אחרי שש גרסאות בטא וגרסת GM  (ר"ת Gold Master) אחת, שחררה אפל לפני כמה ימים את מערכת ההפעלה האחרונה שלה לניידים – iOS 7. אמנם בשעות הראשונות העומס היה עצום ולרבים לקח שעות להוריד את העדכון, אך אט אט הלחץ השתחרר וכולם הצליחו לשים ידם על הגרסה החדשה. למעשה, נתונים מראים כי יותר משליש מהמכשירים ברי העדכון עודכנו ל-iOS 7 ב-24 השעות הראשונות מרגע השחרור – האימוץ הכי מהיר איי פעם. השתמשנו במערכת ונכנסנו עד היסוד – מהם הפיצ'רים החדשים?

עיצוב מחדש
כל האייקונים במערכת עוצבו מחדש, והאפליקציות עוצבו מחדש גם כן בעיצוב אחיד עם צבעים שונים. מעתה, החיפוש נעשה על ידי משיכת האייקונים בכל אחד ממסכי הבית כלפי מטה. גם הסטטוס בר שונה ומעתה המידע המוצג שם גדול יותר, ופסי הקליטה שונו לעיגולים מעוצבים. המקלדת הוחלפה לאחת שקופה ונאותה יותר, אם כי מבחינת שימוש היא נשארה בדיוק אותו הדבר. למרות שנוכל לגשת למרכז הבקרה והעדכונים ממסך הנעילה, ניתן לבטל זאת, ובמכשיר עם קוד נצטרך להזין את הקוד אחרי שנלחץ על התראה ממסך הנעילה.

iOS 7: עיצוב נקי ופשוט

להחליק מהיכן שרוצים
כבר בשנייה הראשונה עם iOS 7, עוד במסך הנעילה, מרגישים את השינוי. הוא הרבה יותר נקי ופחות מסורבל לעין, ומעתה ניתן להחליק ימינה מכל מקום במסך. גם השליטה בנגן המוזיקה שופרה פלאים, וכעת כפתורי השליטה מוצגים על מסך הנעלה בכל עת שהמכשיר מנגן מוזיקה, מבלי הצורך ללחוץ פעמיים על כפתור הבית. במסך הנעילה, החלקה כלפי מעלה תביא לנו את מרכז הבקרה והחלקה כלפי מטה תחשוף את מרכז העדכונים החדש, עליהם נדבר בהמשך. כמובן שניתן לבטל את הגישה למרכז הבקרה ולמרכז ההתראות במידה ותרצו לשמור על פרטיותיכם.

להשאר מעודכן, בסטייל
פרט לעיצוב חדש, כהה ומטושטש, מרכז ההתראות החדש גם פונקציונלי יותר. הוא מציג כעת את מצב מזג האוויר כולל מידע מורחב על מצב השמיים (בהיר, מעונן וכו'), הטמפרטורה המרבית שהייתה באותו יום והטמפרטורה החזויה. מידע מזג האוויר, יחד עם המניות ולוח השנה, מוצג בלשונית "היום" במרכז ההתראות, כאשר מוצגת שם גם הצצה קלה ליום המחר. שתי הלשוניות האחרות במרכז ההתראות הן "הכל", שם מוצגות כל ההתראות, ו"שלא נענו", שם מוצגות התראות שטרם קיבלו יחס.

מרכז הבקרה החדש
מרכז הבקרה החדש

לשלוט בקלות
אנחה גדולה נשמעה מכל חובב אפל בעת שהוצג מרכז הבקרה. כמה שכולנו חיכינו לתוסף הזה, שעומד להפוך את חווית השימוש לכל כך הרבה יותר טובה ונוחה. ממרכז הבקרה ניתן לשלוט בבהירות המסך, לשלוט במוזיקה, כולל מעבר שיר קדימה ואחורה, הרצה לנקודה מסויימת בשיר והגברת והנמכת עוצמת השמע. ניתן גם לשלוט בקישוריות השונות, כך שלא נצטרך להיכנס לאפליקציית ההגדרות בכל פעם שנרצה להדליק את האינטרנט האלחוטי, מצב הטיסה, הבלוטות', מצב ה"נא לא להפריע" ואת נעילת המסך. כמו כן מוצגים בתחתית מרכז הבקרה גם קיצורים למצלמה, לשעון, למחשבון ולפנס, וקיצור לאפשרות ה-AirDrop, עליה נרחיב בהמשך. מרכז הבקרה זמין מכל מקום על ידי החלקה בסוויפ מלמטה למעלה.

