בעוד האייפון 5 כבר בחוץ זה זמן ורבים ממתינים לפריצה, נראה כי יש התפתחויות בתחום, והן לא מגיעות מקבוצות הפריצה הרגילות. האקר מסתורי החל לפזר בימים האחרונים רמזים על פריצה מלאה (untethered) למכשירי iOS החדשים ביותר המריצים את גרסה 6, כולל את האייפון 5, האייפד מיני והדור הרביעי של האייפד אשר רצים על מעבדי ה-A5, A6 ו-A6X בהתאמה, כשעד כה קבוצות ההאקרים המוכרות לא הצליחו לפרוץ את המכשירים החדשים בגרסה 6, או יותר נכון לא הצליחו למצוא פירצה שתאפשר להם להכין כלי פריצה אותו ניתן יהיה להפיץ לקהל הרחב. אותו האקר מסתורי מכנה את עצמו Dream JB והוא מבטיח שהוא ישיק את הפריצה ב- 22 לדצמבר.

אם אתם סקפטיים אז יש לכם סיבה טובה. עד כה היו לא מעט מתחזים שהציעו כל מיני פריצות בתאריכים שונים ומשונים והעלו את ציפיות האנשים, שרק התאכזבו כאשר התגלה שמדובר בנוכלים. מה שכן, Dream JB מציין שהוא הולך לפרסם סרטון שיצולם בשוט אחד ויועלה ישירות ליוטיוב ללא כל עריכה, בו יראה ההאקר המסתורי את הפריצה המלאה שלו, אותה הוא טוען שהצליח ליצור. בכל מקרה אם אתם מאמינים ל- Dream JB או לא, הבחור עדיין מבקש להשאר אנונימי (מחשיד משהו?) והוא מציין כי הוא פיתח את הפריצה כפרויקט אישי במטרה להוכיח שלא רק הקבוצות המוכרות יכולות לגלות פירצות ופריצות למכשירי iOS.

יש לציין שמאז שאפל שיחררה את iOS 6, קבוצות ההאקרים מתקשות למצוא פירצות שיאפשרו להן להשתמש בהן בכלי הפריצה הקיימים שלהם: רדסנו וכו'. הפריצה לגרסה 6 קיימת אך ורק למכשירים מסוימים וישנים יותר וגם אז מדובר בפריצה לא מלאה (tethered) המצריכה מהמשתמש לחבר את המכשיר שלו למחשב/מק בכל פעם שהוא מבצע אתחול או מכבה את המכשיר שלו כדי לפתוח את המכשיר מנעילה. עובדה זו גרמה למשתמשים רבים שמחכים לפריצה להישאר על גרסאות ישנות יותר של iOS ובעיקר על גרסה 5.1.1, שהיא הגרסה האחרונה שנפרצה על ידי pod2g. אולם יש רבים שלא מחכים לפריצה ומשדרגים את המכשירים שלהם לגרסה 6 או לחלופין למכשירים חדשים יותר כמו האייפון 5, מה שגורם לרבים להרהר בפופולריות של הפריצה.

בכל אופן נחכה עד למחר לראות האם Dream JB הוא רציני או שרלטן. בינתיים אתם מוזמנים לבדוק את הבלוג של Dream JB בכתובת: http://dreamjb.com

פורסם לראשונה באתר iPhones

שתף:
-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.
 • חסוי

  הוא העלה וידיואו ביוטיוב בקישור הבא:http://www.youtube.com/watch?v=iQ-szAygmPw&feature=youtu.be זה חלק 1
  השני הוא יעלה בקרוב

  • aviezer

   הסרטון הוסר זמן קצר מאד לאחר שהועלה.

