפל והחלקים להרכבתו נגנבו ממחסניה זה לא רלוונטי למה שאני אומר. איני דורש מאפל לשנות שום דבר בהליך ההמצאה שלה, רק לא לנהוג בסטנדרט כפול: אפילו אם נניח את העבר וכל מה שIOS והאייפון העתיקו מאחרים בצד ונניח שהוא הומצא לחלוטין מא' ועד ת' ע"י אפל, אם חב' תובעת על ימין ועל שמאל ונהנית מ"קפיטליזם במיטבו", אל לה להתלונן כשמשתמשים באותם כלים נגדה, אך היא עושה זאת וזו הבעיה. לגבי נחיתות טכנולוגית מול מתחרים- זו עובדה, לא דעה. לנוקיה N95 שהושק ב2007 היו : 2 מצלמות, אחת עדשת צייס, רדיו, IR, GPS, חיבור USB, חיבור TV OUT, תמיכה בתדרי דור שלישי וclass גבוה יותר של EDGE, שלא היו באייפון- מציאות בשטח. איני מבקש ביטול פטנטים רק דגולציה עליהם ואכיפת הסטנדרטים הקבועים בחוק- שלא נעשית כיום כראוי. בנוגע להצלחת המוצרים: איני בא לטעון שמי מהמכשירים גרוע, זה עניין של טעם אישי (אם כי קיבלתי אייפוד במתנה והשתגעתי ממנו), אני טוען שהם הצליחו יותר מאחרים בגלל השיווק המבריק. זו בדיוק הסיבה שמעל 50% מהמחיר שאתה משלם כמעט על כל מוצר בכל תחום שהוא מגלם את עלויות הפרסום. כיוון ש*המון* מחקרים אמינים ביססו את העובדה שרוב הציבור בחב' המודרנית לא קונה את המוצר באיכות הטובה ביותר, אלא את המוצר עם השיווק והמתיוג הטובים ביותר. שוב, לא עניין של דעה- עובדה. לסיכום, אתייחס לאיזון שאפל מוצאת: לא מצאתי יתרונות משמעותיים בתנאי עובדי אפל (אך כן את האיסור הגורף עליהם להביע דעה הסותרת את עמדת החב' או שלילית כלפיה, לעומת גוגל שפוסטים של עובדיה המותחים ביקורת נחשפו ללא "עונש" או אכיפה ועל תנאי אלו שזוכים לעבוד במטה הראשי אין צורך להרחיב), או יתרון משמעותי שלה לעומת יצרניות אחרות בעבודה מול ספקים. לגבי מפתחים, היא לא "שילמה" להם כסף, כמו שמנהל מרכול לא "משלם "לאוסם, הלקוחות עשו זאת. בשני המקרים מרוויחים אחוזים ממכירת מוצר שצד שלישי מייצר. אגב, יש מפתחים שנטשו וגם אם לא נטשו (כי הם עדיין מרוויחים מאפ' אחרות), זה לא שולל את מה שאפל עשתה ועושה. המשפט האחרון שלי בא בתגובה לכך שציינת שאפל תורמת לחברה. אני מכיר את הפרוייקטים ההומאניים שלה (היא לא היחידה), אך ב"חברה" לא נכללים רק לקוחות אפל והתנהלותה פוגעת בי ובאחרים שהם חלק מה"חברה" לה היא עוזרת לדבריך.

     • פיפוש

      מסכים איתך לגבי הסטנדרט הכפול, והתייחסתי לגבי זה בתגובותיי הקודמות לגבי הסרת הכפפה. בולי רשם משהו נכון לגבי העתקת קוד סגור והפצת המוצר בחינם.
      עד כמה שאני יודע אתה לא עובד של חברת אפל, והחברה לא נוהגת לפרסם את תנאי עובדיה, בניגוד לגוגל למשל, שאוהבת להתאפשר בתנאים המטורפים של עובדיה, כך שאשמח לדעת מאיפה לך לדעת מה התנאים של העובדים של אפל ואת הסיבה ש״לא התרשמת מהם״. משומה יש לי תחושה שהם לא מתלוננים.

      כבר הספקתי להביו מתגובותיך אתר שאתה נוהג להסתכל על דברים בצורה טכנית למדי, אך כמו שאני נוהג להגיד, חוויית השימוש היא שקובעת. האיפון הציע חוויית שימוש טובה יותר. גם זו עובדה. זה למה אפל נמצאת איפה שהיא היום, ונוקיה איפה שהיא היום. (ובגלל ניהול כושל על גבול הפלילי) כמו שאמרת, לשיווק יש חלק עצום בזה, אבל זה חלק מהעניין. חברה יכולה להמציא את המוצר הכי טוב בעולם, והוא לא יצליח בלי שיווק טוב.

      לגבי ״החברה״. לא הבנת אותי נכון ולא ניסחתי את עצמי טוב. כשכתבתי ״החברה מול כל השאר״ הכוונה הייתה ל״אפל מול כל השאר״, ולא ״החברה״ שלנו כבני אדם.

      פיפוש.

      • א.א.