ריבוי משימות מחודש
ריבוי המשימות הקודם של אפל עשה את העבודה, אך הוא היה יבש, חסר שימוש, לא נעים לעין וקשה להסתגלות. עכשיו, עם ריבוי המשימות המחודש, הוא הרבה יותר יפה, קל, ופונקציונלי. ראשית, בריבוי המשימות מוצגות כל המשימות הפתוחות בדיוק במקום בו עזבנו אותן עם תצוגה מקדימה, ועל מנת לסגור אפליקציה מסויימת נצטרך רק להחליק אותה למעלה. אמנם העיצוב החדש אינו מאפשר סגירת כמה אפליקציות יחדיו, אך עדיין ניתן לסגור עד שלוש אפליקציות בפעם אחת, על ידי החלקה של שלושתן במקביל אך חבל שאין אפשרות מהירה לסגירת כל האפליקציות יחדיו.

תמונות ומצלמה
המצלמה קיבלה עיצוב מחדש, וגם כמה תוספים נחמדים. ראשית, ניתן להחליק שמאלה וימינה על מנת לשנות מצבי צילום ולהחליף בין צילום רגיל, צילום וידאו, צילום מרובע (ברזולוציה המותאמת לשיתופים כדוגמת אינסטגרם) וצילום פנורמה. ניתן גם ליצור אפקטים תוך כדי צילום, או מאוחר יותר בעריכת התמונה. גם אפליקציית התמונות שופרה ומעתה התמונות ממוינות  גם על פי אוספים, שנים ומקומות בהם צולמו התמונות.

גלישה משופרת
את הגלישה במסך מלא ראינו כבר ב-iOS 6, אך ב-iOS 7 הגלישה במסך מלא מתאפשרת גם במצב אנכי, כאשר שורת החיפוש והכתובת נעלמות בעת גלילת הדף למטה. גם תצוגת הלשוניות הפתוחות כעת נראית יותר טוב וניתן לסגור לשוניות באמצעות החלקתן לצד או באמצעות כפתור X קטן שמונח לצד כל אחת מהן. כמו כן, שורת החיפוש והכתובת עכשיו התאחדו לשורה חכמה אחת, אליה ניתן להכניס כתובת או חיפוש והמכשיר יזהה במה מדובר ויפעל בהתאם.

מרכז ההתראות
מרכז ההתראות

AirDrop
פיצ’ר חדש שנוסף בגרסה זו המאפשר לשתף קבצים בלחיצת כפתור בין מכשירים ללא שימוש ב-NFC. התוספת הקיימת כבר במערכת השולחנית – AirDrop, המאפשרת לשתף תמונות, אנשי קשר, פתקים ועוד דרך חיבור ישיר בין מכשירים בתקשורת WiFi או Bluetooth. כדי לקבוע האם הוא עובד, יש להיכנס למרכז הבקרה החדש.

עדכון אוטומטי
לחלק ממשתמשי האנדרואיד אולי זה יישמע קצת מוזר, אבל כעת ב-iOS 7 נוכל לקבל עדכונים אוטומטיים בחנות האפליקציות. לא צריך יותר לנחש האם האפליקציות שברשותנו עודכנו או לא ותחת ההגדרות נמצא אפשרות חדשה המאפשרת למכשיר לבצע כל עדכון חדש הקיים לאפליקציות שלנו באופן אוטומטי. היכנסו להגדרות המכשיר >App Store > עדכונים. ניתן גם לקבוע האם ההורדה תבוצע דרך הרשת הסלולרית או לא.