 • Dark Droid

  החסרון הענק של ה"סמארטפון" הזה מכה שנית…
  למה לי לקנות מכשיר ולחכות לפריצה כדי שאני יכול להנות ממנו?!
  שיהיה הגבר שיוצא "פריצה" שכולם ימותו לעשות את זה שבאמת פורץ ואחרי שבוע משבית את המכשיר טוטאלוסט, אני יהיה האיש הכי מעושר בעולם שאנשים עם אייפון סביבי יתחילו להתחרפן שמת להם האייפון XD

  • גד

   ומתי הפירצה תצא? ב-21.12.12
   יום אחרי סוף העולם…

  • ה- "חסרון" נמצא בראש שלך ובראש של קומץ מפרקי השעונים השורצים באתרים מסויימים והמהווים שבריר של פרומיל מציבור רוכשי האייפון.

   התגובה שלך אינפנטילית ברמה שלא תיאמן – אתה מוצא את הסיפוק שלך בחיים מכך שייגרם לאחרים נזק וסבל. עליך לפנות, מוקדם ככל האפשר, לקבלת עזרה רפואית נפשית. ניתן במקרים מסוימים לרפא את מחלתם של הסוציפאתים.

   לידיעתך, רוב עצום של רוכשי האייפון נהנים ממנו מאד מבלי שהם אפילו שמעו על המושג "פריצה".

   הפריצות הללו הן תופעה מגונה שמקורה באידיוטים ואנרכיסטים שבמקום לעמוד על זכותם ולתבוע מהיצרנים לתת להם מוצרים תקינים הם מחפשים דרכים עצמאיות "לתקן" קלקולים ופגמים של היצרן.

   מי שקונה SGS3 למשל מתוך תקווה להתגבר על חולשותיו ופגמיו באמצעות "פריצה" הוא בעיני כסיל מושלם חסר בגרות נפשית וחסר תודעה צרכנית.
   גם מי שקונה אייפון-5 למשל מתוך תקווה להתגבר על חולשותיו ופגמיו באמצעות "פריצה" הוא בעיני אידיוט מושלם חסר בגרות נפשית וחסר תודעה צרכנית.

   • Dark Droid

    אביעזר הבעיה אצלך לא אצלי ולא אצל האנשים שכינת "אדיוטים",
    כשחסר לבנאדם את היכולת להבחין בין ציניות לכוונה ממשית יש לו בעיה, אתה חסר הומור ואתה יותר מידי רציני והתשובות שלך חופרות ברמה שנמאס לקרוא אותן.
    מכשיר אייפון לא פרוץ הוא בעצם סתם מכשיר טאץ' רגיל ומתקדם ללא כל האפשרויות ש-90% מהשוק רוצה כמו האפשרות לקסטם את המכשיר לפי הרצון האישי שלך ולהוסיף קיצורים ותוספות שבמכשיר נעול אי אפשר.

    התשובות הפוגעניות שלך עברו את הגבול – מבקש ממך לא להגיב יותר לתגובות שלי אני לא מעוניין לשמוע אותך.

   • א.א.

    אביעזר ידידי, ההתנהגות הצרכנית שאתה מדבר עליה היא האידיאלית, אך בפועל- אא"כ רוב הצרכנים יתארגנו (עולמית), יהיה קשה מאוד להניע את היצרניות/יבואניות לבצע שינויים דרסטיים בהתנהלותן.
    אם אני צריך מכשיר, מצאתי אחד שקורץ לי מבחינת חומרה, פיצ'רים ומחיר ואני יודע שבמס' דקות של התאמה אני יכול להפוך אותו למכשיר מעולה עבורי, יש לי 2 אופציות: להמתין להתארגנות מסיבית של צרכנים או לרכוש אותו ולהתאימו בעצמי.
    לצערי, אין ביכולתי להניע מהלך של התארגנות המונית ולשמר אותה לאורך זמן (לראיה, קבוצות הרכישה שניסו להתגבש לSGS3). יש צורך בציבור סבלני ובגורם משמעותי דיו שיגרום להמון להקשיב לו. לכן, אני מחפש את הרע במיעוטו ומשלים את הנותר בעצמי (ובעזרת מפתחים). העובדה היא, שגוגל והיצרניות המפתחות את ממשקי העל שלהן בוחנות את הטרנדים של הרומים המבושלים הנפוצים ומאמצות אותם אט אט כדי להשתפר. לכן, קהיליית המפתחים חיונית לדחיפתה קדימה של מע' ההפעלה החביבה עליי ואני שמח להשתתף במאמץ.