       אמרתי שלא ידוע לי על משהו מיוחד בתנאי העסקתם של עובדי אפל כי הם הוזכרו בתגובתך עקב הזכרתם כאחד מהגורמים ביניהם אפל מוצאת איזון. אין לי ספק שהם מתוגמלים כיאות ואיני חושב שהם מוחזקים בצינוק, אך לא ידוע לי על משהו מיוחד , זה מה שניסיתי לומר. לא חלקתי על חוויית השימוש, היא הייתה טובה, חלקה ומהירה ממה שסיפקו מתחרותיה ונותרה בפער גדול כך זמן רב למדיי- דיברתי על נחיתות טכנולוגית, שהיא טכנית בהגדרתה. כלומר, אם אני רוצה לנווט, לצלם וכו' איני יכול עם אייפון אך כן עם מתחרה שלו. זה חיסרון די משמעותי בהתחשב במחיר שהיה עליך לשלם כדי לרכוש את המוצרים הללו בנפרד. הסיפור של נוקיה כואב מאוד אך זה כבר נושא אחר.. גם בנושא השיווק אין עוררין ואני תמיד הראשון לומר זאת. מעולם לא טענתי שמוצרי אפל גרועים, והיא תמיד שמה דגש על חוויית משתמש (אם, וזה אם גדול, אתה מוכן להשתמש בכל דבר אך ורק במוצרי אפל, בין אם זו תוכנה או חומרה ולא לחרוג מהשימושים שהיא הקציבה. אחרת, אתה נידון להרבה כאב ראש ותיסכול). אמרתי זאת כדי להסביר שפופולאריות של מוצר לא מעידה בהכרח על טיבו. מסתבר שלאר זיקוק הטיעונים והוצאת הנימה הלוחמנית של "הם נגד אנחנו", 2 הצדדים בדיון מסכימים על רוב הדברים…

 • roni77

  למר יוסי כהן הנכבד איך בלי בושה אתה משווה בכלל את htc one -x שיצא בשנת 2013 ל אייפון 4 שיצא 2010 על מהירות וביצועים זה כמו שאני ישווה לך את אייפון 4 עם htc 2 פשוט החלקת על השכל בן אדם

 • JamesCrow

  זה לא משנה מי גונב ממי לפי דעתי, השאלה היא מי תובעת ומי לא.
  אפל תובעת על כל דבר קטן בעוד ששאר החברות לא תובעות כמוה.

 • רועי

  כל אלה שאומרים גניבה – תזכרו מי גנב את כל הפינץ' טו זום וכל הslide to unlock. אז לפני שאומרים גניבה רצוי שתבדקו את עצמכם.

  • א.א.

   קשת קשה לקבל את הטענה הזו.. מדוע החלקת אצבע הצידה לפתוח מסך היא גניבה, אך "קבלת השראה" מוילון ההתראות וגרירת אצבע להצגתו היא לגיטימית? אגב, גם ה"משוך כדי לעדכן" מופיע באפ' ג'ימייל. אם בסופו של דבר, כולם חייבים ליישר קו עם רעיונות טובים כדי להשתפר, פשוט צריך לזכור זאת כשאחרים מקבלים רעיונות ממך. סטנדרטים כפולים לא מחמיאים במיוחד..

   • בולי

    "ווילון ההתראות" היה בצורה כזאת או אחרת ב WebOS וגם ב Windows Mobile. המשוך כדי לעדכן זה בכלל מגיע מטוויטר שמחזיקה על זה פטנט – תגגל pull to refresh twitter patent.

    אתה לא יכול לבסס את המערכת שלך על מערכת אחרת עם קוד סגור ולהפיץ לכל חברה שתרצה. לא רק שזה נואש זה גם שפל מאד.

    • א.א.

     אני חושש שלא ירדת לסוף דעתי.. לא התכוונתי לרמוז מי הגה את הקונספט, רק שוריאציות של רעיונות מוצלחים עוברים בטבעיות בין מע' הפעלה. לטעון בעלות על אחדים כשבו בעת שואבים רעיונות מאחרים זה סטנדרט כפול..

     • בולי

      זה ברור שרעיונות עוברים בין מערכת למערכת זה דבר טוב אבל יש גבול לכל דבר לדעתי.
      למשל תסתכל על ווינדוס ומק. יש רעיונות נהדרים במק שאם מיקרוסופט שיכולים לשפר את המערכת שלהם בכלכך הרבה דרכים אבל הם לא עושים את זה כי הם יודעים שזה לא נכון.

      אני אמנם לא אוהב את מיקרוסופט ממש אבל אני מאד מעריך אותם שהם לא נגררו לכל האנדרואיד ודומיו ולקחו UI ממש דומה ל iOS.

      • א.א.

       לא נבון להזכיר את macos כדוג' לאי העתקה, שכן כל הקונספט שלה הועתק מחב' זירוקס ( צלמיות על המסך, שימוש בעכבר, wysiwyg) , מייקרוסופט ראתה כי טוב, אימצה את הרעיון, פיתחה אותו והפכה לחב' המובילה, כך שבשוק המחשבים האישיים היא ניצחה ניצחון מוחץ. לאחר תביעה מצד אפל שהסתיימה בהסדר מחוץ לביהמ"ש, בתגובה לטענה שמייקרוסופט גנבה את התפישה העיצובית מאפל, גייטס ענה: "זה כאילו לשנינו יש שכן עשיר ואתה פורץ לביתו. כשאתה נכנס אתה מגלה כי אני כבר שם ואומר: זה לא הוגן. רציתי לגנוב לפניך". אין כמעט קונספט שהופיע בIOS לראשונה, בלי שהסתמך על וריאציה קודמת ממקום אחר… לכן, כשכמעט כל החב' שלך מתבססת על "השראה" ממקורות אחרים , צורם לשמוע אותך מתלונן על שאיבת השראה ממך..