חסימת שיחה מזוהה
כעת ניתן, אם נרצה, לחסום את המספר שלנו בשיחות טלפון, הודעות טקסט, iMessage ושיחות FaceTime במקום אחד. אמנם החסימה לא גלובלית, והיא מאופשרת על איש קשר ספציפי. כדי לחסום שיחה מזוהה, היכנסו להגדרות המכשיר, משם להודעות (Messages) ושם להגדיר תחת חסימה את אנשי הקשר שאתם עוניינים לחסום.
IOS 7 backround apps refresh
אפליקציות מסביב
למצוא אפליקציות פופולריות בסביבה שלנו יכול להיות תוספת נחמדה למרבים לטייל. לדוגמה אנחנו בטיול בניו יורק, ואנחנו מעוניינים באפליקציה שספק לנו מיודע על התחבורה המקומית. האפשרות המכונה "Near Me" בחנות ה-App Store תמליץ על אפליקציות המתאימות לאזור המקומי.

קחו שליטה על האפליקציות
תופעת האפליקציות הפועלות ברקע ו”גונבות” רוחב פס זו בעיה המוכרת לכולם, גם באנדרואיד. אפל הוסיפה אפשרות חדשה ב-iOS 7 המאפשרת לקבוע אלו אפליקציות יוכלו לפעול ברקע ולהמשיך לצרוך נתונים גם כאפשר המכשיר בהמתנה. כדי להגדיר זאת, יש להיכנס להגדרות המכשיר > כללי > עדכון יישומים ברקע.

רוצו להוריד
אם כן, iOS 7 היא שיפור משמעותי. הן מבחינת עיצוב והן מבחינת שימושיות, iOS 7 מציגה דור חדש, דור שאולי נראה מוכר עבור חובבי האנדרואיד, אך חדש לגמריי עבור בעלי מכשירים מבוססי iOS. אם אתם שואלים אותנו, בהחלט שווה לוותר על פריצה ולעדכן לגרסא החדשה, אם כי נראה שגם הפריצה ל-iOS 7 תגיע בקרוב. iOS 7 זמינה לאייפון 4 ומעלה, אייפוד טאצ' דור חמישי, אייפד 2 ומעלה ואייפד מיני. ניתן לעדכן דרך המכשיר או דרך המחשב, לבחירתכם.

שתף:
-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.
 • מדוע חלק מהאפליקציות עברו לערבית למרות שהשפה המוגדרת במכשיר היא עברית ??

 • אליטה סימנה

  האם ה-iOS 7.0.4 מתאימה לאייפון 4 ?
  ביטלו את התקיעות שלו ?

 • דורית

  מאז ששידרגתי את הגירסא באייפון 5 אין לי אפשרות להוריד אפליקציות מבקש לאשר תנאים מבלי אפשרות ללחוץ. וגם הוואלה לא עובד גם לא במכשיר עצמו וגם לא דרך גוגל .. מהעושים????

 • ארי

  עדכנתי למיני אייפד שלי את הגרסה החדשה יש לי תאריך וטמפרטורה התאריך כתוב באנגלית (במקום יום חמישי למשל) וגם הטמפרטורה עומדת לא על סלזיוס…
  מה עלי לעשות

 • Mustafa

  שכחתי סיסמא
  באייפון 4 גרסה 7.0
  האם ניתן לשחרר

 • KEREN

  שדרגתי לגרסה החדשה של IOS7 ואני מצלמת בוידאו וכשאני מסתכלת עליו הוא מראה לי את הסרטון
  ללא קול מה אפשר לעשות ?

 • אורית

  שלום, שדרגתי באייפון 4 ל IOS7 ומאז אני לא יכולה להוריד APP .מבקש ממני לאשר מדיניות חדשה אבל אין אופציה או מקום לאשר. מה עושים?

  • בולי

   תנסי לסגור את האפליקציה כשאת לוחצת פעמיים ומעיפה למעלה את האפסטור ואז תנסי מחדש.

   • אורית

    זה לא פותר את העניין. ושוב יש מי שמכיר את הביעה ויכול לעזור?

 • אבי

  האם הגרסה החדשה 7 מבטלת את הפריצה באייפון 4?