    יום טוב.

    • aviezer

     שלום א.א. ידידי – תודה על תגובתך.

     רשמת:
     "אם אני צריך מכשיר, מצאתי אחד שקורץ לי מבחינת חומרה, פיצ'רים ומחיר ואני יודע שבמס' דקות של התאמה אני יכול להפוך אותו למכשיר מעולה עבורי,…"

     אתה מדבר על "התאמה" (ז"א קסטומיזציה) ואילו אני התמקדתי בנושא של "תיקונים". אתה מתבקש להתרכז ולנסות להבין את ההבדל העקרוני.
     אין לי כל התנגדות שכל אחד יקסטם את המחשב שלו בעזרת הכלים הבנויים במערכת ההפעלה או בעזרת אפליקציות שעברו אישור של יצרן מערכת ההפעלה.
     אני כן מתנגד לתרבות הטלאים (פצ'ים) שמתרחשת ברוב המקרים ע"י יחידים שיהיו מוכשרים ככל שניתן לא מסוגלים ואין להם את הכלים, המשאבים והמידע כדי להבטיח דרגת איכות ברמה שהתועלת לא תתברר כנזק.

     אני ניסיתי להעביר מסר שאם קמים גורמים מתוך הצרכנים ומתקנים על דעת עצמם קלקולים, פגמים והשמטות של יצרני מכונות (בכל התחומים) הם יוצרים סנטימנט של סלחנות כלפי יצרנים שמנסים למכור מוצרים פגומים ולא אפויים.

     אני משוכנע שזה יקרה – אך קשה לי לנחש מתי.
     בהרבה תחומים היה תמיד החלוץ שקם והחל מהפכה צרכנית שגרמה לשינוי אדיר בתחום.
     כך קרה בכל הקשור לנושא הבטיחות של מכוניות,
     (קרא על פועלו של ראלף ניידר – נניח בויקיפדיה)
     כך קרה בכל מה שקשור לתעשיית הסיגריות,
     כך קרה בקשר לנהלי המסחר במניות,
     כך קרה בנושאים שונים הקשורים לבחירות במדינות דמוקרטיות.

     הסמארטפון הוא למעשה המכונה הכי צמודה לצרכנים. כל היום זה בהשג יד. אנשים מתעוררים ולפני שהם הולכים לשרותים, בעודם במיטה, הם בודקים מה התחדש בחייהם.
     לא ייתכן שיצרני המכשיר החשוב והנפוץ הזה יזלזלו בציבור הלקוחות ויפיקו סחורה שאינה אפויה די צורכה ויגידו לעצמם: אנחנו נזרוק מוצר לשוק ונסמוך על ההאקרים שישלימו את המלאכה.

     ההצלחה הפנטסטית של אפל והפיכתה לחברה הכי עשירה בעולם נובעת בין השאר שהלקוחות יכולים להנות מהמכשירים מבלי שיש צורך בכל מיני טלאים כדי להשלים חוסרים או לתקן פגמים.

     האופן בן פועלת תעשיית הרומים המבושלים הוא בעל מאפיינים ברורים של ברדק.

     לכן אני נרתע מרומים מבושלים משום שזה שגוי מהבחינה ההנדסית ובוודאי מהבחינה הצרכנית.

     אתן לך דוגמה.
     לפני שלושים שנה נעלם השלט של הטלויזיה ובזבזתי שעות כדי למצוא אותו.
     לא "בישלתי רום" – כתבתי מכתב לסוני יפן והצעתי להם – כולל שרטוטים מצורפים – להתקין במקלט הטלויזיה לחצן שאם לוחצים עליו השלט מתחיל לצפצף.
     היה ברור לי שאני לא יכול לבדוק את כל ההשלכות של דרוג שלטים לתקשורת דו-כיוונית.