       • פיפוש

        אין בעיה עם מה שאתה אומר, כמו שאתה אומר, כולם לוקחים השראה מכולם. לצערי, האנדרואיד הוא בעיקר העתקה עיצובית וחוויית המשתמש של האייפון, ועל זה כל הרעש.
        כמו שהצבע האדום של בקבוק הקוקה קולה הוא פטנט, והצורה של בקבוק האבסולוט הוא פטנט (שני טריקים שיווקיים אדירים לדעתי) כך גם יש דברים בiOS שנחשבים לפטנט גם אם הם נראים לך מקוממים וטיפשיים.
        כן, גם ״מלבן עם פינות מעוגלות״ כמו שטוקבקיסטים רבים אוהבים להגיד בקונוטציה של לעג.

        צר לי, עיצוב זהו הדבר הראשון שחברות מתקוממות עליו במידה והוא מועתק, ובצדק. זהו הרושם הראשוני שנוצר מהמוצר שלך ברגע שלקוח פוטנציאלי רואה אותו, ואחד הגורמים הכי גדולים ליצירת קשר רגשי בין המוצר ללקוח.
        ברגע שהעתקת את זה, העתקת את אותו רושם ראשוני, כיוון שברצונך לגרום לאדם להאמין ש״שלך״ בדיוק כמו ״שלו״.

        זוהי לפחות ההשקפה שלי בעניין, פיפוש.

        • א.א.

         אבל אם כולם מעתיקים מכולם, מה מעניק לחוליה X בשרשרת הזו את הזכות לטעון בעלות על הרעיון? לא היו מכשירים מלבניים לפני אפל? מכשירים עם מסך מגע קפסיטיבי? מחוות אצבע לשימושים מסויימים? היו גם היו. באותה מידה בדיוק, ניתן לתייג את האייפון/ ios כהעתקה של הרעיונות הנ"ל ממקור אחר. בניגוד לצורת בקבוק, אין הרבה צורות אפשריות לסמארטפון בעל יחס מסך 16:9/16:10 שגם נוחות לאחיזה, והעובדה שכסף מסוגל לסייע להוציא פטנט על דברים לא הגיוניים הוא עובדה שרירותית, לא הצדקת טענה. כיום, מבחינת חוק, כל הכלים הללו כשרים כדי להילחם. בתגובה, גוגל רכשה את מוטורולה מוביליטי ותובעת את אפל על שימוש ללא רשות בפנטנטים בבעלותה ודורשת תשלום אדיר של 2.25% ממכירות אפל במדינות מסויימות. אפל טוענת לאפליה לעומת חב' אחרות ושימוש לרעה בפטנטים, כשהיא מנסה לעשות אותו הדבר בעצמה..

 • יוסיHD

  כל המערכת הזו העתק מוחלט של:
  אנדרואיד 4.2
  וינדוס פון 8
  בלאקברי 10
  אובונטו פונ'ס/טאבלט'ס

  • יוסיHD

   וגם המערכת מצועצעת לגמרי, העיצוב הקודם הרבה יותר מציאותי מזה

 • אשר .ב.

  למר COOLM
  למה אתה מתכוון "שיהיה אייפון אנדרואיד…"?!
  איך אתה בכלל יכול להשוואות בין 2 מערכות ההפעלה האלה.
  אם היית תקופת זמן עם אייפון, ואחרי זה לוקח לתקופה מכשיר אנדרואיד, אתה מסכים איתי שזה לא אותה חווית משתמש. שגם אחרי תקופה ארוכה של שימוש האנדרואיד מרגיש שהוא נתקע ולא עובד אותו דבר כמו שפעם הראשונה. תמיד באייפון מרגיש שהכל זורם גם אחרי תקופה ארוכה של שימוש ואפילו האפליקציות נראות ועובדות הרבה יותר טוב על המערכת ios מאשר באנדרואיד.
  המערכת ההפעלה היחידה, שאפשר לעשות איתה השוואה מול האייפון IOS זאת הWindows Phone 8 של מיקרוסופט

  והיתרונות בWindows Phone 8
  שהיא לא כל כך סגורה כמו האייפון ios
  למשל אפשר להעביר קבצים בבלוטוס
  אפשר לערוך ולהגדיר רינגטון איזה שבא לך (בלי לבצע פריצה למכשיר)
  להעביר קבצים (תמונות,שירים,וידאו) בלי שום תוכנת סינכרון
  וכו'

  • יוסי כהן

   וואו כמה שטויות בפוסט אחד. לא יודע עם איזה מכשירי אנדרואיד ועם איזה גרסא עבדת אבל לא משנה כמה השוואות אני עושה מול האייפון של חבר שלי הגלילה אצלי בHTC ONE X אשר מריץ CM10.1 הרבה יותר חלקה מאצלו.
   גוגל מפות עובד אצלו בקרטועי אנדרואיד 1 סקייפ בקושי גולל וגם הגלילה באנשי קשר קופצת טיפה כאשר מזיזים עם האצבע ושלא נדבר על האינטרנט ותפריט ההגדרות. יש לו אייפון 4 עם המערכת הרשמית הכי מעודכנת לא פרוץ.

