האתר 9to5Mac מדווח ראשון שאפל שיחררה לקראת הסופ"ש את הבטא השניה של גרסה 6.1.3 לקהילת המפתחים, תחת המספור 10B318, זה זמן קצר מאוד אחרי שבמהלך השבוע אפל שיחררה את גרסה 6.1.2 לקהל המשתמשים, גרסה המתקנת מספר באגים במערכת ההפעלה הניידת שלה. על פי מסמכי הרישום של הגרסה החדשה נראה כי סוגרת את באג האבטחה במסך נעילת המכשיר, שמאפשר באמצעות מספר פעולות מאוד לא טריוויאליות לעקוף את נעילת האבטחה (במידה והיא פשוטה) של המכשיר ולאפשר גישה, אם כי מוגבלת, לתכני המכשיר.

כמו כן נראה כי העדכון החדש צפוי לכלול מספר פיצ'רים חדשים באפליקציית המפות עבור משתמשי האייפון היפניים כמו למשל: הגיה נכונה יותר של הדרכים בעת ניווט קולי, אופטימיזציה של הניווט להעדיף כבישים מהירים על פני דרכים "צרות", התראה מפני כבישי אגרה, ועוד.

נראה כי אפל התכוונה להשתמש בגרסה 6.1.1 עבור אותם שיפורי מפות למשתמשים היפניים, אולם באג בקישוריות הסלולרית בגרסה 6.1 עם מכשירי האייפון 4s, אילץ את אפל לפעול מהר ולהשתמש בגרסה 6.1.1 מוקדם ממה שהיא תיכננה. לא ברור בדיוק מתי 6.1.3 תשוחרר ואם בניגוד לגרסאות 6.1.1 ו- 6.1.2 היא תסגור את פירצת האבטחה שמאפשרת את פריצת ה- Evasi0n.

פורסם לראשונה באתר iPhones

שתף:
-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.
 • אופיר

  מה הם מוציאים כל 5 דקות עדכון מה משעמם להם?
  שיחכו, ימצאו את כל הבאגים ויתקנו הכל בגרסא אחת.
  מראה כמה שהחברה הזאת לא רצינית…

  • בולי

   הם רוצים לתת לאנשי הפריצה לעדכן ל 6.1.2 ומ 6.1.3 לסגור אותה כנראה.

  • אביה

   "מראה כמה שהחברה הזאת לא רצינית…"
   על אפל אתה אומר את זה, כשסאמסונג HTC וגוגל מוציאים מכשירים רבע אפויים… כשכל מכשיר שאפל מוציאה הוא מושלם. עצוב

   • יהונתן

    מסכים איתך לגמרי.
    ובכלל- בשאר הסמארטפונים בקושי יש עדכונים. זה מראה את גדולתה של אפל.
    הנה קישור לאתר של חדשות אפל:
    http://apple-il.blogspot.co.il/2013/03/iphone-5s.html

    • a.a.

     אוף, די עם זה כבר… אם כל מכשיר שיוצא הוא מושלם, למה זקוקים לעדכונים כה תכופים? אה, נכון, כדי לתקן באגים (באג באבטחה, בעיות בקישוריות הסלולריות,ריקון סוללה וכו'). אז בעצם גם אפל מוציאה מוצרים "רבע אפויים".
     כיום מופעל לחץ אדיר על כל חברה לחדש ומהר, לכן עדכונים יוצאים לאוויר ומטליאים אותם (patching) בהמשך. נכון, זו לא הדרך האידיאלית, אך המרדף אחרי החידושים המהירים הוביל אותנו לנק' הזו.

     ההבדל העצום הוא שבאנדרואיד, ניתן "לאפות" את המכשיר כרצונך, כולל שינויי קרנל המשפרים את ביצועי הסוללה ביותר ב100% בחלק מהמקרים, מכיילים צבעים לבחירתך ועוד אינספור תכונות שנטחנו עד דק.
     די עם ההערצה העיוורת הזו, מ2 הכיוונים, זה משגע ממש.