     היו פעם שני פרחחים בשם סטיב ג'ובס וסטיב ווזניאק שפיתחו קופסה קטנה שמטרתה היתה להונות את חברות הטלפון ולאפשר גניבה של שיחות-חוץ.

     האם זה שינה את המצב? ממש לא.
     המצב השתנה והגיע לכך שהיום שיחה לארה"ב זולה יותר משיחה בתוך תל-אביב בגלל התפתחויות טכנולוגיות מסודרות ושהולכות בתלם.
     תהלכים נשעו בצורה מסודרת מאד תוך הסכמה על תקנים מחייבים.

     בכל תחומי ההנדסה רצוי מאד ללכת לפי תקנים ולא להתחכם.
     ישנם אלפי מקרים בהם ממציאים שינו את העולם ע"י הליכה בדרך המקובלת ולא ע"י יצירת ברדק ואלתורים.

     תרומתם של מבשלי הרומים היא אפסית לעומת הנזק הטמון בפועלם.

     הנדסה של מוצרים מורכבים מחייבת עבודה של צוותים גדולים מאד באופן מסודר, מתועד והכי חשוב עם ציות למשמעת.

     מבשלי הרומים הם חאפרים שאין להם מושג איך באמת עובדת תעשיית תוכנה ממוסדת. ממש לא טיכפת להם מהמשתמשים – מה שמניע אותם זה אגו-טריפ.

     אני מאד איתן בדעתי משום שאני יודע מנסיוני האישי מה עוללו כל מטלאי הטלאים למערכות הפעלה במהלך שלושים השנים האחרונות.

     אדם מאוזן ובוגר לא יתקין טלאי למכונה שלא יוצר ע"י גוף ידוע ומוכר שניתן בשעת הצורך לתבוע אותו אם נוצר נזק.
     אדם מאוזן ובוגר לא יתקין טלאים שבאופן אוטומטי מבטלים אחריות וביטוח.
     מכר שלי תיחמן מחשב לניהול מנוע של BMW, עשה תאונה וחברת הביטוח שלחה אותו בבעיטה שילך ויחפש את החברים שלו. והיא צדקה.
     למה היא צדקה?
     משום שהתעריף הוא שילם (הפרמייה) התבסס על סט של נתונים והוא הוסיף גורם סיכון לתוך המשוואה על דעת עצמו מבלי לידע את חברת הביטוח.

     היו שנים בהן טסתי באופן קבוע ובתדירות קבועה ובאותה חברת תעופה לאותו יעד.
     היות ואלו היו נסיעות עסקיות, לבשתי חליפה.
     "גיליתי" מקום נוח לפשוט את הרגליים – מאחורי המחיצה שבין המחלקה הראשונה למחלקת העסקים.
     תחילה הייתי מקפל את החליפה ושם אותה במדף המתקפל מעל ראשי.
     יום אחד צץ לי רעיון אני זקוק לוו כדי לתלות עליו את החליפה.
     בטיסה לאחר מכן הבאתי מהבית וו עם דיסקית הנמדת בוואקום למשטחים. "הדבקתי" את הוו על המחיצה ותליתי את הז'קט עליו.
     "יענו בישלתי רום".
     יצא הטייס לטייל במטוס וראה את מה שעשיתי.
     הטייס שטף אותי וטחן לי את המוח אולי במשך עשר דקות והסביר לי אילו נזקים הייתי עלול לגרום.

     כל טוב,
     א.

     • a.a.

      דוגמאות והסברים מאירי עיניים, כרגיל. תודה!