   אני מריץ אנדרואיד 4.2.2 ובדרך כלל אצלי הכל יותר חלק ומהיר (אלא אם כן זו אפליקציה של איזה מפתח נידח שלא יודע לתכנת) לWP8 יש גם בעיה קטנה… הכל עובד חלק אלא אם כן אתה נוגע במסך וגורר עם האצבע… המגע קופצני כזה ולא חלק אבל ברגע שאתה זורק את הרשימה ומשחרר זה חלק…(בעיית דריבר מגע? או אוליי דיג'יטייזרים לא משהו? אין לי מושג) ועוד משהו שהפריע לי זה שלגלילה יש מהירות מקסימאלית והיא איטית מאוווווד.
   בכל השאר WP8 יותר מגניב ויפה מIOS.
   כל מה שהיה לIOS זה אופטימיזציה מושלמת ועכשיו… טוב זה כבד מדיי לאייפון להחזיק את עצמו למה הוא מתחיל להתקרב לכמות הפיצ'רים שיש באנדרואיד.

   תשווה נקסוס 4 מול אייפון ולא איזה גלאקסי מוזר עם 200 אלף טוויקים שסמסונג הוסיפו. הראיה לכך שסמסונג דופקת את אנדרואיד במכשיריה היא הגלאקסי אס הראשון. לחבר אחר שלי יש אייפון 4 וגלאקסי אס 1 הגלאקסי היה נוראי תקוע ולא זז וכבר היה לו רוט והכל… אז התקנתי לו תוך 5 דקות אנדרואיד 4.2.2 נקי של צוות CM והכל פתאום טס והגלאקסי 1 היה מהיר יותר מגלאקסי 2 או 3 עם הממשק של סמסונג וכמובן יותר חלק ומהיר מהאייפון שלו הוא היה מופתע מאוד כאשר הוא ראה את זה…
   וגם לי היה אייפוד 4 ואני יכול להגיד לך שאנדרואיד לפעמים מרגיש טיפה לא מבושל 100% אבל הוא עדיין הרבה יותר טוב מIOS ברוב הבחינות(רוב לא כולל סאונד בזמן אמת כמו GARAGE BAND).
   דרך אגב ניהול אנשי קשר באייפון זה סיוט(במיוחד שלאח שלי לבת דודה שלי ולדודה שלי נעלמו האנשי קשר באורח פלא, פשוט האייפון נתקע קרס ועלה בלי אנשי קשר…)

   דרך אגב אם אני לא טועה גם בWP יש סוג של תוכנת סנכרון לא?

   • Roni77

    למר יוסי כהן הנכבד איך בלי בושה אתה משווה בכלל את htc one -x שיצא בשנת 2013 לאייפון 4 שיצא 2010 על מהירות וביצועים זה כמו שאני ישווה לך את אייפון 4 עם htc 2 פשוט החלקת על השכל בן אדם

    • א.א.

     תיקון: ה one x הושק בסוף פברואר 2012, אך טענתך מוצדקת. לעומת זאת, ההשוואה לגלקסי S1 תקפה בחלקה, שכן הם התחרו זה מול זה אך אם בודקים רום לא רשמי, יש להשוות לאייפון 4 פרוץ.

     • יוסי כהן

      אייפון 4 פרוץ רק איטי יותר…

    • יוסי כהן

     אתה השווית בין מערכות הפעלה לא בין טלפונים… וחוץ מזה במחיר הם אותו דבר.
     גם אמרתי שהאייפון מקרטע מאוד בהמון מקרים ולא שהטלפון שלי סופר טלפון.
     אוקיי עוד דוגמא… היה לי מוטורולה דיפיי וגם הוא היה מהיר יותר מהאייפון 4 כשהוא הריץ אנדרואיד 4.1.
     בכללי אני משווה את התדרדרותה של מהירות המערכת IOS לעומת אנדרואיד שרק נהיית יותר מהירה וחלקה מעדכון לעדכון..
     ודרך אגב אומרים אשווה לא ישווה…

     • roni77

      ודרך אגב אומרים ישווה ולא אשווה…

      אשווה
      (ז') סליל חוטים, בסיס גלילי עליו מלפפים חוטים

      • א.א.

       לא חשבתי שאצטרך להסביר את זה.. הטיית השורש ש.ו.ה. בגוף ראשון עתיד היא אשווה (כמו אני אלך מחר, אני אשקול וכו'). הטיית השורש ש.ו.ה בגוף שלישי עתיד היא ישווה. כלומר, "ישווה" מתאר פעולת השוואה שאדם שאינו אתה או מי שאתה משוחח עימו יבצע בעתיד. קיום מילה המאוייתת בצורה דומה או אפילו נשמעת כמוה לא שולל את הטיית השורש.

