אירוע המפתחים השנתי של אפל (Apple) נפתח הערב עם ההכרזה החשובה של מערכת ה-iOS 11. טרום האירוע נחשף כי ייתכן והחברה תאפשר לראשונה שימוש במנהל קבצים.

מפתח בשם סטיב טרוטון-סמית' הבחין כי בחנות ה-AppStore עלתה אפליקציה חדשה המכונה 'Files' (קבצים). בעמוד הפרסום שכבר הוסר על ידי אפל לא הוצגו פרטים רבים, אך כדי להתקין אותה זו דורשת את מערכת ההפעלה iOS 11, שכאמור עדיין לא הוכרזה. בתמונה שהעלה נראה רק האייקון של אפליקציית Files, שמזכיר למדי את המראה של עיצוב התיקיות ב-macOS.

באופן טבעי הספקולציות רבות, שכן אפל לא מאפשרת להעלות לחנות שלה אפליקציות לניהול קבצים של מערכת ה-iOS. לא ברור מה היכולות של האפליקציה ועד כמה אפל תהיה מוכנה לאפשר למשתמשים לסייר בין קבצי המערכת והאחסון הפנימי ולבצע שינויים.

שימוש במנהל קבצים הוא דבר בסיסי בכל מערכת הפעלה וקיים באנדרואיד (Android) עוד מיום הקמתה. הציפייה כי אפשרות שכזו תגיע למכשירי iOS היא רבה, בצעד שיכול בהחלט לסייע לאפל כשהיא אט אט מורידה את המגבלות הרבות במוצריה.

את הפרטים המלאים נדע כבר היום בערב, בפתיחת כנס WWDC בשעה 20:00 שעון ישראל. לריכוז השמועות והדיווחים בכתבה המלאה.

עדכון: לא ממש סייר קבצים >> אפל הכריזה על iOS 11

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.