      אני מסכים עם דבריך, אך בניגוד לתחומים אחרים, אנדרואיד הינה מע' בקוד פתוח- כלומר כל המידע והתיעוד הדרוש זמין לכולם (אך שימושי רק למי שמבין אותו ויודע איך להשתמש בו). צוותי פיתוח איכותיים הם קב' מפתחים מנוסים המתעדים בעצמם ומבצעים שינויים שאולי לא מאושרים ע"י יצרנית התוכנה/החומרה (כיוון שאין יכולת לאשר כל רום שיוצא) אך מבוססים על מה שבנתה ופרסמה. חב' החומרה משחררות לרוב את המידע הדרוש, מי יותר ומי פחות, במהירות כזו או אחרת (texas instruments זכורה לטוב כידידותית ביותר למפתחים, ע"י שחרור כ-ל התיעוד הדרוש במהירות לגבי השבבים מתוצרתה).
      לו יצוייר שחב' הטלוויזיה שלך הייתה מעניקה לך גישה למידע לגבי פיתוח המכשיר שרכת, הדרייברים, החומרה, התיעוד ומעניקה לך כלים כדי לפתח את הדרוש לך. בהנחה שהיית חבר בקב' מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה מוכשרים, האם לא היית יכול ליצור את הפיצ'ר שרצית?
      בהינתן כל המוזכר לעיל (ובמיוחד כיוון שמפתחי לינוקס עובדים בסביבה די מוכרת באנדרואיד), קב' מפתחים מנוסים ומוכשרים יכולה ליצור רום יציב, תקין ומשופר מבלי לגרום נזק. המצב טוב אפילו יותר ברום מבוסס סטוק, כיוון שהינויים בו הם מזעריים, אך מוסיפים המון.

      יום טוב.

      • אביע\ר

       א.א.,

       אני חושב שמקרה הפרטי מוצה ועכשיו נוצרה ההזדמנות לעבור למקרה כללי.

       המקרה הכללי הוא שישנם שני מקצועות בהם אין צורך לא בלימודים ובתעודה ולא ברשיון כדי לעסוק בהם: עתונאות ותיכנות.
       lבעיתון יש לפחות עורת ראשי ואחראי שנושא בתוצאות ak עתונאות רשלנית שגורמת נזקים.

       בבית תוכנה ממוסד יש לפחות מי שעומד בראשו ובגין נסיונו והותק שלו הסיכון לפאשלות קטן.

       בבתי תונכה מעט גדולים יותר קיימת כמןבן גם מחלקת QA שמסננת החוצה שיעור ניכר של מוקים.

       בתי התוכנה גם מקבלים עידכונים מהקולגות שלהם: היצרנים מעבידים בינהם מידע כדי שעדכון של מי מהם, נניח לספריית DLL, יהיה ידוע לעמיתיו.

       אני מייחל ליום בו העיסוק בתוכנה יהיה כפוף לעמידה בבחינות ובקבלת רשיון.
       ממש כמו במקצועות הנדסה אחרים.

       כשזה יקרה החיים הדיגיטלים של כולנו ישתפרו פלאים.

       הכי גרוע זה המצב באתרים "טכנולוגיים".
       אתה בוודאי מכיר אתרים אחרים בתחום.
       ישנו אתר ישראלי דומה לאתר זה, שבראשו עומדים מנהל (ובעלים) ועורך ראשי שאין להם מושג לא בכתיבה עתונאית ולא בתחומים רבים הנושקים להייטק או המהווים חלק ממנו.
       לפעמים הם מתנהלים כמו מסוממים ולפעמים כמו סתם כסילים.
       ולפעמים לא מהססים לשקר במצח נחושה.
       כתוצאה מכך, הם מטעים דור שלם של צעירים פעם אחרי פעם.
       ברור לי מעבר לכל ספק שהאתר הזה יפול – זו רק שאלה של זמן. בינתיים הוא נפלט מחוץ לרשימת אלף המובילים בישראל על פי ALEXA.