       בדוק בטבלאות בכל הבניינים, גוף ראשון עתיד: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%A2%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%AA

   • בולי

    חבל רק שאתה היית צריך לבזבז כלכך הרבה זמן כדי להתקין רום של CM והבנאדם היה צריך רק להמשיך להשתמש במכשיר שלו.
    אני מבין שכיף לך לשלם על מכשיר ואז לשבת כמה זמן שצריך כדי לשפר אותו ולהוריד לו את הפי'צרים של HTC.
    אם ככה אז תהנה.

    • א.א.

     בעיניי ההשוואה לגיטימית, מכשירים ישנים שמקרטעים במונחים של היום. בהשקעה מינימלית הוא שיפר מאוד את חוויית השימוש. אם קיימת אופ' מקבילה גם באייפון, מעולה ויהיה מעניין לראות השוואה שכזו. אם לא, עדיין נותרת עם הבונוס של האפשרות לשפר את מכשירך גם לאחר שהתיישן.

     • פיפוש

      א.א.
      אני ממש אוהב את העובדה שאתה מציג צריבת רומים כ"השקעה מינימלית".
      זו לא.
      יש מכשירים שעבורם זה יותר פשוט מאחרים. אבל יש מכשירים ממש מסובכים.
      אני וחבר שמבין המון בתחום, פריק של אנדרואיד, ניסינו להתקין רום אחר על Sony Ericson Xperia Ar.
      פשוט זה לא היה לצערי. גם אם לא נתייחס לעובדה שניסינו לעשות את זה בטלפון הספציפי הזה בפעם הראשונה, זה לקח כמה שעות טובות. לאחר כמה מדריכים גרועים שלא באמת עובדים. צריבת 2 קרנלים שלא באמת עובדים. ניסיון להתקנת 2 רומים שאחד מהם עבד אך קרס המון.
      הצלחנו.
      והרום התחיל לקרוס לאחר כמה ימים.
      אז החזרנו לסטוק של סוני.

      "השקעה מינימלית".

      השקעה מינילית זה לא, אז טענתך היא פשוט מטעה ולא נכונה.
      סתם כי נזכרתי תוך כדי שבירת הראש בתגובה שלך.

      • א.א.

       לא אומר לך מה קרה אצלך, אני יכול להעיד לגבי מקרים רבים ואנשים רבים בסביבתי וסביבת מכריי. לשמחתי, 2 המכשירים שעלו פה בתגובות באו לידיי במהלך עזרה לחברים.
       אקספיריה ארק S (שדומה לארק) של חבר (אם באמת יעניין אותך, אשלח לך פרטים ליצירת קשר כדי שתשמע ממנו אישית), מבלי לדעת דבר על מכשירי סוני לפני כן, לקח בערך 30-40 דק' לקרוא את המדריכים הרלוונטיים ברשת, להוריד את התוכנות והקבצים הדרושים, להתקין, לבצע ולאתחל.

       אם אינני טועה, הS1 היה המכשיר הראשון בו התעסקתי מהבחינה הזו. הגעתי ירוק לחלוטין ותוך כדי לימוד מושגי הרוטט, בוטלואדר, ריקוברי וכו', קריאת מדריכים, הורדה (שהתארכה), התלבטות בין רומים (אני חושב שלבסוף זה היה miui) והתקנה זה לקח 45 דק', מתוכן העבודה והקריאה נטו התקזזו לכ30 דק'. זו השקעה חד פעמית (לא פר מכשיר, בכלל) ולאחריה ביצוע תהליך כזה אורך בין 5 ל15 דק' כולל הכל.

       כל אחד ושיקוליו. לדעתי, 30-40 דק' השקעה ללימוד נושא פעם אחת שווים את האופ' לגרום למכשיר בן 3 לשפר את ביצועיו לרמה מספקת בסטנדטים של היום (בגזרת התוכנה, לפחות). זה גם לא משהו שעושים לעיתים קרובות ובפעמים באות זה לוקח רבע-שליש מהזמן. מי שלא מעוניין עקרונית, כי הוא לא רוצה להתעסק במכשיר כלל מוזמן לרכוש חדש.

       • פיפוש

        שוב, אין ספק שההשקעה הזו שווה את הזמן על מנת לשדרג את הביצועים של המכשיר, ואני שמח שלך זה פשוט וקל. אך נתתי דוגמה לאדם שהיה לידי ומבין שתחום, שטען שזה אחד המכשירים הכי לא ידידותיים לצריבה שהוא ראה.
        זה שלך זה היה קל, לא אומר שהפעולה עצמה קלה.
        גם אנחנו עקבנו אחרי המדריכים, וזה היה הרבה יותר מחצי שעה עם כל הבלאגן שנגרם.
        אחרי החוויה של טלפון שלא עולה, הרבה אנשים יעדיפו לא לגעת בזה יותר.

        רק אמרתי שאין צורך להציג את עניין צריבת הרומים כפעולה שכל סבתא בת 90 יכולה לעשות.

        פיפוש.

        • א.א.

