זה הגיע: כפי שהבטיחה באירוע חשיפת צמד מכשירי האייפון 7, משחררת אפל את מערכת ההפעלה iOS 10 לקהל המשתמשים החל מהיום, זאת, שלושה חודשים בדיוק לאחר הצגתה בכנס ה-WWDC 2016.

מערכת ההפעלה החדשה, שזמינה למכשירי האייפון 5 ומעלה, אייפד מיני דור שני ומעלה, אייפד 3 ומעלה וכמו כן מכשיר האייפוד טאץ' בדורו השישי, ניתנת להורדה ישירות מהמכשיר באמצעות מנגנון העדכונים האוטומטי (OTA) או לחלופין דרך תוכנת האייטונס. משקלה של המערכת הוא כ-1.50 ג'יגה-בייט אולם נתון זה עשוי להשתנות בהתאם לדגם המכשיר ולגרסה העדכנית בה נמצא המשתמש.

מערכת ההפעלה העשירית, iOS 10, מביאה עימה שינויים רבים בעיקר בחוויות המשתמש. בין השינויים ניתן למצוא מענה נוח ואינטראקציה מהירה יותר עם הודעות דחיפה חדשות שהתקבלו וכמו כן הפעלת המכשיר באמצעות הרמתו בלבד – כפי שניתן למצוא במספר מכשירים מקבילים (זמין למכשירי האייפון 6s ומעלה).

כמו כן, גם העוזרת האישית סירי (Siri) הפכה לחכמה יותר, כשזו מעתה מסוגלת לפעול מול אפליקציות צד ג'. שינויים נוספים שניתן למצוא הם מערכת ווידג'טים משופרת ואינטראקטיבית, מחיקת כל ההתראות בלחיצת כפתור אחת, אפליקציה ייעודית לבית החכם, מערכת הודעות iMessage משופרת ועוד.

גם גלריית התמונות זוכה לעדכון משמעותי כשזו תקבץ מעתה תמונות נבחרות ל"רגעים" (Moments) אותם יוכל המשתמש לערוך בתוספת מספר כלי עריכה חדשים, זיהוי ותיוג משתמשים ועוד. אופציה נוספת, שנפתחה למפתחי אפליקציות, יקנו לאלו אפשרות להגדיר כי שיחות המתקבלות מאפליקציות צד ג' יופיעו מעתה כשיחה רגילה. כמו כן, לראשונה, מאפשרת אפל מעתה למחוק אפליקציות מובנות כשאלו יהיו ניתנות להורדה בשלב מאוחר יותר מחנות היישומים.

עוד על החידושים ב-iOS 10, בסקירה כאן

עדכון: מדיווחים שעולים ברשת מספר דקות לאחר שחרור העדכון, נראה כי מספר משתמשים חווים בעיות כלשהן בעת ניסיון לעדכן דרך תוכנת האייטונס בצירוף שגיאה לא ידועה. בנוסף, חלק מהמשתמשים אף טוענים כי העדכון גורם להשבתת המכשיר. המלצתנו היא להמתין כדי לראות לאן הדברים מתפתחים.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.