       גישתי שונה לחלוטין:
       כאשר גייסתי מתכנתים לעבודה בבית התוכנה אותו ניהלתי התחילת נות השמונים, העסקתי אך ורק כאלו שזיהיתי אצלם שאיפה למצוינות. רק כאלו שזיהיתי אצלם הגינות ואהבת הזולת.

       אני פועל ברשת לשם קידום ערכים אלו. אני מנסה לא רק לתת אינפורמציה אלא לקדם גם ערכים.

       טרם נתקלתי במישהו שיצליח להוכיח לי שכל עניין "מבשלי הרומים", התועלת שלו גדולה מהנזק.

       די אם תתבונן בתגובה החולנית הזו של סוציופאת
       http://www.tgspot.co.il/ios-6-untethered-jailbreak-from-dream-jb-for-release-on-dec-22/#comment-95357
       כדי להבין את הנזק הפוטנציאלי ואת הסיכון שקיים – אומנם בשוליים – בכל עניין האילותרים שמגיעים מגורמים אנונימיים.
       הטרור קיים בתחומים רבים של חיינו – לצערינו הרב.
       כפי שישנם אנשים שמנסים להפיל מטוס על נוסעיו, כך קיימים חולי נפש מסוכנים שמנסים להפיל ציבור של משתמשים בטכנולוגיו מסוימות.

       תחשוב על זה – בבקשה.

       בברכה,
       א.

       • nachum37

        הייתי בכל זאת מעוניין להתייחס בקיצור למקרה הפרטי – בישול רומים לאנדרואיד.

        מה דעתך על גרסאות הרומים המאגדים תחתיהם קבוצות ענק של מפתחים מנוסים – כגון CM, המקבלים פידבק יומי על ידי קימפול רום בכל לילה וטיפול בתגובות הנסיינים באתר מסודר, או על ידי קבלת סטטיסטיקות ממוחשבות).
        (בנוסף לתמיכה לה הם זוכים מגוגל).

        מהי הבעיה, פילוסופית \ טכנית בהתקנת רום שלהם בגרסת STABLE ?

        • aviezer

         שלום נחום,

         הבעייה (מבחינתי) היא בתחום הצרכני הטהור.
         לצרכן הפשוט חייבת להיות כתובת אחת מולה הוא מתמודד בבואו לקבל את התמורה עבור כספו.
         היצרנים מנצלים לרעה את העובדה שמוצריהם האפויים למחצה "מטופלים" "משודרגים" "מתוקנים" ע"י גורמים מבוזרים שאין להם כל אחריות לא בפני הצרכן ולא בפני החוק.
         גופים אלו ("מבשלי רומים") – החל מבודדים ועד לקבוצות מאפשרים ליצרנים להתחמק מחובתם הבסיסית של כל יצרני המכונות בעולם לשחרר למכירה רק מוצרים שעברו תהליך בקרת איכות קפדני.

         א.

       • a.a.

        אני מבין את דבריך ושותף לדאגותיך. יחד עם זאת, תחומים רבים עוברים מהפכה "חברתית" בעידן בו תקשורת בין אינדיבידואלים זמינה כמעט תמיד ללא התחשבות במרחק פיזי. ההתפתחות הטכנולוגית הנרחבת מאפשרת מודלים אלטרנטיביים לאלו המסורתיים, השואפים לאותם ערכים אך בנויים בצורה שונה לחלוטין. פרוייקטי קוד פתוח רבים מסתמכים על המודל החדש ומשיגים תוצאות מרשימות. חשוב לציין שהמודלים הנ"ל רלוונטיים (בינתיים) אך ורק לגבי מוצרי תוכנה.
        כפי שקיום מחלקת QA לא מחייב איכות ולא כל עורך מבצע את עבודתו נאמנה, לא כל קב' פיתוח היא איכותית.
        באחריות ראש/י הקב' לבצע סינון לגבי מי שמתקבל אליה ולפקח עליהם, כשTFS ומוצרים דומים מסייעים מאוד בניהול התהליכים. במקום הצורך ברשיון, הייתי מציע סדרת ראיונות, כפי שעושים בכל מקום עבודה בתחום, כך ניתן להבטיח את איכות המפתחים.