         לא התכוונתי להציג את עצמי כ"אשף רומים" או משהו בדומה, התכוונתי להמחיש שהתהליך לא אמור לקחת זמן רב. איני יודע מה השתבש, כל אחד יכול להיתקע, אני אומר שהסטנדרט המוכר לי לגבי משך הזמן הממוצע (נניח בעשרות הפעמים אליהן אני נחשפתי ) הוא זה שציינתי ולא שמעתי על סדר גודל שונה מאחרים באופן כללי. אדרבה, אם זה אחד המכשירים הלא ידידותיים וזה לוקח כך, תאר לך מה קורה בנקסוסים ( :

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   למה לאייפון יש כבל כזה קצר?, יש לי שקע מעל הראש במיטה ועדיין אני לא יכול להשתמש בו כשהוא מחובר
   למה לאייפון אין מנורת led וכל הזמן צריך להדליק אותו כדי לראות אם יש הודעות, מה זה קטע כזה של אפל להטריף אנשים?
   למה בספארי צריך כל הזמן ללחוץ על השדה חיפוש ואז x למחוק את החיפוש הישן ורק אז להכניס חיפוש חדש, מדהים שמיליוני אנשים עושים את זה יום יום מיליוני פעמים וכולם "בסדר" עם זה, ושיבטלו כבר את השדה url.
   למה באייפון המצלמה נפתחת כלכך לאט עד שכבר יורד לך החשק לצלם?
   למה באייפון 4 גרסת 6.1.3 הכל עובד לאט ותקוע ולמה אם אתה רוצה לשנמך גרסה כי אולי הוא יעבוד יותר טוב ככה אז אי אפשר?
   למה באייפון גם בוואטס אפ וגם בגימייל אתה קודם מקבל הודעה על הודעה ואז שאתה נכנס לראות את ההודעה הוא מתחיל להתחבר לכל מיני מקומות ומוריד את ההודעה, באנדרואיד ההודעה כבר שם איך שנכנסת.
   למה באייפון כל פעם שאתה מתקין משהו אתה צריך שוב שוב להכניס סיסמא?
   למה באייפון הכל עקום וצולע?
   למה מיליוני אנשים בכל העולם מסכימים עם החרא הזה?

   משתמש בhtc desire ישן עם רום של oxygen שעובד פי מיליון יותר טוב מהאייפון 4 שננטש אחרי חודש.

   • פיפוש

    תקנה כבל נוסף אם זה כזה מפריע לך.
    לא משהו שבגללו הייתי בוכה, עם זאת משהו מאוד נוח.
    צודק, זה היה מעצבן, בגרסה 7 השדה כבר משולב, זו הסיבה שהשתמשתי בכרום באייפד, וכעת אני עובר לספארי (הדפדפן העיקרי שלי במק)
    צר לי, המצלמה באייפון 4S ובמיוחד 5 נפתחת ממש מהר, באייפון 4 לוקח לה טיפה זמן, אחרי הכל מכשיר מ2010.
    באפליקציית המייל של אפל זה בדיוק כמו שתיארת באנדרואיד, אני מניח שזה תלוי אפליקציה.
    אין צורך להכניס סיסמה כל פעם מחדש. במידה והזנת סיסמה כשהורדת אפליקציה, המכשיר לא יבקש ממך סיסמה שוב במהלך 30 דקות. זה נועד על ת להגן על הפרטיות שלך ועל כרטיס האשראי שלך.
    צר לי, אך האייפון הוא מכשיר הדגל הנמכר בעולם, וזכה כבר בפעם החמישית ברצף עד כמה שאני זוכר, במקום ראשון בשביעות רצון לקוח בקטגוריית סמארטפונים.
    זהו הישג שאין שני לו ואפילו לא מתקרבים אליו. כנראה שהחברה מקופרטינו עושה משהו נכון.

    הפואנטה של מה שאני מנסה להגיד, ששומדבר לא מושלם, ואין 100%. אנשים מצפים זאת מהאייפון וזה בסדר גמור, אבל יש הכי טוב בשבילך, ואם יותר נוח לך עם המכשיר שלך היום זה מצויין ואני שמח בשבילך.
    תהנה!

    • אבי

     אייפון הוא לא המכשיר הנמכר בעולם, אלא הגלקסי אס 3.
     הגלקסי אס 3 הוא לא רק הטלפון הכי נמכר בעולם, אלא גם הגאדג'ט הכי נמכר בעולם.

     • פיפוש

      http://img2.statista.com/uploaded/infografik/normal/ChartOfTheDay_13072012_iPhone_Estimates_n.jpg

      218.1 מיליון יחידות. לא כולל את האייפון 5.

      http://www.redmondpie.com/since-launch-apple-has-sold-250-million-units-of-the-iphone-generated-150-billion-in-revenue/

      אפל חוגגת 250 מיליון מכשירי אייפון שנמכרו בעולם מ2007, הקישור מוסיף את האייפון 5.

      http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_series_sales_surpass_100_million-news-5340.php

      חברת סמסונג חוגגת 100 מיליון מכשירים מסדרת גלקסי S *שנשלחו* לדילרים שלה. חשוב לציין שסמסונג הפסיקה לנהוג בשקיפות כלפי משקיעיה ולקוחותיה, ולא מפרסמת יותר את הדוחות הרבעוניים שלה. מאז אני מתייחס להצהרותיה כצ'ק ללא כיסוי. אך נזרום עם ההצרה, ונאמין.
      הכתבה מהתאריך 14 ינואר 2013. עברה מאז כמעט חצי שנה. מאז סמסונג השיקה את הסמסונג גלקסי 4 ולטענתה נשלחו לספקים 20 מיליון יחידות.

