מאז יצאה iOS 7, הרשת עסוקה בביקורות  אשר במהלכן נתגלו כמה וכמה בעיות בגרסה החדשה. הבעיות הללו, כך נראה, לא נסתרות מעיניי אפל, כאשר צצו שמועות, עוד לפני שחרור הגרסה לפיהן אפל מוכנה לשחרר את iOS 7.0.1  (שכבר שוחררה) ו-7.0.2. אחת הבעיות המרכזיות שנשאלו רבות בפורמים היא בעיית תמונת הרקע, אשר המערכת לא מאפשרת לקבוע תמונה מרובעת בתור רקע  קבע. הסיבה לכך נעוצה כך נראה, בשל האפשרות החדשה להטות את המכשיר לצדדים ובכך לחשוף חלקים נוספים מהתמונה, אופציה שהושתלה כחלק מאפקט התלת מימד של iOS 7.

לא ידוע אם זה באג בתכנה או תכונה שקיימת בכוונה, אך נראה כי לא ניתן לשים תמונות מרובעות בתור רקע קבוע.  אז כיצד פותרים זאת?

ניקח  לדוגמה את התמונה הבאה (יכולה להיות כל תמונה מרובעת):

במידה וננסה לקבוע אותה כתמונת רקע נקבל את התוצאה הבאה:

SlipknotBackgroundSetting

כפי שניתן לראות, לא ניתן לקבוע את התמונה במלואה כרקע, ולא ניתן לצבוט את התמונה ולבצע "זום החוצה". ובכן, מה עושים? מי שניסה לקבוע תמונה ברזולוציה של המסך של האייפון כתמונת רקע לא גילה בעיה כלל, התמונה התאימה בדיוק לממדים שאפל מאפשרת – אי לכך יש להיכנס לתמונה ולעשות צילום מסך שלה (על ידי לחיצה על כפתור הבית וכפתור הנעילה ביחד), עד כדי קבלת תמונה כזו:

SlipknotBackgroundPrintScreen

מה שעשינו בעצם הוא לקחת את התמונה וצילמנו אותה מחדש, כולל הרקע השחור שמערכת ההפעלה מכניסה גם ככה כשהתמונה לא מתאימה למסך הגדול, וקיבלנו תמונה ברזולוציה של האייפון. כעת, כשננסה לקבוע את התמונה החדשה כתמונת רקע, לא נתקל בשום בעיה:

SlipknotBackgroundSettingGood

ובכן, לא מדובר כאן בבעיה גדולה, או, כפי שזה עתה ראיתם, לא ניתנת לפתירה, אך היא ללא ספק מעצבנת עבור מי שנתקל בה.

שתף:
-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.