        לא אתיימר לשחרר הצהרות כגון "יתרונות רומים מבושלים מאפילים על חסרונותיהם", כיוון שאין לי ידע מספק בתחום הפיתוח עצמו או בתחום ההשפעה של רומים מבושלים על התפישה הצרכנית של היצרניות.
        בכ"ז, ברצוני לעמוד על נק' חשובה בעיניי, כדי לגבות תפישה על פיה יצרניות חייבות לשאת במקס' אחריות לגבי כל אספקט במוצריהן, יש צורך בנטישה המונית של *כל* חברה שלא נוהגת כך, (ברשותך, אגביל את הדיון לשוק הסלולר) קרי 99.99% מהיצרניות, מה שיגביל באופן חמור את התחרות ועלול לגרום להאמרת מחירים דרסטית ויצירת מונופול, גם אם זמני. כל אלו שלא מרוצים מהמוצר (המוגמר) שאותו יצרן מציע או לא יכולים להרשות אותו לעצמם, נותרים ללא אלטרנטיבה.
        מעבר לכך, חיוב חב' לשאוף למצויינות הוא חיובי ומתבקש, אך הגבלת אופציות הפיתוח לעובדי החב' בלבד סותרת את כל אידיאולוגיית הקוד הפתוח. פיצ'רים רבים במע' ההעלה הסלולריות הנפוצות כיום הגיעו מאנשים פרטיים, צברו תאוצה והד בקרב המשתמשים עד כדי כך שהחב' החליטה לכלול אותם בגרסא הבאה של מע' ההפעלה. ללא הקהילה זה לא היה קורה ומע' ההפעלה הייתה מתפתחת במתווה של היצרנית, לא של הצרכנים.

        מכאן, אם ברצוני לרכוש מכשיר, בפניי 3 אופציות:
        1. לרכוש סמארטפון מוגמר.
        2. לדבוק בסתם-פון.
        3. לרכוש מכשיר בעל חומרה מוגמרת, תוכנה טובה בדר"כ (אך לא מושלמת) ותוך הפעלת שיקול דעת, למצוא תוכנה טובה יותר של קב' פיתוח איכותית ואחראית, תוך הבנה שאני מנציח את פרדיגמת היצרנית להוציא מוצרים חצי אפויים תוכנתית לשוק.

        בהיעדר מסגרת התארגנות המונית וחוסר רצון לבחור במוצר שאינו מתאים לדרישות הצרכן הממוצע, אופציות 1 ו2 הופכות לפחות רלוונטיות בעיניי. אני כן חושב שמחאה קולנית ועקבית תשיג תוצאות דומות. אם כל רוכש יציף את היצרנית והיבואנית בתלונות לגבי מה שמציק לו (פעולה שביניי קל הרבה יותר לבקש מאשר לא לרכוש מכשיר), בשלב מסויים נגיע למסה קריטית שתחייב תגובה. כך ניתן לאכול את העוגה ולהותיר אותה שלמה, תוך כדי שמירה על קב' הפיתוח האיכותיות לאלו שיהיו מעוניינים במוצריהן (ותמיד יהיו כאלו) ודרישה לקבל תמורה מלאה לכספנו ברכישת מכשיר.

        (במאמר מוסגר, חלק מהחב' מתקדמות בצעדים גדולים לעבר תוכנה מוגמרת, נקווה שעוד מעט לא יהיה צורך בדיון שלנו לרוב הצרכנים)

        הערת אגב: מעטים האתרים בהם אני מבקר בהם ניתן לנהל דיון שכזה. אני נהנה מאוד מהאפשרות, תודה על המענה העקבי והתגובובת המפורטות ומאירות העיניים.

        יום טוב.