      זה הופך את זה ל120 מיליון יחידות לכל הסדרה.
      בואו נהיה לארג'ים ונגיד שהרבה גם קנו את הגלקסי 3 כי הם חשבו שאין ביניהם הרבה הבדל מסיבה כזאת או אחרת. נגיד עוד 10 מיליון יחידות?

      הגענו ל-130 מיליון יחידות שסמסונג טוענת שמכרה.
      קצת יותר מחצי ממה שאפל מכרה. וסדרת הגלקסי היא להיט ברחבי העולם יחסית למכשירי אנדרואיד אחרים.

      http://www.huffingtonpost.com/tag/samsung-galaxy-s3-sales
      סמסונג חוגגת 30 מיליון מכשירי גלקסי 3 שנמכרו.

      250 מיליון אייפונים – 130~ מיליון מכשירי גלקסי (לטענת סמסונג)

      55,750,000 אייפון 5 שנמכרו (בלי להכליל את האייפון 4אס) – 50 מיליון גלקסי 3 + 4.
      http://www.statisticbrain.com/iphone-5-sales-statistics/

      אתה מבין לאן אני חותר? שני מכשירי הדגל האחרונים של סמסונג לא הגיעו אפילו למכירות של הדגם האחרון של אפל.

      מכך נובע, שדבריך הם דברי הבל, והם ודברים מטעים. האייפון מאז השקתו ועד היום, מכשיר הדגל הנמכר ביותר בעולם.

      פיפוש.

      • בולי

       למה להגיב לו ? הגלאקסי 3 לא דגדג אפילו את ה 4S. סמסונג הצליחה לעקוף פעם אחת וזה היה ברבעון שכולם חיכו להכרזת האייפון הבא.

       • פיפוש

        מה שאתה אומר נכון לחלוטין, פשוט מפריע לי בעיניים הטרוליזם הזה, הרגשתי צורך עז לפרסם את המספרים האמיתיים.
        לפעמים אני לא מבין למה אני טורח.. 🙂

      • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

       זה רק מראה את המצב העגום של האנושות, הכל מוכתב עלפי טרנדים וחוק העדר, יצא לי להתקל בלא מעט אנשים שלא יודעים להשתמש אפילו ברבע מהאפשרויות שהאייפון מציע, אבל מה שחשוב זה שיש להם גם, כל הכבוד!

       • חסוי2

        משתמש אנונימי (לא מזוהה ) את אותם הטענות שלך וחוק העדר אפשר לומר גם על משתמשי אנדרואיד.(סמסונג למשל) אבל מה שחשוב זה שיש להם גם,באמת כול הכבוד!

        • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

         אי אפשר בכלל להשוות, אייפון הוא קודם כל אביזר אופנתי ואחר כך טלפון, יש הרבה יותר משתמשי אנדרואיד שנכנסים לעומק המערכת, בודקים ביצועים ומחליפים רומים כשכל מה שמעניין אותם זה פונקציונליות ושיפור נוחות שימוש, נכון יש גם הרבה שפורצים את האייפון אבל זה בשביל להתקין דברים בחינם.

        • א.א.

         מנסיון אישי, אוכל לספק אנקדוטה. כשהאייפון 3GS הושק רשמית בארץ, הייתי נציג טלפוני של חב' סלולארית. היה עומס כה גדול של אנשים המתקשרים כדי להבין איך מתפעלים את המכשיר בצורה בסיסית שמשכו נציגים בעלי קונוטציה טכנולוגית מכל מוקד והקימו מערך מיוחד עבור תמיכה עקב זמני המתנה של מעל שעה במוקדי התמיכה הטכנית והאינטרנט. גם לאחר מכן, הייתה המתנה ממוצעת של כ20 דק' כדי לקבל מענה בנושא תפעול. אני מקווה שהיום זה התאזן. זה התאזן לאחר כחודש וקצת. היום המצב טוב בהרבה מבחינת תפעול אך מעניין לבדוק מה הסטטיסקה של ניצול מירב יכולות הטלפון בקרב משתמשים, אם למישהו יש מידע בנושא.

        • א.א.

         מצאתי מקור: http://goo.gl/92EZF . השוואה בין פילוח מע' הפעלה לנתונים אלו תיתן מענה לכמה אחוזים ממשתמשי מע' ההפעלה מנצלים את מכשיריהם כסמארטפונים. לצערי, אין עדיין מידע על אזור ישראל.

