מצלמה איפון 7

לאחר ששחררה מוקדם יותר השבוע את הבטא השנייה לפתחים, כעת מגיעה גם הבטא הציבורית הראשונה של iOS 11. כך, מי שאינו מפתח ורוצה להתנסות בגרסה החדשה יכול לעשות זאת על ידי הורדה והתקנה.

כזכור, מוקדם יותר החודש ערכה אפל (Apple) את אירוע המפתחים השנתי שלה, שם חשפה, בין היתר, את ה-iPad Pro החדש עם מסך ה-10.5 אינץ' וכן את מערכת ההפעלה החדשה שלה – iOS 11, כשמיד בתום האירוע שוחררה גם הבטא הראשונה למפתחים.

iOS 11 מציגה לא מעט שינויים ושיפורים לכלל המכשירים מבוססי מערכת ההפעלה מבית אפל. לדברי החברה, מדובר הפעם בשדרוג התוכנה הכי גדול אי פעם עבור ה-iPad שלטענתה לוקח אותו עוד צעד לכדי הפיכתו לתחליף שולחני. ב-iPad ניתן כעת לבצע פעולות 'גרירה והטלה' כמעט בכל מקום אפשרי במערכת, לשלב יותר אפליקציות בתפריט הראשי (Dock) שכעת מזכיר יותר את זה של מחשבי ה-Mac, לפתוח שלושה יישומים במקביל על מסך אחד, וכן להשתמש באופן יעיל יותר במסך הגדול של המכשיר ובמקלדת שלו.

בין שאר השיפורים האחרים אפשר למצוא גם אפליקציית קבצים חדשה שמאפשרת גישה מידית לקבצים במכשיר וגם לקבצים שנמצאים בענן ובשרותים נוספים כגון Google Drive, אפשרות להקליט מסך, לערוך צילום מסך באופן מיידי, מרכז הבקרה (Control Center) שופר ועוצב מחדש, וכן נוספו שיפורים רבים לסירי (Siri).

הבטא הציבורית של iOS 11 זמינה למכשירים הבאים: iPhone 5s ומעלה (כולל iPhone SE), ל-iPad mini 2 ומעלה, iPad 5th Gen ,iPad Air ,iPad Air 2, לכל סוגי ה-iPad Pro והדור השישי של ה-iPod Touch.

כמו תמיד נזהיר מראש כי גם אם המכשיר שלכם נמצא ברשימה, איננו ממליצים להוריד את הבטא למכשיר בו אתם משתמשים על בסיס יומיומי. מדובר בבטא ראשונית והיא אינה יציבה כלל, מה שעלול להתבטא בקריסות, אתחולים, קפיאות, התרוקנות מהירה יותר של הסוללה, התחממות מהירה יותר של המכשיר ועוד.