   • יבגי

    אביעזר אני מסכים איתך מאוד! היה לי גאלקסי 1 ו 2 וגם הייצטיסי אייפון 4 ועכשיו יש לי אייפון 4 אס אני חייב לציין שאני נורא מרוצה מהאייפון שלי עם פריצה או בלי אין בכלל מה להשוות האייפון הרבה יותר נוח לי הרבה יותר איכותי ובכלל אני לא מבין איך אפשר לקנות את הזבל הזה גאלקסי זה כמו להשוות מאזדה חברה בינונית ומרצדס חברה על רמה אותו הדבר עם הסמארט פון סמסונג חברה בינונית ואפל חברה על רמה וזאת אפל שהצציאה את זה ראשונה כל השאר סתם חיקויים זולים אני בחיים לא יקנה או ימליץ על גאלקסי מכל הבחינות אייפון הרבה יותר טוב אבל אתם יודעים על טעם ועל ריח אין מה….
    בקיצור אני מרוצה מאוד מהאייפון ולפי דעתי גאלקסי או הייצטיסי בכלל לא מתקרבים ליצירת אומנות של אפל ה-אייפן!!!!

 • רז

  בנוסף , ההאקרים המנוסים בשלב 3/4 לפריצ ועדיין לא הצליחו להשלים את השלב הרביעי ולעולם לא ידעו להגיד מתי הם יגיעו לסיום שלב זה גם בגרסאות הקודמות אז למה שמישהו שפתח אתר פתאום יבוא משום מקום יודיע על תאריך מדוייק ועוד לכל המכשירים בעלי המאבדים החדשים של אפל מעל A4 שזה משהו קשה מאוד, ועוד ההאקרים האחרים לא מצייצים על זה (תרתי משמע) ולכן האתר הזה הוא זיוף מוחלט ואין למה לקוות.

  • עופר

   אבל הם גם לא מצייצים משהו נגד. חוץ מזה, איך אתה חושב שההאקרים המוכרים של היום, dev team וכל אלה, התחילו להתפרסם? בהתחלה גם הם עשו משהו דומה מאוד. גם הם באו משום מקום. אם זו הדעה שלך לגבי פורצים, שכל מי שחדש אז הוא או ווירוס או מתיחה, תהנה מiOS 6 בלי פריצה.
   אני לא אומר שצריך ללכת אחריו בעיניים עצומות, אבל גם לא לדחות אותו על הסף…

 • רז

  היי מאור, חכה ל22 ותראה שזה זיוף מוחלט זו לא הפעם הראשונה שאני נתקל בדבר כזה חכה לתאריך ואז נראה מי מדבר שטויות

 • אדיר

  התאריך שאף פעם לא יגיע…….. חחחחחחחח

 • מאור

  רז כל מה שאמרת עכשיו זה שטויות.
  זה שהוא האקר לא מוכר לא אומר שהוא לא פרץ את האייפון.
  זה שהוא עשה אתר מעפן לעצמו גם לא אומר כלום.

  צריך לחכות.
  גם אני סקפטי בעניין הזה של הפריצה אבל אי אפשר לדעת.

 • חסוי

  שכחתם להכניס לכתבה מעבד A5X
  בוא נקווה שזה באמת פריצה אחרת זה יהיה מאוד מאכזב

 • רז

  זה זיוף:
  1. בגלל שאין שום הוכחה
  2. כפי שצויון זה הוא האקר לא מוכר
  3. אף איד מההאקרים המוכרים לא הודיע על כך
  4. זה אתר חדש, כל אחד יכול לפתוח אתר כזה ונתקלים במאות זיופים של פריצות כל הזמן
  5. אם תסתכלו באתר Jailbreak nation תראו סרטון שהועלה בנושא

  אזהרה: אם אתם רואים משהו כמו זה של פריצה מ״האקר״ אנונימי אז רוב הסיכויים שזה וירוס או שהוא סתם נהנה לענות אנשים שמשתוקקים לפריצ לגרסאות החדשות אז המנעו מלהוריד קבצים מאתרים לא מוכרים…