       • פיפוש

        ידידי, צר לי לאכזב אותך, אך כל דבר שאתה מתחנך לעשות ועושה בחיים האלה, מוכתב על פי ״חוקי העדר״.
        ברגע שאתה חורג מהמקובל, אתה נחשב לחריג – אך זה כבר נושא אחר ולא שייך לכאן.
        זה לא סותר את העובדה שמכשיר האייפון הוא מכשיר מצויין. וקצת עצוב שאתה מנסה להוריד מהמכירות המטורפות שלו רק על מנת להרגיש טוב יותר עם עצמך.
        יש המון אנשים שקונים אייפון כי זה נחשב. יש גם הרבה אנשים שקונים אנדרואיד בלי להבין למה באמת. ויש גם כאלה שמושפעים מ״חוקי״ העדר, וקונים אנדרואיד רק כי אמרו להם ש״אייפון זה חרא״ וכל מיני שטויות כאלו ואחרות.

        פיפוש.

        • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

         אני פשוט לא מצליח להבין איך מיליוני אנשים מסכימים להשתמש במוצר עם כלכך הרבה בעיות והגבלות (שעל חלקן לא ממש ענית כמו למה אין led?, אפשר להוסיף מנורה מתחת לכפתור הhome עם לא רוצים לפגוע בעיצוב ועוד דברים)
         מבחינתי זה היה ממש מבאס ולא אכפת לי כמה אפל מוכרים מצדי שימכרו גם כפול ממה שהם מוכרים היום.
         מעניינת אותי גם המוטיבציה הבלתי מתפשרת שלך להגן על אפל ועל המוצרים שלה, כל מה הבעיות שציינתי למעלה נכנסו לך מאוזן אחת ויצא מהשניה.
         דיברתי לא רק על שורת הurl אלה גם על loop שהמשתמש צריך לעבור כשהוא מחפש דברים, כל מה שצריך לעשות זה שברגע שנוגעים בקוביית חיפוש הטקסט הקודם נבחר ואז אתה יכול או להכניס חיפוש חדש או לגעת ולבטל את הבחירה ולהוסיף מילים לחיפוש הישן, לא מסובך, אף אחד באפל לא חשב לשנות את זה ב5 דורות של מכשירים ו6 דורות של ios, ב7 דרך אגב הם סידרו את זה סוף סוף, כל הכבוד!
         המצלמה ב4s לא נפתחת מהר וב5 אני לא יודע אבל במכשיר אנדרואיד מאותה שנה המצלמה מאוד מהירה וזה עוד שכביכול אפל מתאמים ודואגים שהחומרה שלהם תעבוד מעולה עם התוכנה.
         מה הקטע עם הסיסמה, ההסבר שלך הוא לא הסבר, מישהו באפל פשוט לא חושב נכון, אני לא זוכר שדווח על התקנות לא רצויות וגניבות אשראי בחנות של גוגל
         לפעמים זה יכול להיות נחמד ללכת ולעשות משהו בניגוד לדעות שלך, יכול להיות שתגלה דברים מאוד מעניינים.

        • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

         ועוד משהו, למה שאני אלך לקנות עוד כבל שיעלה לי איזה 50 ש"ח אם לא יותר, קניתי מכשיר חדש תנו לי להשתמש בו בנוחות, כבל ארוך יותר ב20 ס"מ זה כל מה שאני מבקש, אף אחד באפל לא חשב שהכבל קצר מידי, או שהתחשק להם לעשות עוד כמה מיליונים ממכירות של כבלים שהצרכן הטיפש ילך וירכוש.

    • יוסי כהן

     מה שמשגע זה למה צריך סיסמא בכלל? באנדרואיד הסיסמא היא רק לדברים שעולים כסף!

     • פיפוש

      צריך סיסמה כדי לשמור על הפרטיות שלך. במידה ואתה קונה אפליקציות, מוסיקה, סרטים וכ׳ו, לא תצטרך לשלם עליהם שוב במידה והחלפת מכשיר/עשית ריסטור.
      אפל מאוד אולד פשן בנוגע לאבטחה, וטוב שכך.

      ואם אתה לא קונה כלום? יש לך חשבון אייקלאוד שמגבה לך את כל אנשי הקשר, פגישות, לוח שנה, תמונות, מוסיקה, סרטים, פתקים, תזכורות ואפליקציות. הוא חייב לדעת לאיזה חשבון לגבות, וזהו בעצם חשבון האפל איידי שלך.

      פיפוש.

 • coolM

  שיהיה אייפון אנדרואיד…

  • יוסי כהן

   זה יכול להיות מעניין… אבל יהיה טיפה קשה לתפעל אותו עם כפתור אחד לא?

   • בולי

    הכל תלוי בתוכנה. באייפון לכל תוכנה יש מקש צדדי או עכשיו ב IOS 7 תוכל לדפדף אחורה עם קצה המסך

    • יוסי כהן

     תוסף סידיה שקראו לו סווייפ נראה לי עשה זאת קודם. אבל רוב הרעיונות באים משם…
     באמדרואיד כבר יש כפתור תפריט וחזור בכל אפליקציה(זה חלק מאתיקת העיצוב הולו של גוגל שבכותרת חייב להיות השם של המיקום הנוכחי ושלחיצה עליו מחזירה אחורה או לרשימת מיקומים) אז זה באמת לא יפריע אבל… אין מה לעשות כפתור חזור ייעודי הרבה יותר נוח. כך גם כפתור התפריט(החיפוש היה באמת מיותר והלחיצה הארוכה על תפריט עדיפה)