במסגרת אירוע העשור לאייפון של אפל ׁ(Apple) שנערך אמש, הודיעה בין היתר החברה על תאריך רשמי לשחרור הגרסה החדשה למערכת ההפעלה לניידים, iOS 11, יחד עם מערכת ההפעלה לשעונים החכמים WatchOS 4, למזרים המדיה Apple TV (מערכת tvOS 11) ולמערכת macOS High Sierra למחשבים.

העדכונים יהיו זמינים להורדה דרך האוויר בחינם (OTA) החל מה-19 בספטמבר ואילו מערכת macOS High Sierra ב-25 בספטמבר. אלה יהיו זמינים עבור רוב משתמשי החברה, אולם  ישנם מספר מכשירים שלא יזכו לשדרוג המיוחל.

iOS 11 תהיה זמינה עבור משתמשי iPhone 5s ומעלה, וזה אומר שבעלי iPhone 5 שהושק ב-2012 ו-iPhone 5c שהושק ב-2013 לא יעודכנו. בנוסף, רק מכשירי הדור השישי של ה-iPod Touch יעודכנו. בגזרת האייפדים, iPad Air 1 ומעלה יזכה לקבל את העדכון, מה שמשאיר מאחור את ה-iPad 4 שהושק ב-2012 ואת הדור הראשון של מכשיר ה-iPad mini. מערכת ההפעלה iOS 11 כוללת שלל חידושים ושיפורים, בעיקר למכשירי האייפד, אותם סקרנו כאן בעבר.

בגזרת ה-Apple Watch המצב יותר מעודד שכן כל השעונים שהושקו עד כה יוכלו לעדכן ל-WatchOS 4, וכך גם בגזרת מכשיר ה-Apple TV 4 שהושקו ב-2015, וכל מחשב מקבוק שהושק מאז שנת 2010 ותומך בגרסה הנוכחית.