  • אופק

   ברור שכן

 • ענבל

  היי יש לי אייפון 4
  ועידכנתי את האייפון ךios7
  אני מנסה להכניס את המייל שלי בהגדרות כדי שאקבל דוא"ל באייקון של המעטפה, יש לי מייל של וואלה וזה אומר לי שהשרת לא זמין או שהשם משתמש והסיסמא לא נכון, נכנסתי לוואלה ושם יש הסבר איך עושים את זה ועשיתי כל מה שהיה כתוב, אך זה עדיין כותב לי שהשם משתמש או הסיסמא לא נכון, או שהשרת אינו פעיל, יש לכם מושג מה לעשות בעינין הזה?
  תודה :))

  • דוד

   גם לי זה קרה ולא יודע מה לעשות ?

 • Aied

  עדכנתי ios7 באייפון 5 מרכז העדכונים לא עובד דורש כל הזמן להתחבר ל itunes ואצלי הכל מסומן

 • ניר

  התקנתי באייפד 4 אבל אני לא מצליח להפעיל את הפילטרים במצב מצלמה אלא רק בגלריה לאחר שהתמונה צולמה, ככה זה אמור להיות?
  כמו כן, איך אני ממין את התמונות בגלריה לפי קבוצות (תאריך, מיקום וכו׳)
  תודה

 • עדי

  יש לי אייפון 5
  רציתי לדעת אם אני מורידה ומחדשת לios7
  אני יכולה לבטל את זה כשארצה ? כלומר להחזיר למה שהיה קודם …

  • בולי

   לא תוכלי. תראי סרטונים ביוטיוב ותראי אם זה מתאים לך. המערכת נותנת המון במיוחד באייפון 5.

 • Nebsif

  שחכתם את העמידות למים
  http://i.imgur.com/ylGdaGn.jpg

  • זה לא אמיתי המכשיר לא יכול להיות חסין למים עם הוא לא היה בגרסאות הקודמות עולם של טיפשים

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  עדכנתי עכשיו לגרסה 7 ומרכז ההתראות שאני מושך מלמעלה לא שקוף יש למישהו מושג למה אולי איזה הגדרה או משהו כזה

 • עומר

  מדוע אני לא רואה באייפון (5) את עדכון מזג האוויר במרכז העדכונים?

  • בולי

   כנס לאפליקציה של המזג אוויר ותאשר הרשאה להשתמש במיקום שלך.

 • איציק

  יש לי תקלה בגירסה החדשה שאין אפשרות לערוך תמונה, למשל בשביל להגדיר תתמונה כמסך הבית. מישהו שמע על זה?

 • (_ףף(

  גם avenged sevenfold וגם IOS זה יותר מידי רוע בבן אדם אחד

  • תרשה לי לחלוק עליך ידידי. אם נשים לרגע את הדיבורים על טכנולוגיה בצד, נגלה ש-Avenged Sevenfold היא להקה אגדית.

   • (_ףף(

    ממוסחרת מידי ובאופן אישי אני לא מתחבר לשירים.
    לגבי אפל זה שנוי במחלוקת, אני מאוד אוהב את OSX אבל לא אוהב את IOS

 • דן

  מערכת מושקעת ומסודרת. אבל במבט קצר שנתתי מורגש דימיון רב למערכות האנדרואיד. רק חסר שהם יוסיפו שולחן עבודה

  • מישהו

   אנדרואיד + ווינדוס פון

 • ios 7

  כשהאייפד שלי בעברית ואני מסמן טקסט האפליקציה קורסת. לא משנה איזה.
  באנגלית זה כמובן לא קורה.
  זה רק מראה שאפל משחררים מערכת הפעלה שעוד לא יצאה מהבטא.

  • בולי

   איזה אפליקציה ?

  • אלירן

   אתה צריך לבטל בהגדרות -> נגישות את אפשרות ההקראה.

 • תומר

  מישהו יכול להגיד לי איך אפשר לבצע חיפוש בתוך הדפדפן? (כמו היום עם ctrl+F ).

  מעבר לכך למה נעלמה האופציה של הריידר להציג רק את הטקסט בדף על דף לבן…

  • בולי

   אפשר לחפש בתוך הדפדפן טקסט אם תכתוב במקום כתובת האתר ואז תגלול למטה. האופציה של הרידר נמצאת וזה אייקון ליד הכתובת של האתר

 • אלכס

  נגמרו לאפל הרעיונות התחילו להעתיק מהאנדרואיד?

  • ינון

   אלכס אל תשכח מי התחילה להעתיק לפני כמה שנים

   • youlol

    זה משנה באמת עכשיו? אנדרואיד המחכה לדרך עצמאית, זאת שחוזרת לחיתולים זו אפל.

 • מישה XD

  עיצוב לא כלכך יפה אבל מרענן את כל המכשירים אם עיצוב שונה ופיצרים מעניינים
  ומסך הנעילה שבתמונה מאוד יפה, אני גם מעריץ של אוונגד סבנפולד 🙂

 • אבי

  למשתמשי האנדרואיד הכל נראה מוזר.
  הכל כבר קיים אצלהם הרבה זמן!

  • תומר

   כל עוד אתה צריך מכשיר נוסף כדי לתפעל את המכשיר הנוכחי, כן זה יהיה מוזר!
   אתה מוזמן להשוות בין גרסאות אנדרואיד ישנות יותר לבין הגרסא החדשה של iOS ולראות שכל החידושים של אפל הם למעשה יישור קו עם אנדרואיד.

   • בולי

    אם באנדרואיד הכל היה עובד חלק כמו ב iOS הייתי מסכים איתך אבל שלאנצ'ר או רום אחד שילד בן 16 בנה עושים חצי מהדברים אז זה לא נחשב מבחינתי.

    גם באובונטו יש פי אלף אפשרויות מווינדוס..

    • תומר

     באנדרואיד הכל עובד חלק, אתה לא חייב להתקין "גירסא של ילד בן 16"…. יש רומים מקוסטמים מעולים.
     וגם תלויי איזה מכשיר יש לך.
     אני יכול לתת לך דוגמא, יש לי חבר שיש לו galaxy w, וסמסונג לא הוציאו לו עדכון, או שהוציאו אבל בגלל שיש לו רום של סלקום זה לא עדכן, נכנסתי לאינטרנט ובכמה דקות מצאתי רום מקוסטם בגירסא 4.3 שמתאים למכשיר הזה, מאז שהתקנתי אותו, המכשיר פשוט טס!!!, ממש כמו חדש!.
     וזה מכשיר דיי נמוך במפרט שלו.

     בקיצר, אנדרואיד מעולה, ו IOS סבבה, הגירסא החדשה מאוד נחמדה וטובה בגלל שיש פיצ'רים שדומים לאנדרואיד.
     אבל עדיין, אנדרואיד תמיד יהיה יותר… הפיתוח הזה שאתה קורה לו "של ילד בן 16" זה מה שמקדם אותו! אנשים ממציאים ומקסטמים את המערכת ככה שהשיפורים והיעילות הרבה יותר טובה וגוגל לוקחים רעיונות מה "ילדים" ומשתמשים בהם.

     • בולי

      לדעתי זה לא מקדם לשום מקום. אני המון משתמשי אנדרואיד ומכל האנשים שמחליפים רום (אנשים טכנולוגים ברמה גבוהה) כולם כולל כולם אומרים ש"הכל טס" עד שהם בודקים שהמצלמה לא עובדת טוב, המיקרופון עושה בעיות, ה GPS לא עובד, תוכנות ברום הקודם שכן עבדו לא עובדים ברום הזה וכמובן סנכרון אנשי קשר, תמונות וכו'.

      כמובן שבסוף הם חוזרים לרום המקורי.
      מילא זה היה אנשים רגילים שלא מבינים מחשבים אבל הם לא.

      בגלל זה לדעתי זה חסרון. לא הכל נוצץ בטח שלא באנדרואיד.

 • אוראל אמסלם

  פפפפפפפ איזה מעפן….לאייפוד 4 לא מגיע לקבל עדכון?! כל העניין בios שנניגוד לאנדרואיד כל המכשירים יכולים לעדכן גרסה כשהיא משתחררת….);

  • תומר

   האייפוד 4 שלך שהיה כלכך ייקר ופנסי לא מספיק חזק למערכת ההפעלה החדשה והמהוללת של אפל… חחח באנדרואיד לא היה קורה.

 • יואב

  מה זה? עיצוב ממש על הפנים ומכוער….. העיצוב נראה כמו ילדותי וחיוור…